Politý MacBook Air po roce funguje. Co ale časem?

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Carny10
Příspěvky: 28
Registrován: 13 úno 2014 14:27

Politý MacBook Air po roce funguje. Co ale časem?

Příspěvek od Carny10 » 14 lis 2020 20:15

Ahoj, přibližně před rokem si přítelkyně rozlila na MacBook Air 2012 obsah aroma lampy, tedy vodu smíchanou s pár kapkami éterického oleje. Samozřejmě jsem u toho nebyl, takže počítač ani nevypla a myslela si, že to přežije. Bohužel se tak samozřejmě nestalo a počítač vykazoval jediné známky života a to při připojení MagSafe nabíječky, kdy indikátor oranžově svítil. Jednou cca. za 2 měsíce, když jsem si na něj vzpomněl, tak jsem ho zkusil zapnout. Bylo mi líto ho vyhodit a opravovat něco, co má hodnotu pár tisíc za nesmyslné peníze mi nedávalo příliš smysl. Přibližně před dvěma měsíci se poštěstilo a MacBook se po připojení k nabíječce po asi 10 minutách bílé obrazovky zapnul. První co mě napadlo bylo zkontrolování teplot a nainstalování prográmku na manuální kontrolu větráků. Zkusil jsem jej nechat zapnutý celou noc s maximálními otáčkami větráků, ráno jsem k němu přišel a stále fungoval a byl zapnutý. Teploty se drží při běžné práci okolo 50 - 68 stupňů. K dnešnímu dni jej využíváme jako takový gaučový komp a stále funguje. Jediné, co jsem zaznamenal je nefunkčnost levé a pravé šipky (což mi tolik nevadí, stejně je nepoužívám) a Mac se zejména při používání na baterii, která vydrží asi 3 hodiny trochu seká. Není to ale nic, co by extra vadilo a na office to stačí. Při používání Touchpadu jsem si všiml, že občas nepříjemně zavibruje (zřejmě elektřina, nevím jak to jinak vysvětlit, toho se docela bojím). No, jde mi v podstatě o to, zda se někdo nesetkal s něčím podobným, přijde mi zvláštní, že počítač skoro rok nefunguje a potom začne fungovat jakoby nic, potenciálně jak předejít dalším problémům, jestli ho mám rozebrat a zkusit odstranit oxidaci, která tam natuty bude, nebo jestli to nechat být, když to funguje.

Díky moc :)
Macbook Pro 13" 2016 i5, 16GB Ram, 256GB
iPhone X 64GB Black
Apple Watch S2 42mm Black Aluminium

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Politý MacBook Air po roce funguje. Co ale časem?

Příspěvek od czhook » 16 lis 2020 21:07

Možná prostě jen vyschnul. 😀 No já jsem starý paranoik a nevěřil bych vytopenému zařízení, které je připojené k síti. Asi bych ho odnesl do servisu na kontrolu a vyčištění.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Odpovědět