Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od mac danttes » 30 led 2014 11:35

Hladam kvalitne puzdro na iPhone 5S, predtym som pouzival obojstrannu foliu na iPhone 4S + klasicke kozene puzdro. Na iPhone 5S bohuzial take puzdro neviem najst. Vie niekto poradit puzdro, ktore ochrani nielen pred skabnutim, ale aj pri nejakom tom pade zo stolika. Ake mate skusenosti s puzdrami typu book?
Naposledy upravil(a) mac danttes dne 30 led 2014 16:38, celkem upraveno 1 x.

Macforum_Admin
Příspěvky: 16
Registrován: 09 zář 2013 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od Macforum_Admin » 30 led 2014 14:15

Výběr pouzdra je o preferencich, takže je potřeba si zodpovědět:

1) jaký nárůst rozměrů a hmotnosti jsem ochoten akceptovat?
2) jaký materiál je pro mne příjemný?
3) jak dobrou chci ochranu proti nárazům/pádům?
4) potřebuji ochranu proti prachu/vodě?
5) jaký design/barvy preferuji?

Pak se dá začít vybírat
--
Hlavní moderátor Macforum.cz

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od mac danttes » 30 led 2014 16:42

Material uprednosnujem kozu, chcem chranit zariadenie ale nepotrebujem zase extreme puzdro do nebezpecneho terenu. Klasicke alebo typu book otvaranie do strany, nie vyklapanie dole pri otvarani. Pacia sa mi aj tie prehladne kryty, ale znamenu padol iphone a ten kryt hned praskol.

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od mac danttes » 12 úno 2014 18:01

Má niekto skúsenosti s púzdrom na iPhone "Spigen Sgp leather wallet case illuzion"?

MartinAB
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2014 00:31

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od MartinAB » 14 úno 2014 16:23

Vsetko je to moj subjektivny nazor.

Puzdra typu book neodporucam z dvoch hladisk. Prve je, ze sa s nimi zle telefonuje, pre mna to boli asi tie najhorsie vyhodene peniaze. Druhe nie tak dolezite je, ze spodok a vrch iphonu nie su chranene. Samozrejme aby sa dal nabijat alebo vypnut je nutne to mat spristupnene. Bohuzial iba ja som mal zrejme smolu, ale v ruksaku sa mi zabodol srobovak do nabijacieho portu a musel som ist do servisu. Od vtedy mam averziu na puzdra typu book. Podla mna keby som ho nemal, iphone si dam do vacku a nenalomim si nabijaci port. Vtedy som mal iphone 4s, nastastie prisiel lightning konektor, takze srobovak v ruksaku uz nieje problem.

Ak to chces mat uplne chranene, odporucam Lunatik Taktik Extreme. Kamarat ho mal na iphone 5 a bol s nim nadmieru spokojny. Jedina vec je, ze vlastne uz ani nemas radost z designu iphonu, pretoze je cely zabaleny, hoci to puzdro ma tiez svoj smrc.

Po book puzdre som si kupil vtedy na moj iphone 4s kozene puzdro "typ vacok" od nemeckej firmy chi chi fan http://goo.gl/I3TujZ
Je to prve puzdro, s ktorym som bol spokojny. Nemal som ani folie, iphone bol iba v puzdre a nosil som ho bud v naprsnom vacku
alebo v riflach.

Teraz mam iphone 5s a hladal som puzdra, ale v Prahe asi dobre nevidim, ziadne jednoduche alebo pekne puzdro neviem najst. Same vysivane voloviny na puzdrach, napodobeniny koze a podobne. Na rychlo som si kupil v isetos kozene puzdro bugatti.

Porovnam chi chi fan a bugatti.
Material
Obe maju kvalitnu kozu. Chi chi fan ma hrubsiu kozu a spracovanie puzdra je 1A. Bugatti ma tensiu kozu a ked ho clovek drzi v ruke, citit odtlacok zvlneneho futra puzdra. V tomto vyhrava chi chi fan.
Technika spracovania
Chi chi fan je zosite po obvode z vonkajsej strany co umoznuje lepsie vsunutie a vysunutie iphonu. Bugatti je zosite po obvode, ale z vnutornej strany a iphone sa horsie zasuva a vysuva z puzdra.
Zotrvacnost
Bugatti puzdro mam iba tyzden, tak neviem posudit jeho zotrvacnost. Chi chi fan vyzeralo aj po roku a pol farebne rovnako bez oderkov. Jediny problem je, ze kazda koza sa po case roztiahne a puzdro je trochu volnejsie. Po dlhsom case pouzivania puzdra mal iphone tendenciu vysuvat sa. To pohodlie nosenia potom polavilo, lebo som si daval obcas pozor ako drzim puzdro.

Je to iba moj subjektivny nazor. Po par puzdrach, ktore som aj nespomenul som za koncept iphone v kozenom pouzdre bez folii a ostatnych pridavkoch na iphone. Ono ked to potom clovek z toho puzdra vytiahne, tak ma aj celkom radost sa na to pozerat. Apple je aj o designe nie len o funkcnosti.

Momentalne riesim nahradu za moje prechodne puzdro bugatti a zvazujem nad firmou http://www.hardgraft.com/
Maju velmi krasne veci, budem si objednavat iphone card case / heritage v hnedej farbe k mojmu 5s sampan.
Naposledy upravil(a) MartinAB dne 14 úno 2014 17:52, celkem upraveno 3 x.

MartinAB
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2014 00:31

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od MartinAB » 14 úno 2014 16:50

Este mali dodatok, dobru skusenost mala osoba v mojej rodine s puzdrom tohto typu http://goo.gl/Yz0UGN
Podobne typu book, skor typ skicar. Akurat na jeho puzdre sa vyklapacia cast vyklapala smerom dole a nie smerom hore. Bol s nim velmi spokojny a hlada podobne teraz na svoj novy iphone 5s.

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od mac danttes » 14 úno 2014 18:57

Uz mi doslo puzdro Spigen, ta ochrana nieje az tak zla. Ale horsie je to s pisanim pri otvorenom puzdre:( predtym som maval vzdy kozene puzdra od : http://www.more-thing.com/en/iphone/iph ... one-4.html
Aj na 3GS aj na 4S a spokojnost, ale na 5S so si taketo puzdro nevedel zohnat v sk eshopoch. Zatial vydrzim s tym Spigen Illuzion a casom uvidim. Okrem tazsieho pisania na nom az tak nevidim negativa(zatial) :)

MartinAB
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2014 00:31

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od MartinAB » 14 úno 2014 21:48

Prave od firmy more, ktore mas v linku mal moj kolega na iphone5, je to synteticka koza. Po 3/4 roku to mal cele odrate po bokoch. Kupoval ho v Prahe. Do tohto som prave nechcel ist, preto to bugatti puzdro, aspon prava koza to je.

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od mac danttes » 15 úno 2014 08:52

Mne vydrzali, mal som problem s odratim pri puzdre ferrari. Tam sa mi ten lem pomaly osupal a ako to bolo presivane tak sa nit odtrhala. Ale tie More mi vydrzali pekne.

danielp
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2014 11:30

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od danielp » 25 úno 2014 11:35

Pokud sháníš kožené, tak určitě mohu z vlastní zkušenosti doporučit kožený obal od belenty....jsou to nějaký dva návrháři z prahy a ženevy a dělají moc zajímavé kousky. Na Vánoce jsem kupoval tohle: http://www.belenty.com/cs/iphone-5-pouz ... am-detail/ ale teď bych šel už do tohoto celokoženého pouzdra s vlastními iniciály (v té době tam ještě neměli) http://www.belenty.com/cs/iphone-5-koze ... ac-detail/

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od mac danttes » 26 úno 2014 18:48

Vyzeraju naozaj super.

Uživatelský avatar
Brozik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2014 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od Brozik » 03 bře 2014 19:11

Já jsem měl a stále mám pouzdro od Ozaki s přední fólií, vypadá velmi minimalisticky a nárust objemu je skoro nulový, ale před 14 dny jsem vyhrál nové pouzdro od českého designového výrobce Thorn a musím říci, že je to pecka. Jestli chceš fakt něco originálního co jen tak někdo nemá, plus originální ručně vyráběný motiv celý z kvalitního bambusového dřeva vše vyráběno ručně tak je to pecka. Sice je iPhone o dost větší, ale stojí to za to, super se drží, příjemný na dotek a při pádu měkké dřevo krásně ztlumí dopad, takže by to měl přežít,,,,snad :-D

odkaz: http://www.thorncase.com
Zakladatel a šéfredaktor iPure.cz. Apple Trainer v iLumio.cz

Uživatelský avatar
tetis
Příspěvky: 89
Registrován: 19 led 2014 00:48

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od tetis » 04 bře 2014 11:12

Také používám Ozaki+folie na displeji a velká spokojenost, nárůst velikosti je opravdu minimální a hlavně telefon v obalu skvěle drží! Kdo chce obal proti poškrábání a menším pádům, myslím ideální volba!
Macbook Air 13" early 2014
iMac 27" late 2009
iPhone 6 64 GB
Apple TV 3
AirPort Extreme

apple_cider
Příspěvky: 201
Registrován: 11 říj 2012 11:52

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od apple_cider » 04 bře 2014 11:48

já používám originál kožený kryt od apple,a jsem naprosto spokojený. Předtím jsme vyzkoušel spoustu jiných krytů ale bud vypadaly hrozně, nebo neplnily svou funkci. tenhle je dokonalý

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od mac danttes » 24 bře 2014 15:37

Nakoniec to vyhralo penazenkove puzdro spigen illuzion biele, ktore po 3tyzdnov uzivania a nosenia v rifliach vyzeralo ako taky smudla:( takze biele puzdro je pekne ak ho nosi dama v kabelke, ale nie chlap v rifliach. Vymenil som ho za klasicku ciernu vysuvacku od celly s priehradkami na karty na prednej strane. Zatial spokojnost.

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: Kvalitne puzdro na iPhone 5S

Příspěvek od TomASI » 05 lis 2014 17:09

Zdravím, snad nevadí, že to hodím sem a snad si toho někdo všimne. Chtěl jsem se zeptat jak je to s onou kvalitou origo case pro iPhone 5S? Tuším někdo psal, že je to hrůza, setkal jsem se jen s černým a ten je v pohodě. Jde mi o to, že potřebuju sehnat něco červeného, tak mě napadl ten origo case. Kdyžtak můžete i třeba tipy na jiný červený kryty. Díky moc :)

Odpovědět