Kernel Task zerie 400%

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Kernel Task zerie 400%

Příspěvek od cinges » 26 říj 2019 11:29

Cavte, mam neustaly obcasny problem s Kernel Task, ktory vytazuje CPU. strasne ma to irituje, skusal som vsetko.. reset ram, a vsetky tie skratky na zaciatku na precistenie, potom som skusal preinstalovat system uplne, cize cisty system, a stale to robi.
Obcas, v priebehu akejkolvek cinnosti mi vytazuje kernel task cpu a potom je pocitac absolutne nepouzitelny, seka a neda sa s nim absolutne pracovat.
Ale je to cele divne, lebo ked exportujem fotky, tak ide tiez cpu na max, teploty idu k 90 stupnom a vobec neseka a stale sa da s pc pracovat.. ked ale zacne drbat kernel task, cpu je vytazene rovnako, az na to, ze teplota je na 60 stupnoch a vsetko seka a neda sa s nim pracovat..
nenapada vas nieco? diky
Screenshot 2019-07-29 at 18.36.10.jpg
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Kernel Task zerie 400%

Příspěvek od sallvator » 28 říj 2019 09:08

Zdravim take sem to uz skoumal. Je to systemova ochrana pred prehrivanim. Kdyz mac obcas hodne zatizim nabehne karnel task kterej umele veme vykon abych ho nemohl brat ja a teploty se srazej. Blokuje to uzivateli aby mac zatizil a prehrival ho.


Podle zahranicnich for je to proste systemova ochrana ktera se obcas aktivuje. Nikdo moc nevi kdy, proc, jak... obcas se to proste stane kdyz.

Me to nejvic delalo kdyz sem si pres macfancontrol sam ladil otacky, pak se mi to docela casto zapinalo (mel jsem je stahle aaby to nehucelo ale naukor teplot a kdyz byl mac delsi dobu na 90stupnich tak se ten karnel zapl)


Delsi dobu uz se mi to ale nestalo, jinak na deaktivaci tohodle stavu zabira restart.

Taky na to bejval na osx maverick deaktivator, nekdo vyrobil appku ktera karnel uplne vypla ale bohuzel uz nefunguje neekolik verzi osx.

Jedine co muzu na zaver doporucit, nehrabat se v nastaveni veraku a nedostavat mac pod extremni dlouhodobou zatez a prehrivani.

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kernel Task zerie 400%

Příspěvek od cinges » 25 lis 2019 13:20

to je vsetko uplne totalne na prd! :D :( Ako, skusal som to isty cas, uplne som vypol fan control.. a v podstate ma to teraz dorazilo, ked som robil workshop, zdielal som obrazovku cez skype a zrazu mi zacalo toto robit.. Kernel Task na 550%! a vsetko bolo totalne v riti, nepouzitelny pocitac, a potom to musiet pred ludmi restartovat ako idiot, lebo ani boh nevie preco.. ako, uplna zufalost v tomto..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Kernel Task zerie 400%

Příspěvek od sallvator » 25 lis 2019 19:06

Ja musim rict ze uz dlouho se mi to nestalo, co sem se uplne vyprdl na mac fan control, mam cistej system kam sem ho ani neinstaloval tak dobre, příjde mi ze to zlobí vždy až kdyz ho nainstaluju a používám...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Kernel Task zerie 400%

Příspěvek od sallvator » 02 led 2020 09:21

jen vsuvka k tematu, pred par dny vysel na jednom portalu clanek jak problem vyresit uplne tzn. tu funkci hlidani teplot deaktivovat.

zde clanek uplne dole navod jak uplne vypnout ale je to uz pro zkusenejsi uzivatele
https://www.makeuseof.com/tag/fix-mac-k ... cpu-usage/

tady jeste definice jak a proc to dela primo od Applu
https://support.apple.com/cs-cz/HT207359

Odpovědět