MacBook pro 13” s touch barem ( 2019 )

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Morfeus27
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2016 08:22

MacBook pro 13” s touch barem ( 2019 )

Příspěvek od Morfeus27 » 11 lis 2020 16:32

Zdravím pánové,

Nevíte čím to muž být, ale od poslední aktualizace z víkendu macOS Catalina 10.15.7 se mi začalo stávat že když Mac pustím, nebo ho jen zaklopím a začnu pak používat že mi vypadne komplet obraz? Zčerná obrazovka, tak ho musím zaklopit, odklopit a následně se to pak stane 3x / 4x a přestane to... wtf? Vím že se mi to dělo když jsem si ho kupoval, zadal jsem něco do Terminálu a přestalo to.. netušíte někdo jak to spravit zpět? Díky.

Morfeus27
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2016 08:22

Re: MacBook pro 13” s touch barem ( 2019 )

Příspěvek od Morfeus27 » 17 lis 2020 11:13

Tak stále jsem nikde nenašel řešení, ani po updatu OS na Big Sur. Když se dívám na Netflix, tak to nedělá. Když pustím YouTube na celou obrazovku tak také nic, ale jakmile restartuji Mac/zaklopím pro nečinnost, nebo jen pracuji v Safari etc.. tak se obrazovka vypne sama od sebe udělá to takhle třeba 2x někdy 5x za sebou. Vždy musím zaklopit noťas a odklopit a obrazovka naběhne.. už mě to začíná vytáčet... zkoušel jsem i resetovat SMC, nic. Servis je to poslední kam to chci hodit, protože ho potřebuji každý den pro práci.

Někdo pomocnou ruku?

Morfeus27
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2016 08:22

Re: MacBook pro 13” s touch barem ( 2019 )

Příspěvek od Morfeus27 » 18 lis 2020 21:33

Po xx dnech zkoušení částečně vyřešeno. Dělá to zapnutý True Tone a Night shift , takže budu čekat na nějaký update co přijde od Big Sur, případně jak se k tomu vyjádří apple na můj dotaz. Nepomohlo ani několika násobné resetování NVRAM. Nicméně jsem i tak nasranej.

ps: Telefonická Apple podpora v CZ je totální ostuda. Nikdo tam nemá o ničem " šajnu " :shock:

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: MacBook pro 13” s touch barem ( 2019 )

Příspěvek od likethis » 19 lis 2020 02:07

U původního příspěvku jsem neviděl spojitost, protože mi určitě nebliká displej popsaným stylem. Pokud však jde o True Tone, tak tato funkce rozhodně nebude bez chyby. V minulosti jsem vypozoroval, že tak jednou za čas, klidně jednou denně, nebo jednou za tři dny, nebo dvakrát do hodiny, prostě jak se tomu zachce, jakoby lehce blikne obraz, ne že by zčernala obrazovka, ale takové probliknutí, třeba v dolní polovině, uprostřed, nahoře apod., vždy po celé šířce. A ano, dělá to právě True Tone, na což jsem sám přišel, protože když je vypnutý, tak nic. Já to nepoužívám, tak to neřeším. Všiml jsem si toho po koupi nového NB, než jsem tu funkci vypnul. Mám Air 2019 a viděl jsem to u dalších dvou těchto modelů, takže jsem to vždy považoval jen za dalšího šotka nebetyčné kvality a odladěnosti Apple softwaru :lol:

A jinak jo, na české Apple podpoře si můžeš hezky povídat, klidně celý den. Ale o ničem. Chápu tvou frustraci. Já jsem si s nimi takto povídal (bez výsledku pochopitelně) o vypadávající 2,4GHz wi-fi při zapnutém bluetooth, udělal jsem pro to vše možné, vyměnil router, eliminoval možné konflikty v síti, přesto MacBook, podotýkám jako jediné zařízení doma, se prostě periodicky odpojoval a připojoval, jak se mu zachtělo. A dělal to i na jiných sítích, takže to nemělo nic společného s mou sítí. Zajímavé, že na 5 GHz vše drželo a držela i ta 2,4, když jsem vypnul bluetooth. A bylo to pod Catalinou, pod Mojave a teď pod Big Sur to nedělá. Zato problémy s True Tone dokážu nasimulovat na všech zmíněných.

Odpovědět