iMac odešel po 15 měsících $#%^$#

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
netcarlos
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2022 10:58

iMac odešel po 15 měsících $#%^$#

Příspěvek od netcarlos » 22 bře 2022 11:08

Neskutečně mne zklamal iMac 2020 21" 4K, který jsem koupil v prosinci 2020.

Lehce odspodu ztmavnul displej, po restartu normální, během pár dní to dopadlo tak, že po zapnutí už jen černobílé vertikální pruhy.

Obrázek

Nejřív jsem měl podezření na grafickou kartu. Tak jsem ho dal do autorizovanýho servisu. Po diagnostice, která trvala skoro 90 minut, výsledek, že grafika je v pořádku a musí být vadný displej.

Cena za výměnu 17 tis. !

iMac bohužel koupen na IČ (záruka jen 12 měsíců) za cenu cca 40 tis.

Upřímně jsem myslel, že to je větší držák. Zlatý PC, kde jeden díl lze vyměnit a neznehodnotí celý stroj.

Co mne ovšem úplně rozsekalo je, že podle servisu ani nemám nárok na to dostat zpět ten vadný díl. Prý ho posílají do Applu. Pokud bych ho chtěl, cena by byla třeba 30 tis. !

To si Apple asi dělá prdel, ne? Jak mám vědět, že to celý není šméčko? Co když je tam jen vypadlej kabel, nebo studeňák?
Naposledy upravil(a) netcarlos dne 22 bře 2022 15:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iMac odešel po 15 měsících

Příspěvek od ra3662 » 22 bře 2022 11:34

Asi bych kouknul na VOP, co tam píšou. Jinak dotaz na ČOI, jak postupovat.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iMac odešel po 15 měsících $#%^$#

Příspěvek od rony » 22 bře 2022 20:27

osobne si myslim, ze sa hnat za tymi 1 rocnymi zarukami aby ste usetril sa nevyplaca u vyssich investicii prave preto, ze tie 2 roky zaruky su lepsie nez jeden.

ano, je to hrozne, ze po 15 mesiacoch odide obrazovka, no je to hw a moze k tomu prist.

u drahsich veci existuje aj poistenie nad ramec povinnej zaruky.

mozes povedat, kolko penazi si usetril nakupom na firmu? Pomoze to pri porovnani k 17 000 za opravu, ako sa rozhodovat aky cenovy rozdiel pri nakupe musi byt, aby sa taketo nakupovanie vyplacalo :-) (podla mna si ale takto nakupil viacej tovaru, tak sa ti to vykryje z usetreneho za ten predosly tovar).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iMac odešel po 15 měsících $#%^$#

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 bře 2022 09:00

netcarlos píše:
22 bře 2022 11:08
Neskutečně mne zklamal iMac 2020 21" 4K, který jsem koupil v prosinci 2020.

Lehce odspodu ztmavnul displej, po restartu normální, během pár dní to dopadlo tak, že po zapnutí už jen černobílé vertikální pruhy.

Obrázek

Nejřív jsem měl podezření na grafickou kartu. Tak jsem ho dal do autorizovanýho servisu. Po diagnostice, která trvala skoro 90 minut, výsledek, že grafika je v pořádku a musí být vadný displej.

Cena za výměnu 17 tis. !

iMac bohužel koupen na IČ (záruka jen 12 měsíců) za cenu cca 40 tis.

Upřímně jsem myslel, že to je větší držák. Zlatý PC, kde jeden díl lze vyměnit a neznehodnotí celý stroj.

Co mne ovšem úplně rozsekalo je, že podle servisu ani nemám nárok na to dostat zpět ten vadný díl. Prý ho posílají do Applu. Pokud bych ho chtěl, cena by byla třeba 30 tis. !

To si Apple asi dělá prdel, ne? Jak mám vědět, že to celý není šméčko? Co když je tam jen vypadlej kabel, nebo studeňák?
zboží musí vrátit, jinak se jedná o krádež
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět