Redukce Thunderbolt 2 -> 3

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Hwest
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2018 11:30

Redukce Thunderbolt 2 -> 3

Příspěvek od Hwest » 17 čer 2019 07:09

Pořídil jsem Hdd 1TB Transcend USB-C a nevšiml si, ze muj iMac je Retina 5K, 27-inch, Late 2015. Takže přišlo nemile překvapeni, že ma pouze Thunderbolt 2.

K tomu mám NAS od synology (bohužel jsem tenkrát koupil jen na 2 disky), chtěl jsem přidat něco rychlého na fotky, co bude připojené k iMacu. Má smysl redukce z Thunderbolt 2 na 3? Nebo se to nevyplatí a raději využívat USB 3? Disku s Th2 se moc nedělá, nebo jsou nesmyslné drahé. Tenhle samozřejmě mohu ještě vrátil, takže zvažují redukci či jiny disk na obyčejné USB 3.0.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Redukce Thunderbolt 2 -> 3

Příspěvek od Zeggjk » 17 čer 2019 07:54

Asi by to chtělo přesný typ disko co jste si koupil. Protože USB-C <> Thunderbolt3. Pokud máte externí disk jen USB-3.x rozhraním s USB-C konektorem, pak samozřejmě stačí disk připojit do USB-3 portu. Tzn. stačí vám vyměnit kabel, který bude mít na konci ten starý modrý USB konektor. Tipuju, že to bude váš případ.

Pokud se jedná o disk s TB3 rozhraním s USB-C konektorem, tak redukce z TB2 na TB3 smysl nemá, větší rychlosti pomocí redukce nedosáhnete.
Ale asi máte na mysli redukci z USB-C konektoru na TB2 konektor, ten starší obdélníkový. Zde by to smysl mělo.

Obecně: Je-li kabel zakončen konektorem USB-C, neznamená to, že je formátován na rozhraní Thunderbolt 3 (ani naopak). Jednoduše lze seřadit jednotlivé konektory dle rychlosti přenosu: USB 3.1 Gen1, USB 3.1 Gen 2, Thunderbolt 2, Thunderbolt 3 přičemž první začíná na rychlosti 5 Gb/s a každý další ji má dvojnásobnou. Tzn. TB3 - 40Gb/s.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět