Macbook Air 2014 se vypíná

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 55
Registrován: 16 čer 2016 07:14

Macbook Air 2014 se vypíná

Příspěvek od Sajfi » 28 lis 2019 12:32

Ahoj, od neděle mám takový zvláštní problém. Protože uspávání mi vybíjí baterku víc, než je mi libo, tak macbook vypínám. No a teď se mi asi 5 dní stává, že ho zapnu, on nabootuje, já se přihlásím, vše se jeví OK, ale najednou zčerná a konec. Když ho pak zkouším znovu zapnout, ukazuje ikonu vybité baterie, která mě vybízí k připojení adaptéru. Baterka je ale nabitá.
Když připojím adaptér, naběhne normálně a na onu nabitou baterku (po odpojení adaptéru) funguje bez problémů třeba 5 hodin. To samé, když ho nevypnu a jen zaklapnu víko, tak pak potom běží normálně. Baterka v Coconut hlásí Good, 72 % origo kapacity a 465 cyklů.
Zkoušel jsem samozřejmě reset SMC a PRAM, ale nepomáhá to …

Kde by mohl být problém? Baterka sice není nejmladší, ale zatím jsem s ní dokázal žít ...
Sajfi

Mac Mini 2012
MacBook Air 2014
Apple TV 4k

Uživatelský avatar
MAF
Příspěvky: 164
Registrován: 08 lis 2013 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air 2014 se vypíná

Příspěvek od MAF » 02 pro 2019 16:06

Problémů může být více. Od vadné baterky, která je prostě vadná přes power board až po vadný obvod na základní desce.
Pokud uspání vybíjí baterku, tak Mac většinou uspán není nadále běží.

Obecně jsem dost často zažil tyto závady: 1) MacBook, který má nějakým způsobem vadnou baterku, tak se může chovat opravdu divně. 2) Viděl jsem "zavirované" Macy (plné malwaru a ten není technicky vir), které měli velmi podobné příznaky. 3) Vylité počítače, kde začala oxidovat nějaký obvod na základní desce a takto fungovali před tím než umřeli úplně.
MacBook Pro 16" M1 Pro 32 GB UM
Mac Pro mid 2010 2 x 2.93 GHz, 32 GB RAM, AMD VEGA 64
iPhone XS Max 256 GB
iPad Pro 12,9" 256 GB

Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 55
Registrován: 16 čer 2016 07:14

Re: Macbook Air 2014 se vypíná

Příspěvek od Sajfi » 03 pro 2019 15:52

Tak jsem zkoušel i čistou instalaci, ale také to nepomohlo. Myslím tedy, že to asi bude baterkou (doufám, že není něco špatně na desce). Připadá mi, že se to vypne proto, protože NB odebírá při nabíhání hodně energie a baterka to nedá. Protože když už naběhne, tak normální práci dává. Ale všimnul jsem si v Coconut, že se tam skokově mění kapacita baterky. Chvíli je 5000 mAh, a pak jen 4000 mAh.
Zkusím koupit tuhle: https://1url.cz/xM71E snad to nebude moc velkej průšvih ...
Sajfi

Mac Mini 2012
MacBook Air 2014
Apple TV 4k

Odpovědět