SSD disk - problém

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
FiM
Příspěvky: 2
Registrován: 18 říj 2015 20:24

SSD disk - problém

Příspěvek od FiM » 15 pro 2019 14:27

Ahoj, mám problém se svým macbookem. Z ničeho nic mi počítač zamrznul a nepomohlo nic než tvrdý reset.
Po naběhnutí přihlašovací obrazovky do OSX jede po zadání hesla vždy čára a na konci se zasekne a počítač se kousne.
Po nabootování do internetového restore v disk utilitě jsem chtěl nechat disk zkontrolovat, ale chová se to tak, že jakmile disk chci připojit abych jej nechal zkontrolovat, vyskočí na mě heslo do filevaultu, které zadám a zase vše zmrzne. Zkusil jsem disk vyndat a připojit přes OWC box k jinému macu, kde se opět disk v diskové utilitě objeví, dokonce se detekuje, a opět vyskočí přihlašovací okékno do filevaultu. Po zadání hesla ta úloha přestane reagovat... Počítač po chvíli začne funět jak blázen, vše ostatní funguje, ale ta aplikace prostě přestane odpovídat a dokonce se nedá ani vynutit konec. Dokonce brání i v restartu systému, že při vypínání počítače se vše vypne, systém se shodí, ale zůstane prostě černý screen a počítač se nevypne/nerestartuje.
Je asi nějaký problém s diskem a zřejmě v oblasti, kde je uložené heslo.. Nebo se pletu? Disk Drill a jiné utility disk vidí, proběhne celá záchrana, data tam evidentně jsou, ale samořejmě z toho bez zadání hesla nic nevykopíruju a jakmile disk připojím, hryzne se to.
Nějaká rada? Třeba jak data vykopírovat bez připojení disku nějak natvrdo a potom dekompilovat jinde? Heslo znám, jen se prostě přes něj nejde dostat :(
Jedná se do flash SSD OWC AURA 960GB ..
Díky moc za rady.

Odpovědět