Vypínání MacBook Air 2018

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MichalAnnie
Příspěvky: 3
Registrován: 22 bře 2020 14:45

Vypínání MacBook Air 2018

Příspěvek od MichalAnnie » 23 bře 2020 07:42

Ahoj,
potřebuji poradit co dělám špatně. Po práci zaklapnu dvířka počítače a při dlouhodobé pauze kdy se vrátím k počítači se mi ukončí veškeré programy. Zkoušel jsem se dívat na nastavení baterie, ale nic jsem nenašel co bych měl špatně. Prosím poradí te mi kde je problém, kromě problému mezi židlí a pc :lol:
MacBook Air 2018
Iphone 8 64G
Ipad 2018
Apple Wath 3
Airpods 2

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Vypínání MacBook Air 2018

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 bře 2020 07:57

Děje se mi něco podobného, pokud je mac uspaný a dojde během té doby k dobytí baterie na 100%, po oživení dojde jakoby ke znovu načítání všech programů a skáče na mne jedno okno za druhým. Podle mne je to vlastnost. Děje se jak na MBA tak na MBP.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Vypínání MacBook Air 2018

Příspěvek od likethis » 23 bře 2020 11:43

Zkouším pochopit, o čem se bavíte a nejsem z toho tedy moc chytrý :) Mně se nic takového asi ještě nestalo (Air 2019). A proč by mělo po dobití baterie do 100 % docházet k nějakému znovunačítání programů mi není jasné už vůbec.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Vypínání MacBook Air 2018

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 bře 2020 14:57

Taky tomu nerozumím, ale děje se to.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

MichalAnnie
Příspěvky: 3
Registrován: 22 bře 2020 14:45

Re: Vypínání MacBook Air 2018

Příspěvek od MichalAnnie » 24 bře 2020 07:39

Ahoj,
zkusím to ještě jednou. Spustím si jakékoliv programy. Od IMovie, Safari, email. Po zaklapnutí displeje kdy mám pc v nabíječce se při opětovném zapnutí všechny programy zavřou. Někdy se mi to stává když používám pc mimo kancelář bez nabíječky tak po zavření je vše ok a opětovném otevření, ale přijdu do kanclu napojím pc zajdu na oběd pc se mezitím dobije a při opětovném zapnutí vše jako bych pc zapnul tlačítkem zapnutí pc. Programy, které standart ně při zapnutí se znovu spouštějí, Safari a email vypnuty a všechny programy co jsem používal. Snad jsem to napsal srozumitelně. Už jste se s tím někdy setkali. Co mám špatně nastaveno. Děkuji
MacBook Air 2018
Iphone 8 64G
Ipad 2018
Apple Wath 3
Airpods 2

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Vypínání MacBook Air 2018

Příspěvek od likethis » 28 bře 2020 12:13

Záměrně jsem udělal to, že jsem přišel večer s NB s baterkou pod 30 %, dal jej nabíjet a zaklapnul. Druhý den jsem jej otevřel (takže byl dlouho uspaný a samozřejmě se mezitím nabil), naskočila login obrazovka, přes Touch ID jsem se přihlásil a blik, všechno tam bylo jako minule. Žádné opětovné načítání, nic. Stejně jsem to udelal ještě jednou dopoledne a kolem poledne se vrátil, takže pauza byla kratší, ale NB se dobil a opět stejný výsledek. Běžně mám otevřeno hromadu aplikací, takže bych si určitě všiml, že se něco znovu spouští.

Ani si nevybavuju, že by se mi to někdy stalo, ale já většinou nedělám to co jsem popsal výše. Takže je otázkou jak často se ti to vlastně děje, jestli to není vždy a je to třeba 1 z 10 případů tak jsem to prostě třeba ještě neměl šanci zaznamenat. Obvykle totiž když dám NB nabíjet tak na něm ještě něco dělám a on se dobije ještě než skončím. A taky uspávám spíše výjimečně, nechávám jej otevřený a uspání mám při chodu z nabíječky vypnuté, takže bežně je zaplý pořád (většinou si totiž po skončení práce zase na něco vzpomenu, jdu k NB a nechce se mi to nechávat pořád probouzet), běžně běží i celou noc, když prostě usnu a nezavřu jej, nebo zůstane napojený na externí monitor. Uspávám až když jako fakt vím, že končím práci, jdu někam pryč na celý den bez NB atd., ne když jdu na oběd. Neříkám, že moje chování je správné, nebo by to tak měl každý dělat, ale já to mám prostě takto :)

Ani si nemyslím, že je časté uspávání na kabelu zrovna k něčemu dobré, protože pokud máš defaultní nastavení pro přenosné Macy, což určitě ano, protože toto chování se mění přes terminál (hibernatemode=3), tak po uspání se uloží celý obsah RAM na disk = člověk si ojíždí zbytečně SSD a jak všichni víme, to má omezenou životnost a je naletované na desce. Pokud bych trval na častém uspávání asi bych si nastavil hibernatemode=0, což mají jako výchozí nastaveno stolní Macy, kdy se pak obsah RAM neukládá na disk, ale zase je pak zvýšené riziko ztráty dat (když to uspíš třeba při slabé baterce bez napájení a NB se vybije do dna - prostě pak je třeba s tím počítat).

MichalAnnie
Příspěvky: 3
Registrován: 22 bře 2020 14:45

Re: Vypínání MacBook Air 2018

Příspěvek od MichalAnnie » 30 bře 2020 16:41

Děkuji za postřehy. Tak nevím co dělám tedy špatně a co můžu mít na staveno špatně. Opravdu i když mám jen 99% baterky a zaklapnu PC tak mi všechny programy spatnou pokud se baterie dobije na 100%. Když dám opětovně safari rozjedou se mi sice stejně jak jsem je naposledy používal, ale když PC nedám do sítě začnu tak kde jsem skončil a nemusím nic rozjíždět od znova. A o víkendu jsem si všiml, že pokud mám PC pořád v síti a něco dělám a zaklapnu PC tak po nějaké době kdy příjdu opět k PC se chová jako po restartu. Nevím asi je někde chyba mezi židlí a PC :D
MacBook Air 2018
Iphone 8 64G
Ipad 2018
Apple Wath 3
Airpods 2

Odpovědět