Stránka 1 z 1

Airport Time Capsule (2TB) vs. IPTV

Napsal: 13 pro 2016 13:05
od Maxel
Můj problém je i dle malé četnosti na googlu asi dost specifický, proto pro něj s dovolením založím vlákno a poprosím o radu.

Problém spočívá v tom, že při zapojení nově pořízené (zde na fóru) ATC do sítě přestane fungovat IPTV od T-Mobile (viaTV). Vše ostatní běží jak má - Apple TV, NAS, B&W Zeppelin, atd. vše kromě IPTV jede. Řešil jsem to včera s podporou T-mobile a podle toho, jaké chybové hlášení se ukazuje na obrazovce, by mělo jít o problém s funkcní multicast na routeru (tzn. ATC). Googlil jsem googlil a podobný problém se řešil na předchozí generaci Airport Extreme, kde bylo řešením povolení fce IGMP Snooping v nastavení routeru - což jsem udělal, ale nepomohlo. Dnes jsem tak kontaktoval podporu Apple, kde první rada od pána zněla naprosto stejně - zapněte IGMP Snooping. To tedy problém neřeší. Ještě pán poradil zkusit nastavit ATC jako bridge a připojit IPTV settopbox, což zkusím večer. Ikdyby to ale nakonec šlo, nechci ATC provozovat jako bridge, takže jde spíš o zjištění, zda multicast fce funguje či nikoliv, resp. zda je to vada přístroje nebo ne. Ještě zkusim pro sichr factory reset, ale dál už mě nic nenapadá. Tím, že mi záruka vyprší 18.12. to potřebuji rozštípnout asap.

Každopádně můj dotaz míří do pléna vlastníků stejné (nebo podobné) kombibace: Airport Time Capsule poslední generace + IPTV (O2, T-Mobile, apod.), zda někdo neřešil podobný problém?

Nebo samozřejmě kdokoliv, kdo by věděl co s tím.
Nerad bych se ATC vzdával, jinak vyhovuje všem požadavkům, co jsem měl.

Airport je nejnovější generace a firmware je poslední release (7.7.7)

Díky!