MacBook Air 2020 nebo MacBook Pro 2020?

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

MacBook Air 2020 nebo MacBook Pro 2020?

Příspěvek od MaHa » 24 čer 2020 13:54

Myslel jsem si že tento dotaz nikdy nepoložím, ale jak se ukázalo, nikdy neříkej nikdy. Přišel čas a potřebuji koupit nový MacBook a potřebuji informace od zkušenějších.

Co používám:
- Kancelářské věci (Office, browser, nativní aplikace macOS)
- RDP a VPN
- příležitostně (1 - 2 krát týdně) zpracování nahraného videomanuálu (nahrávám v QuickTime a stříhám v iMove), ale zvažuji i Camtasia
- relativně často Windows v Parallels
- několikrát za týden Snagit (podle toho kolik připravuji manuálů)
- zvažuji jednou za čas Affinity Photo a Affinity Designer
- online meetingy, webináře, … přes Webex, ZOOM,
- chat přes Webex, Slack, Skype
- práce mimo kancelář i v kanceláři

V současné době již 5 let provozuji výše uvedené na MacBook Air 2014, 1,7 GHz na i7, 8GB RAM, 256 GB disk a bylo to zcela v pohodě ikdyž se občas větrák spustil (zejména pokud používám videokonferenceObrázek).
Nyní se rozhoduji mezi dvěma MacBooky a nevím do čeho jít.
- MacBook Air 2020, 1,2GHz čtyřjádrový Intel Core i7 desáté generace, 16GB RAM, 512 GB SSD, ale s tím jak čtu různé komentáře o tom jak moc se zahřívá a jak často se spouští větrák, tak jsem na rozpacích. Pokud má někdo tuto konfiguraci, tak skutečně se toto děje? Bude tato konfigurace na výše uvedené dostatečná?
nebo
- MacBook Pro 2020, 1,4GHz čtyřjádrový Intel Core i5 osmé generace, 16 GB, 512GB SSD úložiště. Bude tato konfigurace na výše uvedené dostatečná?

Provozujete někdo na Airu 2020 něco podobného a jakou s tím máte zkušenost? Jde mi o to zjistit zkušenosti ostatních na jejichž základě bych se rozhodl. Cílem tohoto dotazu není dostat odpověď toto si kup nebo toto nekupuj.

Odpovědět