Nový apple thunderbolt display?

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Twinsen
Příspěvky: 19
Registrován: 09 dub 2014 10:23

Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od Twinsen » 09 dub 2014 10:53

Ahoj všem,

na netu lze sledovat různé debaty o tom, zda a kdy bude nástupce současného 27" thunderbolt displaye.. Jelikož jsem před rozhodnutím, pořídit si externí display k novému Macbooku Pro 15", váhám, zda koupit současný model nebo vyčkat na nový.

K tomu se váže má otázka - pokud připustíme, že co nevidět Apple představí nový display a bude dle všemožných domněnek mít vysoké "retina/4k" rozlišení, bude schopný vůbec současný top model Macbooku Pro Retina 15" (s dedikovanou grafikou nebo model bez ní) schopen pracovat s monitorem s těmito parametry? Nejedná se pouze o "doplňek" pro robustní řešení v podobě desktopu Mac Pro?

Druhý dotaz z ní na "webové" grafiky (pokud se zde najdou) - je současný model thunderbolt displaye pro webovou grafiku vhodný, respektive používá ho tu někdo?

Jako líbí se mi ten koncept (dokovací stanice, vzhled, ...), ale znám i názory, že je ten display přesvícený, těžko nebo dokonce vůbec zkalibrovatelný, barevně nevěrohodný apod. Nemluvě o odleskách.. Jasně - mohu se zajet podívat do nějaké prodejny, ale uvítám rady těch, co ho mají (i když to nemusí být objektivní, protože je mi jasné, že ten, kdo ho má doma si prostě zvykne).

Musím přiznat jisté obavy z toho, že na těchto současných applích displejích (iMac, thunderbolt display) je písmo "rozmázlé" a nikoli tak ostré, jako na PC (koneckonců i toto se zde na fóru řešilo a jak někdo poznamenal, je to vlastnost nikoli vada - což mě trochu děsí, ale to se asi nedá nic dělat a zvyknout si - nebo právě počkat na nové řešení applího displaye, kde to snad bude vše ostřejší nebo prostě vzít konkurenci?).

Předem díky za názory, postřehy..

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od musashi » 09 dub 2014 13:47

Ac TB Cinema pouzivam, jedine, ceho si na ni cenim je prave ta funkce docku.
Jinak mi pomer cena/vykon prijde dost tragicky a znovu uz bych si ji nekoupil ...
Tolik za me, ale nutno dodat, ze jde o hodne subjektivni zalezitost, takze nekdo jiny to muze videt uplne jinak :)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od casey » 10 dub 2014 11:44

Sledovat zda a kdy něco bude nemá moc cenu. Zvláště pokud jsou to spekulace. To bych si nekoupil nikdy nic a pořád jenom čekal na novější a lepší verzi.
Pokud monitor potřebuji, tak si ho koupím a nebudu čekat, jestli ho v červnu opravdu představí a jestli bude někdy v srpnu skladem.

Osobně jsem s Thnubderboltem spokojený a pokud by se mi rozbil, koupil bych si ho znovu.
Dělám na něm weby a fotky a nemám žádný probém. Na druhou stranu se rozhodně nepovažuji za grafika, ani profesionálního fotografa, takže nejsem asi ta správná "berná mince" :-)

Twinsen
Příspěvky: 19
Registrován: 09 dub 2014 10:23

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od Twinsen » 11 dub 2014 19:03

Díky vám oběma za názory..

Uživatelský avatar
Reesha
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2012 22:06
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od Reesha » 13 dub 2014 18:16

Já bych thunderbolt display také koupil znova. S jemností problém nemám, otázka je zdali 4K bude na 27" takový skok. Vylepšení by si zasloužily USB porty, 3.0 by se občas hodilo.
 iPhone Xs 64GB Silver + iPhone 7
 Apple Watch series 2 Space Gray
 iPad 5gen 128 GB Space Gray
 iPod classic 160GB 7gen
 Apple TV 3gen
 MacBook Pro 15" mid 2019 16GB Ram i7 256GB SSD
 thunderbolt display 27"

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od MichalJ » 18 črc 2014 10:05

Využiju tohohle vlákna k někloka doplňujícím dotazům:

- lidé si často stěžují že když připojí mac k jinému než apple monitoru je obraz hnusný. je to tím že apple ve svých monitorech používá nějaký trik? kdesi jsem četl něco jako že skládá bod ze dvou pixelů, proto je obraz hezčí. znamená to že nativní rozlišení thunderbolt displeje není 2560 x 1440 ale 5120 x 2880?

- a nebo je i na thunderbolt displeji obraz lehce rozpitý, podobně jako z linuxu?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od casey » 18 črc 2014 10:10

MichalJ píše:- a nebo je i na thunderbolt displeji obraz lehce rozpitý, podobně jako z linuxu?
Spousta z nás na TB dělá fotky a problémy s rozpitostí (monitoru) nemáme :-) Alespoň jsem o nikom neslyšel.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od MichalJ » 18 črc 2014 10:35

Napsal jsem to blbě. Není rozplizlý obraz, jenom písma, a právě že ne na TB displeji ale těch od jiných výrobců. je to kvůli rozdílnému renderování písem v mac os/linuxu a win.

na 27" apple monitoru písma vypadají líp než na 27" se stejným rozlišením od jiné značky.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od Dali » 18 črc 2014 10:47

Twinsen píše:Ahoj všem,

na netu lze sledovat různé debaty o tom, zda a kdy bude nástupce současného 27" thunderbolt displaye.. Jelikož jsem před rozhodnutím, pořídit si externí display k novému Macbooku Pro 15", váhám, zda koupit současný model nebo vyčkat na nový.

K tomu se váže má otázka - pokud připustíme, že co nevidět Apple představí nový display a bude dle všemožných domněnek mít vysoké "retina/4k" rozlišení, bude schopný vůbec současný top model Macbooku Pro Retina 15" (s dedikovanou grafikou nebo model bez ní) schopen pracovat s monitorem s těmito parametry? Nejedná se pouze o "doplňek" pro robustní řešení v podobě desktopu Mac Pro?

Předem díky za názory, postřehy..
Jsou to vše jen spekulace. Pokud bude jednoduchý update současného modelu bez navýšení rozlišení, tak tam budou maximálně USB3 porty a možná bude tenký jako iMacy. Pokud skočí rozlišení na 4K, tak věřím tomu, že bude ukrutně drahý.
Osobně mám současný TB monitor a přestože poměr cena/výkon je špatný, tak jsem s ním spokojen. Na fotky ideální a dock je k nezaplacení. USB3 nepoužívám, zařízení mám připojené přes Thunderbolt.

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od petr.sybol » 18 črc 2014 21:11

Kdyby vysel 4K Thunderbold s USB 3.0, hodne bych uvazoval o porizeni. Mam Delly 22" 1920x1080, 24" 1920x1200 a 27" 2560x1440 a pismo v OS X na nich vypada strasne kostrbate. Dokovani periferii a ethernetu resim pres Belkin Express Dock, ale pomoci Thunderboltu by me to prislo zajimavejsi. Verim, ze Thunderbolt je lepe optimalizovany ve vykreslovani pisma, nez 3rd monitory, ale v soucasne dobe je pomer/vykon/cena Thunderboltu na spatne urovni. Kdyby byl alespon vybaven USB 3.0 porty, bylo by to jina kava. Uz by to chtelo omlazeni.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Re: Nový apple thunderbolt display?

Příspěvek od philiph » 07 srp 2014 20:02

jak psal Dali.
pokud vyjde retina/4k display pujde cena si myslim vysoce pres 50t. cenu by mohla snizit velikost panelu ale i pripadnej 20" retina/4k monitor by startoval minimalne na cene soucasneho TB displaye. navic rozliseni 2560x1440 je podle me naprosto dostacujici pro vsechno. pro grafiky pro webovy developery pro strihace pro vsechny proste.
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Odpovědět