SafeDock™ pro 13" MackBook® Air

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tiger Woods
Příspěvky: 24
Registrován: 30 črc 2012 21:23
Bydliště: Jupiter Island, Florida

SafeDock™ pro 13" MackBook® Air

Příspěvek od Tiger Woods » 07 črc 2013 08:20

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s tímto zabezpečením? Nebo je to zbytečné a stačí jen to lanko se zámkem? A máte nějaký jiný tip jak zabecpečit?

Díky

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: SafeDock™ pro 13" MackBook® Air

Příspěvek od tlacenka » 07 črc 2013 08:36

Mno zeptam se takhle - kam byste to lanko do airu zapnul?
Takze pokud chcete zabezpecovat, tak vam nezbyva nic jineho, nez ten safedock.
Osobne si myslim, ze nejlepsi je nedavat ho z ruky-u airu mobilita neni problem, takze si ho muzete vzit kamkoliv.
Znam spoustu uzivatelu, kteri si koupili lanko, prohledli si ho a pak nekde skoncilo v zapomeni...

Uživatelský avatar
Tiger Woods
Příspěvky: 24
Registrován: 30 črc 2012 21:23
Bydliště: Jupiter Island, Florida

Re: SafeDock™ pro 13" MackBook® Air

Příspěvek od Tiger Woods » 07 črc 2013 08:43

No dovolená je spíše pracovní a to něco na způsob kempu, takže se spí v těch dřevěných chalupách, tak by se alespoň menší zabezpečení hodilo, protože 24 hodin bohužel aira u sebe nosit nemohu.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: SafeDock™ pro 13" MackBook® Air

Příspěvek od tlacenka » 07 črc 2013 09:02

můžete ho mít v batohu s sebou.
Zamyslete se - v čem spočívá hlavní výhoda kensingtonu ?
je to moment překvapení - aha ono je to přivázané ocelovým lankem. Myslíte, že v dřevěných chalupách nikdo nebude mít štípačky/kombinačky ? Já je mám i na klíčích - a klidně obětuji http://www.noze-nuz.com/gerber/G750.php pokud Vám ho budu chtít ukrást. Když na to přijde, klidně Vám přeřežu to lanko i nožem dělaným na zakázku (motýlek, ručně dělaný damašek), protože ten notebook bude mít pořád větší cenu. Nebo vezmu multitool od leathermnanna a také nebudu mít problém. Žádné zabezpečení to ve skutečnosti na Vámi předpokládaný usecase není. - Nezapomeňte, že to lanko je dlouhé maximálně pár metrů - takže co si budete myslet, když uvidíte batoh, ke kterému vede ocelové lanko přivázané k chatě ? To tam můžete rovnou dát neony a "tady je macboook".
Vím, že Vás to nepotěší, ale je to jen můj subjektivní názor - třeba se Vám to zrovna vyplatí. Také můžete vzít ten dokumentní kufr se zámkem a do něj to zavřít - výsledek bude přibližně stejný.
Samozřejmě, že já o Váš macbook air nestojím, takže ho nikde loupit nebudu, ale opravdu si myslím, že to je zbytečná investice.
To už je lepší si ho ssebou nebrat, a nebo ho alespoň neukazovat na odiv všem.

Odpovědět