Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Rogner
Příspěvky: 119
Registrován: 28 led 2013 19:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od Rogner » 09 lis 2018 00:22

Zprovoznil jsem nový Synology 218j, nahrál do něho fotky (kolem 700GB) - všechno funguje dobře, rychlost není nejhorší, všechny fotky vidím ve FileStation.

Problém nastává ve Finderu, kde sice vidím všechny složky, ale když rozkliknu nějakou, neukážou se soubory (na 100 % tam jsou), někde se ukážou hned.
Pak to taky dělá jednu věc, který nerozumím, že když otevřu jednu (nedělá to u všech) složku s podložkami, automaticky se začnou všechny rozbalovat. Proč?

Nejvíc mě ale štve to, že nefunguje přidávání složek do Lightroomu. Když dám Add... otevře se Finder, ukaže se hlavní složka (Fotky), ale neotevře se seznam podsložek v této složce.

Používáte někdo Lightroom s NASem, že máte fotky na něm a jen přidáváte do LR? Jak to máte nastavené?

Díky moc,

Roman
MacBook Pro 13, 2015), Iphone 6S, Ipad mini

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od cinges » 09 lis 2018 09:11

tak to by teda aj mna zaujimalo, prave kvoli praci s fotkami som planoval kupit NAS od synology..:D
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od shotik » 09 lis 2018 09:21

já teda mám workflow takový že si fotky nahraju do macbooku a odtud do ligtroomu. Až je zpracuju tak jdou po exportu na NAS :) Žádnou knihovnu nemám v lightroomu nátahlou z NASky. Já mám spíš problém s tím že se NAS odpojí vždycky z finderu asi když se uspí a pak ho musím ručně připojovat přes připojit kserveru abych viděl složky :/ Ale to beru spíš sportovně. Mám už stařičký DS209+II
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Rogner
Příspěvky: 119
Registrován: 28 led 2013 19:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od Rogner » 09 lis 2018 09:41

Teď jsi mě přivedl na myšlenku, že se musí nejdřív připojit ten externí NAS k LR vytvořením nějaké složky a až pak tam přidávat ty existující.

Teď vypadá, že to jde! Jdu zkoušet a uvidíme.

Díky moc!
MacBook Pro 13, 2015), Iphone 6S, Ipad mini

Rogner
Příspěvky: 119
Registrován: 28 led 2013 19:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od Rogner » 09 lis 2018 09:46

Tak, a teď po minutě se objevil otazník u složky a fotek "Photo is missing" - co se mohlo stát. NAS je stále připojený...
MacBook Pro 13, 2015), Iphone 6S, Ipad mini

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od casey » 09 lis 2018 10:28

Pokud máš ten NAS připojený přes SMB, tak ho připoj přes AFP.

Jinak moje workflow je takové, že mám knihovnu na lokálu k MacBooku připojený NAS a nastavenou cestu tak, aby se RAWy ukládaly přímo na NAS.
Když jsem mimo domov a nemám připojený NAS, pak můžu fotky prohlížet, ale nemůžu je editovat.

Rogner
Příspěvky: 119
Registrován: 28 led 2013 19:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od Rogner » 09 lis 2018 12:24

Připojil jsem přes afp, šlo to naimportovat, drželo se to asi hodinu, pak je tam zase "Photo is missing". Ve Finderu je vše vidět.

Co znamená, že máš "nastavenou cestu tak, aby se RAWy ukládaly přímo na NAS"?

Díky...
MacBook Pro 13, 2015), Iphone 6S, Ipad mini

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od casey » 09 lis 2018 13:53

To vypadá, že máš nějaký problém na síti. Pokud jsi připojený přes WiFi, zkus v první fázi připojení přes kabel.
Pak ještě můžeš na NASu spustit sledování systémových prostředků, jestli něco nelítá tam.

Jako, že mám zvoleno úložiště přímo na NASu, takže na disku MacBooku mám jenom náhled. Při importu se RAWy z karty foťáku ukládají přímo na NAS.

Rogner
Příspěvky: 119
Registrován: 28 led 2013 19:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Synology 218j a Lightroom - problém s importem a se zobrazováním

Příspěvek od Rogner » 09 lis 2018 17:51

Tak jsem zkusil složku, kterou mám naimportovanou z karty do LR, přesunout na Synology, a zdá se, že to drží! Dokonce se začala tahle složka synchronizovat přes Cloud Sync na Onedrive, což s těmi nakopírovanýmí složkami přímo z externího disku nešlo. Takže i druhý problém se asi vyřešil.

A teď by mě zajímalo, kde je problém. Musí se tedy všechny složky nejdřív nahrát do LR a pak přesunout, nebo to lze nějak vyřešit jinak?

Ale díky za pomoc!
MacBook Pro 13, 2015), Iphone 6S, Ipad mini

Odpovědět