Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od Merlin_CZ » 22 říj 2020 13:19

Zdravím všechny, koukám, že bych si pořídil druhou nabíječku k macbooku, protože tu jednu furt nechávám doma :D
poradíte kde vzít něco cenově rozumnějšího ? máte někdo zkušenosti s něčím neorigo ?
nouzově jsem v práci dobíjel z powerbanky, ale při praci to samozřejmě nedobíjí, spíš zpomalí klesání baterky :D a taky bych si tu baterku nerad odvařil.

Díky za každou radu :)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od MichalJ » 22 říj 2020 13:23

Zrovna na nabíječce šetřit mně nepřijde úplně dobrý nápad.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od likethis » 22 říj 2020 15:39

Taky nejsem zrovna zastáncem neorigo adaptérů, protože většinou je to čína pochybné kvality. To platí bohužel i pro ty různé Hyper šunty a další pseudoznačky s Apple příslušenstvím, což je jenom předražená čína, tvářící se jako něco víc. Vevnitř je ale to samé šméčko, co na aliexpressu, které vůbec nemá deklarované parametry.

Jako příklady Hyper 80 W - odpálený USB výstupy po pár dnech/týdnech používání, přestaly nabíjet, opakovaně u různých kusů, mizerná kvalita. Nedávno jsem se setkal s nabíječkou Celly, kdy po připojení MacBooku se na něm zcela zbláznil trackpad, takže nabíječka pravděpodobně ani nebyla interně uzemněna.

Jediný neorigo adaptér, který používám, je napájecí adaptér LG 4k displeje, který má PD 60 W (k Airu mi stačí), a to z praktických důvodů u stolu pro připojení jedním USB-C kabelem. S tím nemám žádný problém, ale LG zase není nějaká kickstarterová pseudoznačka, tak věřím, že to nebude úplný šunt navržený nějakým amatérem.

Na cesty bych sáhl jedině po originálu, myslím, že kvůli pár stokorunám navíc se nevyplatí riskovat.

Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od Merlin_CZ » 22 říj 2020 18:53

diky asi mate pravdu .... prece jen prijit kvuli tomu o macbook je blbost :)

lipon
Příspěvky: 1615
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od lipon » 22 říj 2020 20:01

používám nějaký neorigo Avacom (60W) občas na cestách a normálně nabíjí, má navíc jeden USB-C konektor, kterým se dá nabíjet iPhone

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od likethis » 23 říj 2020 22:58

No ještě dodám, že ono jsou ty alternativy samozřejmě lákavé, hlavně teď různé GaN nabíječky, které v menším těle umí nabíjet i více zařízení. Také proto jsem s tím experimentoval, ale bohužel jsem neměl štěstí ani s poměrně drahými adaptéry a už teď ani nemám chuť něco dalšího testovat.

Dovedu si to ev. představit jako univerzální řešení pro nabíjení rozličné drobné elektroniky a iPhonů, kde už nám Apple nově nabíječku ani nedá. Ale MacBooku, kde jsou ty odběry přece jen vyšší, raději dopřeji originální zdroj i za cenu, že to prostě bude extra adaptér. A taky vím, že to můžu nechat v zásuvce a nevyhoří mi barák.

Nicméně ani nyní nenosím vlastně žádný adaptér navíc, protože iPhone dobíjím právě tím 30 W, co mám k Airu (také jsem si dokoupil druhý, který mám permanentně v tašce). A pokud je adaptér využíván, tak iPhone dobiju prostě z USB-C na Airu a nepotřebuji další výstupy na nabíječce. Ve výsledku mi to přijde úplně jedno. Pokud ale samozřejmě někdo potřebuje nabíjet těch zařízení 5 naráz, tak je to něco jiného...

lipon
Příspěvky: 1615
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od lipon » 24 říj 2020 10:37

Tak ono je potřeba u toho používat zdravý rozum, jako u všeho. Je spousta neorigo výrobců, kde je kvalita pochybnýá, a jsou neorigo výrobci, kteří si tu kvalitu ohlídají a už nějaký ten pátek fungují a prodávají.
Nebudu brát zdroj, kde prodejce slibuje vyšší desítky wattů na jednom či dvou výstupech a velikostí je to zdroj k ipadu. Fyzicky se tam prostě takové trafo nevejde resp. ne takové, které bude dlouhodobě fungovat a neroztaví plastový obal. Pokud velikostí odpovídá aspoň velikosti origoše, proč ne?

Za nějakých 10 let se mi nestalo, že by mi nějaký zdroj poškodil elektroniku, ať už macbooky, iphony, ipady, jiné mini/micro USB zařízení

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od MichalJ » 24 říj 2020 14:44

Na tu velikost se nedá úplně spolíhat:-)

Tady jsou dva články k tématu:

http://www.righto.com/2016/03/counterfe ... rdown.html
http://www.righto.com/2014/05/a-look-in ... ricey.html

I mezi těmi neoriginálními výrobci jsiu velké rozdíly, např. Avacomu bych se nebál. Na druhou stranu pokud se kvalitní alternativa blíží ceně originálu tak spíš vezmu originál - kupovat si např. Macbook za desítky tisíc a pak se snažit ušetřit na nabíječce pár stovek mně za to nestojí.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Macbook PRO 13,3" 2017 - nabíječka

Příspěvek od czhook » 24 říj 2020 19:37

Já používám prakticky nabíječky jen od Anker nebo Ravpower. V poslední době používám už jen https://www.iwant.cz/HyperJuice-100W-Ga ... ter-p57716 a za mě dobrý. Hlavně nabíjíme 4 zařízení najednou a nemusím mít v zásuvce milion kabelů a adaptérů.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Odpovědět