Plný disk

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Goldie
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2019 13:23

Plný disk

Příspěvek od Goldie » 14 zář 2019 18:53

Zdravim a chtěla bych poprosit o radu. Mac mi jiz delsi dobu hlasi, ze mam zaplneny disk, jenze "Sprava" uloziste se nezobrazuje - viz screen. Nevite nekdo proc? Neresil ste nekdo?
Predem diky za vsechny rady a tipy.
screenshot.png

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Plný disk

Příspěvek od ra3662 » 14 zář 2019 19:19

A co se nezobrazuje?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plný disk

Příspěvek od rony » 14 zář 2019 19:19

ono 10 giga je mu uz mozno aj malo najma ak by bolo napr treba vacsi upgrade systemu


to jine je dost, treba mozno castejsie zalohovat, najma ak je (dufam, ze je!!!!) zapnuta Time Machine.


128ka storage je rehola
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Goldie
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2019 13:23

Re: Plný disk

Příspěvek od Goldie » 14 zář 2019 19:23

ra3662 píše:
14 zář 2019 19:19
A co se nezobrazuje?
Normalne bych tam mela videt to aktivni pole Správa...
screenshot2.png

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Plný disk

Příspěvek od ra3662 » 14 zář 2019 20:06

Jelikož je tak málo zbývajícího místa, může to být čímkoli.
Uvolnil bych místo a uvidíme.

Goldie
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2019 13:23

Re: Plný disk

Příspěvek od Goldie » 14 zář 2019 21:17

rony píše:
14 zář 2019 19:19
ono 10 giga je mu uz mozno aj malo najma ak by bolo napr treba vacsi upgrade systemu
to jine je dost, treba mozno castejsie zalohovat, najma ak je (dufam, ze je!!!!) zapnuta Time Machine.
128ka storage je rehola
Dekuji za reakci, zalohuju pravidelne. A ad upgrade systemu, to budu muset asi polozit dotazy v sekci pro zacatecniky :?
Jinak dle typu souboru to po analyze DaisyDisk vypada takto: ta prostredni tabulka jsou polozky uzivatele...
screenshot3.png
Vubec nevim co bych mela odstranit. Vsechny moje soubory ve Finderu maji 61MB. Jinak mam sice 35GB v obrazcich, ale to jsou fotky a videa, o ktere nechci prijit. Sice mam zalohu na Time Machine, ale nevim, jestli bych to tam pak dostala zpet. Zkousela jsem to zalohovat i jinak, abych to otevrela jinde, treba z prenosneho disku, ale neslo mi to, hlasilo to chybu.
Stejne velke (cca 35GB) jsou soubory v knihovne uzivatele , kde nevim, co muzu smazat. Na to bych zrejme potrebovala nejakou utilitu....

Vyctete z toho prosim nekdo a poradite kde zacit mazat?

Diky moc!

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plný disk

Příspěvek od rony » 14 zář 2019 23:25

no ak len zlozka s uzivatelmi ma 75 giga, tak sa ju da pozriet co to v nej je.
mozu to byt nasledky instalacii sw, alebo trebars vase subory, napr. videa :)

Where is the user folder in Mojave Mac?
Go to Finder > Go. Select Go to Folder (or use Shift+Command+G) Type this exactly: ~/Library. Your user library opens so you can inspect the contents.
Go to Finder > Go. Press the Option Key. If you release the Option key, the Library option disappears from the menu. Select Library. Your user library opens.


ja by som to bezhlavo nemazal ale preskumal co to teda tam tolko zabera a komzultoval...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Goldie
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2019 13:23

Re: Plný disk

Příspěvek od Goldie » 15 zář 2019 13:52

Diky za reakce. Vymazala jsem par GB z moji knihovny, stare zpravy, zalohy telefonu, misto se mi uvolnilo na nejakych 23GB volnych ze 128GB, ale sprava disku pres O tomto Macu se porad nezobrazuje. Zkousela jsem i udelat analyzu pres app Clean MyMac. Ale verifikovat startovaci disk se mi nepodarilo, hlasi to chybu bez specifikace, jenom failed. Pri spusteni uz to nastesti nehlasi ze startovaci disk je plny, nicmene do budoucna asi hrozi, ze to nastane znovu.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Plný disk

Příspěvek od ra3662 » 15 zář 2019 14:07

Nechci do toho kecat, ale nebylo by lepší vše zezálohovat, pro jistotu, nainstalovat nový čistý systém a POUZE TO CO POTŘEBUJI vytáhnou ze zálohy?
Jinak řečeno, pokud nemám zálohu, tak na co mi jsou fotky a videa o které nechci přijít na disku který nejde použít? (pokazí se).
To ať si přebere každý uživatel jak chce, je to puze jeho věc a v neposlední řadě i jeho nervy. :lol: :lol:

Goldie
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2019 13:23

Re: Plný disk

Příspěvek od Goldie » 15 zář 2019 14:22

ra3662 píše:
15 zář 2019 14:07
Nechci do toho kecat, ale nebylo by lepší vše zezálohovat, pro jistotu, nainstalovat nový čistý systém a POUZE TO CO POTŘEBUJI vytáhnou ze zálohy?
Jinak řečeno, pokud nemám zálohu, tak na co mi jsou fotky a videa o které nechci přijít na disku který nejde použít? (pokazí se).
To ať si přebere každý uživatel jak chce, je to puze jeho věc a v neposlední řadě i jeho nervy. :lol: :lol:
Klidně "kecej", já jsem ráda za každou radu.. Reinstal by byl super, ale sama si na to ted netroufam. Mám cely komp zalohovany na Time Machine a i v iCloudu, ale nevim, nejak tomu neverim, asi stara skola, radsi bych to mela na prenosnem disku (fotky, videa), zbytek mi je asi vicemene jedno. Uz jsem fotky a videa zkousela nekolikrat exportovat na prenosny harddisk, ale hlasilo mi to, ze neco z toho nelze exportovat. V tomhle jsou zlaty wokna, vezmu, zkopiruju a vidim ulozene stejne jako v kompu. S timhle si nevim rady. Kdybych zvladla ty fotky z toho kompu nejak rozumne vsechny dostat, reinstall je reseni nejlepsi. :oops:

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plný disk

Příspěvek od rony » 15 zář 2019 15:37

ak mas fotky vo Photos, tak je to vlastne jeden velky subor, da sa skopirovat vo Finderi.
iTunes kniznica je zlozitejsia ale je to v idealnom pripade jedna zlozka.
tipujem, ze najvacsi podiel na velkosti mozu mat mailboxy, najma ak ste si zvykli vsetko (prilohy) preplachovat mailom...

restaurovanie systemu metodou cistej instalacie je dobry napad, chce cas a mat radsej vsetko vopred premyslene od zaciatku do konca, objavit zabudnute veci v prostred toho je smrtiace.

je to jeden z dovod preco neskusam ziadny sw len preto, ze mozem :) instalujem zivotne nevyhnutne veci. a pripraveny system okamzite necham prebehnut cez Time Machine (nech viem kam sa mozem vratit). Takisto vopred kalkulujem do akych objemov moje kniznice pojdu - takze im doprajem miesto. Vypocitanu velkost vynasobim tromi a taky storage tomu doprajem. Kniznice Photos aj Itunes mozno mat na externom usb disku. Time Machine frci nepretrzite na pripojenu NAS.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět