Záloha pošty

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Záloha pošty

Příspěvek od Jirka_S » 26 lis 2021 17:59

V aplikaci Mail mám několik poštovních účtů, tip na nějakou aplikaci na zálohování pošty? Apple Mail se nezálohuje do TM, to vím. Jednou jsem si omylem smazal celou poštu z iCloud účtu, pomohla až obnova po domluvě s Apple podporou, šlo to skvěle, ale i tak bych se chtěl posichrovat, a to nejen s tím iCloud poštovním účtem, mám těch účtů více.
Koukal jsem na Mail Backup X, tam mi vadí jen jednoroční podpora, pak je nutno dokupovat. Třeba něco z Apple Store?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha pošty

Příspěvek od rony » 26 lis 2021 23:13

kedze su to IMAP mailboxy, teda vsetko zavisi na serveroch, kde to primarne sidli, tak mozes skusit hladat nieco, co vie vzdialene zalohovat IMAP mailbox. Plateniu sa pravdepodobne nevyhnes.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Záloha pošty

Příspěvek od Jirka_S » 27 lis 2021 11:00

Placení mi nevadí, ale mám raději jednorázový nákup, ne každoroční platbu.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha pošty

Příspěvek od pavliczeck » 27 lis 2021 12:59

Můžeš si postavit 2 servery, které budou na sobě nezávislé tak, aby si měl vždy zálohu a k nim se připojovat. Zaplatíš za to dost peněz, budeš mít víc starostí, časem budeš muset dělat upgrade.

Nebo si prostě zaplatíš pár korun měsíčně a máš klid. Tak si můžeš vybrat.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Záloha pošty

Příspěvek od Jirka_S » 27 lis 2021 13:12

OK, a kde teda těch pár korun měsíčně zaplatit? Který program doporučíte?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha pošty

Příspěvek od rony » 27 lis 2021 19:21

alebo si imap schranky rozbehaj na synology a mas to vsetko pod kontrolou.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Záloha pošty

Příspěvek od Jirka_S » 29 lis 2021 10:02

Tak jsem to vyřešil takhle: na firmě mám Wokna a klienta Thunderbird, v Místní složce jsem si vytvořil další složky s názvy jednotlivých účtů, v nich podsložky In a Out a poté jednoduše zkopíroval doručenou a odeslanou poštu všech účtů do příslušných složek. To už zůstává v PC, takže i kdyby zhavarovaly servery (nepravděpodobné, ale ne nemožné, případně mojí chybou), tak záloha je. Průběžně ji akorát musím doplňovat.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Záloha pošty

Příspěvek od MichalJ » 29 lis 2021 10:27

Jirka_S píše:
26 lis 2021 17:59
V aplikaci Mail mám několik poštovních účtů, tip na nějakou aplikaci na zálohování pošty? Apple Mail se nezálohuje do TM, to vím. Jednou jsem si omylem smazal celou poštu z iCloud účtu, pomohla až obnova po domluvě s Apple podporou, šlo to skvěle, ale i tak bych se chtěl posichrovat, a to nejen s tím iCloud poštovním účtem, mám těch účtů více.
Koukal jsem na Mail Backup X, tam mi vadí jen jednoroční podpora, pak je nutno dokupovat. Třeba něco z Apple Store?
Nejjednodušší je si někde bokem (na NAS, na jiném počítači, na nějakém serveru) nakonfigurovat mail klienta, např. Thunderbird, aby stahoval přes POP ale nechával na serveru. Pak máte zálohu úplně automaticky, nevýhoda je že máte zálohované i to co jste smazal. Ale to může být někdy i výhoda.

Alternativní, totálně jednoduché řešení, nevhodné pro konspirační teoretiky, paranoiky apod. je založit si jednoúčelový gmail účet a na hlavním mailboxu si nastavit automatické přeposílání kopie. Výhoda gmailu je relativně velký prostor a snadné vyhledávání. Ale v zásadě se dá použít jakýkoliv mail. Důležité je akorát ho de fakto nepoužívat, nemít ho nakonfigurovaný v klientech => malá šance že si to smažu.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Záloha pošty

Příspěvek od MichalJ » 29 lis 2021 10:33

Jirka_S píše:
29 lis 2021 10:02
Průběžně ji akorát musím doplňovat.
Na to by měl jít v Thunderbirdu udělat filtr: "Kopii všeho co přijde ulož do složky X".

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Záloha pošty

Příspěvek od Jirka_S » 30 lis 2021 16:18

Díky všem. :)

Odpovědět