Nabíječka Macbook pro 16

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Nabíječka Macbook pro 16

Příspěvek od sallvator » 26 úno 2020 15:29

Zdravím, mam MBP 16 kterej ma nově 100w nabíječku, bohužel bych potřeboval mít ty nabíječky 3 (jednu na nošení, 1 u stolní sestavy doma a jednu v kanceláři, abych to nemusel furt přepojovat a vytahovat atd, mam rad všechny kabely schované a uklizené...)

Zajímá mě zda to mohu vyřešit i nejakejma neoriginalníma a případně jaké parametry musím dodržet abych neničil baterii...když ho píchnu do nečeho co dává mín než 100W bude se jen pomleji nabíjet nebo se tím ničí? Bebo naopak kdyz by nahodu něco davalo víc? A co USB C kabely, mohu použít i slabší aniž bych zařízení ničil?

Případně vaše tip na konkretní nabíjecí zařízení co třeba používate a víte že utahne nabít nebo alespon udržet při životě 16pročko


EDIT: Npř na alze mají nabíječku 60W USB-C udrží ho to + třeba nabije za delší dobu a nebude ničit?

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Nabíječka Macbook pro 16

Příspěvek od kecinzer » 27 úno 2020 14:30

Ohledně adaptéru bych byl opatrný. Používal jsem na 15" MBP neoriginální 85W adaptér a i originální 60W adaptér. S tím slabším se mi stávalo, že při větší zátěži se začal MB najednou vybíjet a jel tak na baterii, protože to adaptér nestíhal. Stalo se mi to dokonce i s neoriginálním 85W adaptérem, ale pak jsem zjistil, že měl jinak proud a napětí (jiné hodnoty než originál). Další neoriginální se stejným proudem a napětím (jako originál) už fungoval dobře.

Každopádně se mi po nějaké době nafoukla baterka a musel jsem jí měnit. Nemohu ale 100% říct, že to bylo těmi adaptéry, ale trochu bych je podezříval. Nějakou chvíli, než jsem zjistil, že se mi baterka nafoukla, jsem totiž komplet přešel na 85W originály.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Nabíječka Macbook pro 16

Příspěvek od mberdych » 27 úno 2020 14:34

Mám pocit, že 96W na USB-c nikdo jiný nedělá. A upřímně, dáte 70 litrů za notebook, tak holt přidejte pár tisíc na další adaptéry. Je to drahé, ale stojí to za to a nestojí to za riziko poškození.

Odpovědět