Mac OS s externim monitorem maximalni Hz

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
ondr_schmz
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2021 21:16

Mac OS s externim monitorem maximalni Hz

Příspěvek od ondr_schmz » 31 srp 2021 21:24

Zdravim, vlastnim mac mini 2018, planuju zakoupit novy externi monitor, ktery zvlada 240hz, Konkretne tento:

https://m.alza.cz/17-3-asus-rog-strix-x ... 884224.htm

Zajimalo by me, jakou maximalni obnovovaci frekvenci mac zvladne. Oficialne se udava 60hz, ale uzivatele na zahranicnich forech udavaji 144hz i vyssi. Dotaz zni, jestli mac mini 2018 zvladne alespon 120hz nebo 144hz pri rozliseni 1920 × 1080 pres pripojeni usb-c. Hdmi v monitoru planuju obsadit herni konzoli. Diky moc za radu.

ondr_schmz
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2021 21:16

Re: Mac OS s externim monitorem maximalni Hz

Příspěvek od ondr_schmz » 03 zář 2021 07:31

Zjistil jsem již sám. Mac OS v pohode zvlada 240hz pres pripojeni usb-c. Osobne vyzkouseno.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Mac OS s externim monitorem maximalni Hz

Příspěvek od likethis » 03 zář 2021 17:02

Ačkoliv mi do toho nic není, tak možná vás svou otázkou přiměju přehodnotit nákup. Celkem mne zajímá, co od toho očekáváte? K té konzoli tomu řekněme rozumím (pokud je nějaký důvod pro tak malou úhlopříčku), ale s Macem budete mít problém. Ale nejde o frekvenci monitoru, ale o FHD rozlišení, které je na 17" totiž poměrně hodně a písmo a ovládací prvky v Mac OS tak budou asi poměrně malé. Protože se ale zároveň nejedná o nějaký hi-res (či chcete-li "retina") displej, budete mít v Mac OS problém nastavit smysluplně škálování. Mac OS pracuje se škálováním úplně jinak než Windows a výsledek na tomto monitoru tak bude buď nativní rozlišení s obrazem vhodným pro lupu, nebo při nastavení libovolného škálování rozmazaný obraz.

ondr_schmz
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2021 21:16

Re: Mac OS s externim monitorem maximalni Hz

Příspěvek od ondr_schmz » 04 zář 2021 10:54

Zdravím, díky za příspěvek. Monitor jsem již zakoupil. Ůhlopříčku jsem zvolil cíleně, subjektivně mám raději menší monitory, dobře se mi s nimi pracuje, hlavně kvuli menšímu namáhání očí, nemusím tolik "bruslit" po obrazovce, vše je blízko u sebe. Inspirací mi byl setup v práci, kde mám čtyři 20″ monitory. Doma mám malý dřevený stůl v rohu a tento monitor je na něj ideální. Obraz je krásný, 240hz vypadá skvěle (pro srovnání, ipady pro beží 120hz a už to je znatelný rozdíl oproti klasickým 60hz). Mám nastavené full HD rozlišení, obraz je krásně čistý a příjemný (hustota pixelů je logicky vyšší na menších obrazovkách). Vlastnil jsem 4K 27″ a musím říct, že například uhlazenost textu je plně srovnatelná, nikde žádné zuby, jak je u větších full hd monitorech zvykem. Co se týče velikosti, vše je v pohodě a ano, interface je trochu menší, ale asi ne tolik, jak si asi představujete. Nedělá mi to problém. Nicméně chápu, že tenhle setup není pro každého a většina lidí volí větší monitory.

Odpovědět