Home kit termostat / regulování teploty

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Home kit termostat / regulování teploty

Příspěvek od sallvator » 22 říj 2019 15:31

Zdravím je tu někdo kdo se zabíval problematikou chytreho ovládání topení v bytě?

Moje situace: Bytová jednotka v novostavbě, netuším jak to tu máme řešene jen vím že nemáme žadný kotel nebo něco takového v bytě je to tedy napojeno na nejáký centrál v celé budově. Ovládám momentálně bezdrátovým temostatem kde si nastavuji jednoduše +- teplotu pro celý byt a zapínám tím topný režim (ta krabička má v sobě teploměr a abych zapl topení musím nastavit že chci více stupnu než krabička naměřuje)

Dále mám na každém radiátoru manuální regulátor.

Chtel bych si to ovládat přes homekit ideálně každou místnost zvlášt. Zaujali mě nejvíce asi chytré regulátory na ty radiátory přímo. Ale nevím zda to tam mohu dát a nebude se to tlouct s tím termostatem co tu ted mám. Myslel sme ze na tom centralním bych nastavil teplotu tak aby furt jel tppný režim a reguloval si jen jednotlivě radiátory. (doufam ze mi to nebude učotvat ale pak poskytovatel jako že furt topím ikdyž budou oba radiátory stahnuté na minimum)

Neřešil to někdo nahodou?

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Home kit termostat / regulování teploty

Příspěvek od Hnata » 23 říj 2019 11:59

Pokud jde o hlavice na topení, tak je to jednoduché - ty ovládané homekitem dělají přesně to samé co Vy jako uživatel ručně - tedy otáčí tím ventilem v topení (jen to dělá bateriemi napájeným motůrkem). + navíc samozřejmě dělají další pitomosti, jako že ukazují teplotu, nabízí automatizace a podobně. Ale princip je vážně jen nahrazení otáčení motorem namísto otočení rukou. Tedy chovat se to bude úplně stejně jako to máte teď ... Nemohu mluvit za provozovatele Vaší topné soustavy, ale běžně to v nových domech bývá tak, že máte před vstupem teplovodu do bytu měřák protopených jednotek a ten měří průtok - tedy v případě, že je termostat naplno, ale není odběr na topných tělesech (průtok), tak průtok ani měřák na vstupu do bytu nemůže zaznamenat. Stejně tak pokud by u Vás měřili spotřebu tepla postaru až měřákem umístěným na topném tělese, tak to funguje stejně - i když je termostat bytu nastaven na plno, ale utažená hlavice, tak je těleso studené a měřák nemá co naměřit.
Jediný stav, kdy by to byl problém (ale v bytovém domě neočekávám) by byl pokud to máte v domě fakt technologicky vychytané a termostatem v bytě dáváte na dálku signál do kotelny, aby začala topit páč je Vám zima a ona začne topit, aby měla připravenou teplou vodu ve chvíli kdy otočíte na radiátoru hlavicí a budete požadovat průtok. Tam pak tedy spotřeba navíc vzniká i když je radiátor vypnutý.

Odpovědět