Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
vaclavsubrt
Příspěvky: 4
Registrován: 26 srp 2015 14:11

Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od vaclavsubrt » 15 led 2020 13:46

Dobrý den,

nový macbook pro v 16 palcové jsem si pořídil hned jak vyšel, ovšem za ty 2 měsíce se mi již 4x stalo, že ventilátory začnou extrémně vrčet a dojde k následnému restartování počítače, běžně používám balík od Adobe, kdy mi běží cca 3-4 náročnější programy najednou, u předchozích verzí to ale problém nikdy neznamenalo. Nemá někdo z vás podobný problém, případně lze to řešit jinak reklamací? Macbook je moje primární pracovní stanice a měsíc na reklamaci pro mě znamená hodně problémů.

Děkuji
MacBook Pro Retina 16" 2019 | 2,3 GHz - Core i9 | 16 GB | 1TB SSD | AMD Radeon Pro 5500M

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od cinges » 15 led 2020 14:39

daj si intel power gadget a sleduj cpu a teploty.. ak ti zacnu teploty prekracovat 100 a potom sa to vypne, mozno je len daco zle s ventilatorom, alebo slabo napastovany cpu, atd. ak je to nejaka softwarova chyba, treba potom cekovat aj to.. Niektore macbooky maju doteraz problemy s T2 procesorom, ktory sposobuje neustale restarty.
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od sallvator » 16 led 2020 00:47

Mam presne tento modrl co pisete a za 2 mesice zadnej problem delam hlavne v adobe celej den v plne zatezi a zadnej problem teploty jdou max k 90ti ale i tak vetrak nejede naplno a je tam rezerva.

Vidim to na reklamaci tento problem se v zahranici obcas resil (i na YT)

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od sallvator » 20 led 2020 10:49

Tak dnes se mi to taky stalo je to problem od GPU, protože za tu dobu co ho mam sem už nekolikrat zatížil naplno CPU a v pohode i na 90-100 stupnu dlouhodobe.

Dnes sem ale zkusil hodne naročnou grafickou činnost která roztopila tu AMD grafiku a kdyz dosahla 85-90 stupnu zacal mac sekat a nakonec se vypl monitor (ne celej počítač) jen se jakoby uspal a probudil az po vychladnutí...

Takze CPU sice zvlada vysoké tepoty ale GPU už bohužel tolik. Je ale pravda ze sem ho měl v peřinách zadušenej tzn. nebyl prutok vzduchu jak by měl být, na stole by to asi uchladil.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od skyppy2000 » 23 led 2020 21:08

Ja mam na tohle Macs Fan Conrol a kdyz na te 16 delam neco narocnejsiho, tak zapnu vetraky naplno a nemam zadny problem. Vlastne si takto vetrani koriguji uz nekolik let na vsech pocitacich MAC a nikdy jsem nemel problem, ze by to vetraky neuchladily. Jen jednou letos u iMacu v lete, ale to bylo v te mistnosti i pres pustenou klimatizaci kolem +40 a vzduch se moc nehnul. Mac je znamy tim, ze v defaultu nepousti vetraky nikdy naplno takze ja uz se na to nespoleham... Nastaveni trva dve vteriny a mam zaruku, ze se Mac nevypne...
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od sallvator » 23 led 2020 21:53

taky pouzivam macfancontrol ale preferuji ticho na ukor teplot a cpu muzu nechat na 90 a pohoda ale ta gpu vic jak 80-85 nesnese, kdyz se mi vypl mel sem vetrak na automat zrovna kdy mam posunutou maximalku a roztopil se moc rychle a vypl

vaclavsubrt
Příspěvky: 4
Registrován: 26 srp 2015 14:11

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od vaclavsubrt » 05 bře 2020 17:24

UPDATE!
Macbook jsem byl vyreklamovat v iWantu. Došel jsem totiž do fáze, že se jednoho dne vypl, a už nešel zapnout, jen se roztočily větráčky cca na 1-2s. Poslali ho na reklamaci a dnes se mi po 10 dnech vrátil s tím, že jim zapnout šel. Divné, já ho nechal 3 dny vychladnout a i tak nic... s nabíječkou i bez, s resetováním startovací paměnit... každopádně notebook se přehřívá stále. Jen při otevření projektu v After Effects je teplota 90-100 °C a při běžné práci v Illustratoru nebo v Ae větráky jedou na 4500 otáček automaticky aby se to dostalo alespon na 80 °C... což je samo o sobě divné... absolutně netuším co s tím mám dále dělat, u dvou předchozích Macbooků co jsem měl, jsem nikdy tyto problémy neměl a nemyslím si, že dělám náročnější kompozice nebo více vrstvé grafiky... Ovšem dle zprávy ze servisu je vše OK: Způsob vyřízení: Reklamace neuznaná. Zařízení prošlo hardwarovými diagnostickými testy AST2, které neodhalily žádnou závadu. Zařízení prošlo testováním v provozu, které neodhalilo žádnou závadu.

+ bežně jsem MacBook nabíjel při připojení k LG monitoru a v pohodě, nyní ho ta nabíječka na 100% neutáhne, resp rychleji se vybíjí, než nabíjí... což také asi není v pořádku...

Někdo nějaký tip jak postupovat nyní? U notebooku skoro za 90k upřímně nestojím o to, abych při každodenní práci musel myslet, že už ho nemusím zapnout. Děkuji
MacBook Pro Retina 16" 2019 | 2,3 GHz - Core i9 | 16 GB | 1TB SSD | AMD Radeon Pro 5500M

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od sallvator » 05 bře 2020 18:23

Mam presne tenhle model, nakladam mu kazdej den a takove problemy nemam, zkusil bych jinej servis.

a pak pripadne doporucuji vypnout turboboost aplikaci turbobboistswitcher sice to neresi ocividne nejaky problem ale prestane to delat za cenu lehce snizeneho vykonu...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od sallvator » 07 kvě 2020 10:25

Obnovím téma, psal jsem tu dříve že 16" davam zabrat a problémy nemám tak na mě došlo, poslední 2 dny se mi macbook pro 16 sam resetuje, (4x za posledních asi 15 hodin) doted sem dělal vše stejně, nemam zadny nový soft ani sem nezměnil navyky, prostě to začalo dělat...totální zamrznutí (zvuk/kurzor) přestane uplně reagovat touchpad ani nejde mackat jako kdyz je mac vyplej a po cca 5 sekundach tohoto stavu se resetuje za hluku ventilatoru...

Moc vodítek nemám vždy se to stalo když. bezel Photoshop a po jednom tom padu mi photoshop vyhdil ze přestal fungovat kvuli problemu s GPU adapterem...to je jedine vodítko co mam

Teploty to nejsou mam vždy zapnutý mac fan control a při každem to mzaseku nebyla teplota GPU ani CPU víc jak 55 stupnu...celkove si hlídám ze nemám nikdy víc jak 65 stupnu takze teploty to nebudou...leda ze by tem AMD grafikam vadilo dlouhodobe 55-60 stupnu a pokud jo tak si je mužou strčit nekam...

Tipy co ted? je to docela nepříjemné každejch par hodin přijít o rozdelanou praci

Gwaihir
Příspěvky: 486
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od Gwaihir » 16 zář 2020 10:29

Je to nějak pořešené? Přemýšlím nad výměnou svého 15" MBP late 2013 za 16" MBP 2020. Tohle by mi vadilo, ale asi je to problém konkrétního kusu.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od skyppy2000 » 06 lis 2020 18:32

Tak uz tu 16 taky nemam. Asi v srpnu nebo zari zacala delat zde popisovane problemy. Prehrivani, zamrznuti, panic error, vypnuti. Stejne jako vy jsem dal macbook do autorizovaneho Apple servisu - u nas Apple Store. Napoprve byl verdikt: zamitnuto, zavada popisovana zakaznikem se neprojevila. Bohuzel se opravdu neprojevila ani kdyz me to jeste pred vyhotovenim protokolu nechali vyzkouset - zrovna to fungovalo. Prinesl jsem ho domu, zapnu ho delam praci, vse v poradku. Asi za tri dny se situace opakovala.
Nastesti mam v aute zasuvku na 230V, takze jsem ho pripojil do zasuvky a jel do servisu. Mezitim se notebook restartoval a znovu nabehl. Pote jsem zkusil spustit stejnou cinnost primo pred Apple Store a nastesti se to zopakovalo. No a jelikoz to videli na vlastni oci, tak si macbook a mel jsem prijit za hodinu. Za hodinu jsem tedy prisel a k memu prekvapeni mi muj macbook vymenili a tento poslali na diagnostiku na centralu pry za ucelem dalsiho zkoumani.
Prijal jsem tedy uplne novy macbook pro 16" a tento novy stroj jsem obratem prodal. Ziskal jsem vetsi cast svych penez zpatky a uz ho nechci nikdy videt - vybrat vam totiz vymena x penize vam totiz ve Spanelsku nabidnou az pri opakovani stejne zavady, coz jsem nechtel s novym strojem znovu podstupovat.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Gwaihir
Příspěvky: 486
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Macbook Pro 16 - přehřívání a následné vypnutí

Příspěvek od Gwaihir » 06 lis 2020 20:59

Tak já už tu 16" mám a zatím dobrý. Občas hřeje, ale asi nic závažného.

Odpovědět