Nekvalitní tisk přes MacBook Air M1

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
acc1
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2022 14:11

Nekvalitní tisk přes MacBook Air M1

Příspěvek od acc1 » 02 led 2022 14:17

Zdravím, mám multifunkční barevnou laserovou tiskárnu OKI MC563dn, mám vytvořené potr. etikety přes Adobe Illustrator převedené v PDF formátu.
Při tisku na Windows 11 - kvalita naprosto maximální, při tisku v novém Macbook Air M1 kvalita tisku neostrá jako kdyby tisk vyšel z nekvalitní inkoustové tiskárny.

Poté jsem zkusil nainstalovat ovladač ze stránek OKI, bez výsledku, kvalita stejná. nevíte, čím by to mohlo být ? Vždyť přece Macbook pouze posílá požadavek do tiskárny a ta by měla vytisknout to stejné co je na PDF, kde by mohl být problém, nějaké interní nastavení v nastavení tiskárny na Macu ?

Dodávám, že stejný problém jsem měl již před 2 roky na iMacu. Takže problém je 100% někde v nastavení na straně Mac zařízení.

Díky

acc1
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2022 14:11

Re: Nekvalitní tisk přes MacBook Air M1

Příspěvek od acc1 » 04 bře 2022 19:23

Tak po nějaké době jsem zjistil, že při instalaci ovladačů lze vybrat různé možnosti PCL6, PostScript apod.
Takže u každého z nich je kvalita odlišná. Zjistil jsem také, že je rozdíl když PDF tisknu z cloudu z Google Drive a rozdíl když tisknu PDF z disku.

javaansejongens
Příspěvky: 23
Registrován: 18 kvě 2021 20:58

Re: Nekvalitní tisk přes MacBook Air M1

Příspěvek od javaansejongens » 13 bře 2022 22:49

Můžu se zeptat jaká možnost byla nejlepší? Postscript/PCL6. Nikdy nevím jakou možnost vybrat, když instaluju ovladače nějaké tiskárny.
MacBook Air M1 (Benq SW270C, Logi MX Keys, Apple Trackpad 2), iPhone 12 Mini, iPad 6. gen. + Pencil, Apple Watch 8. gen., AirPods Pro, Apple TV 4K

jejej
Příspěvky: 1
Registrován: 24 pro 2023 10:55

Re: Nekvalitní tisk přes MacBook Air M1

Příspěvek od jejej » 24 pro 2023 10:58

Zdravím, vyřešili jste tu kvalitu tisku z Excelu? Mám ten jistý problém. Na W10 super kvalita, na Air M1 velmi nekvalitní tisk.

Odpovědět