upgrade macbook - pomoc s výběrem

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
moonie92
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2022 17:36

upgrade macbook - pomoc s výběrem

Příspěvek od moonie92 » 07 led 2022 18:19

Hezký večer všem,
zvažuji koupi nového macbooku. Momentálně mám ještě MBA 2017 1,8 GHz 8 GB RAM, 256 GB.

Možnosti:
1) MacBook Pro, Apple M1 8jádrové CPU, 8jádrové GPU, 16GB, 256GB SSD za 40 tisíc
2) MacBook Air, Apple M1 8jádrové CPU, 7jádrové GPU, 16GB, 256GB SSD za 33 tisíc

- strop je pro mě teď 40K za samotné zařízení
- převážně budu mb používat na práci - office (nicméně dost multitaskingu), programování. potřebuji rozjet citrix a do budoucna nejspíše i parallels
- s videi zatím nepracuji, neexportuji příliš velké soubory
- úprava fotek ano, ne na profesionální úrovni
- 256 GB by mi mělo stačit, většinu dat mám na cloudu
- vyplatí se připlatit si a pořídit raději MBP?
- absence větráků u MBA se mi (do budoucna) stále moc nepozdává
- macbook nepotřebuji ihned - počkat s čím Apple přijde letos?; zároveň nepotřebuji nutně nejnovější model:)

Děkuji za pomoc

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: upgrade macbook - pomoc s výběrem

Příspěvek od mberdych » 07 led 2022 20:18

Mám služební pro, před tím jsem měl soukromý Air. Své peníze bych do toho Pro nedal, Air je naprosto vynikající a větrák běží u Pro jen u delšího exportu videa. Jinak nikdy. To samé jsem dělal na Airu a pasivní chlazení mě nijak neomezovalo. Touchbar osobně nemám rad, takže plus pro Air. Displej lepší u Pro, ale pokud neleží vedle sebe, tak žádný rozdíl.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: upgrade macbook - pomoc s výběrem

Příspěvek od likethis » 09 led 2022 03:12

Pro se nevyplatí a třeba na CZC je uvedená konfigurace Aira za 31,5 s DPH. K tomu jak bylo řečeno, taky bych si nekoupil dnes něco s pochovaným touchbarem...

Odpovědět