Huawei Watch a iPhone

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Dawy
Příspěvky: 81
Registrován: 30 bře 2013 23:18

Huawei Watch a iPhone

Příspěvek od Dawy » 09 led 2016 12:41

Ahoj,
pořídil jsem si hodinky Huawei Watch a přes apku Android Wear je spároval s iPhonem 6, na kterém mám poslední verzi iOS. Co se týče hodinek, proběhlo vše bez problémů spárování, upgrade systému a vše také funguje OK (samozřejmě s omezeními danými omezenou integrací platforem Applu a Googlu).
Zaznamenal jsem však problém, že se mi při spojení hodinek s iPhone přes BT na telefonu výrazně zpomalí WiFi. Pomůže BT na mobilu vypnout a WiFi funguje normálně, po opětovném zpnutí a spárování s hodinkami to chvíli vydrží a pak zase spadne. Nemáte někdo podobnou zkušenost třeba s jiným Android Wear zařízením?
Ještě doplním, že mám s telefonem spárováno více BT zařízení - Fitbit Charge, sluchátka Sony, soundbar Philips, atd.
Díky.

Dawy
Příspěvky: 81
Registrován: 30 bře 2013 23:18

Re: Huawei Watch a iPhone

Příspěvek od Dawy » 17 led 2016 16:35

Pro případné zájemce - pár postřehů z mých pokusů.
Ke zpomalení WiFi na iPhonu dochází, když si hodinky "sáhnout" na WiFi spojení s ním. K tomu dochází v zásadě ve dvou případech:
1. Hodinky se dostanou mimo dosah Bluetooth spojení a naváží spojení přes WiFi
2. Hodinky se přes telefon připojují k internetu.
První bod jsem eliminoval deaktivací WiFi konektivity v hodinkách (v Developer Mode). Málokdy se s hodinkami vzdaluji od telefonu - to spíše s telefonem od hodinek, takže toto pro mne není omezení.
Druhou možnou příčinu jsem omezil vypnutím Google Now - to už sice jistá degradace funkčnosti je, ale zásadní jsou pro mne stejně notifikace.
Zatím se lagování WiFi konektivity telefonu zdá výrazně nižší, ale 100% to není. Snad bude nějaký update... A nebo přejdu na Apple Watch, Má s nimi někdo vyloženě špatné zkušenosti?

tatamuk
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2012 05:55

Re: Huawei Watch a iPhone

Příspěvek od tatamuk » 17 led 2016 18:18

Měl jsem stejný případ, tady pomůže jen nový router 2.4/5GHz.
iPod Shuffle, Apple TV, iPhone 11 Pro, iPad Pro 11, MacBook Pro 13, Homepod Mini

Dawy
Příspěvky: 81
Registrován: 30 bře 2013 23:18

Re: Huawei Watch a iPhone

Příspěvek od Dawy » 18 led 2016 22:46

V kombinaci iPhone 6 a Huawei Watch?

Odpovědět