Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od jurast » 01 lis 2019 19:17

Zdravím.
Vybíral už někdo. Máte nějaké doporučení?
Původně jsem koukal po Samsung TV, ale ty Homekit nepodporují. Pouze Airplay2 a AppleTV aplikaci.
Takže aktuálně zbývá LG a Sony. Nikde bohužel v eshopech explicitně nebývá uvedeno, který model to podporuje. Na webu jsem našel jen zmínky o sériích a prase, aby se v tom vyznalo. :-(
Má představa je 55" a cenové rozmezí 20- 30 tisíc max.
Díky za Vaše zkušenosti.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od Josef F. » 01 lis 2019 23:23

Zdravím. Měl jsem možnost delší dobu používat Samsung televizi s AirPlay 2. Byla to řada Q, letošní model, 4K 55 palců za téměř 30.000 CZK, ale nevím jak přesně se jmenovala (ten název byl jak náhodně vygenerované heslo). A musím říct, že ten Airplay tam fungoval dost pofidérně. Například titulky, které se na iPhonu normálně zobrazovaly jsem tam prostě nezapnul. Ovládání taky nebyla žádná sláva. Prostě nesrovnatelné s Apple TV.

Za mě bych si tedy vybral jakoukoliv televizi jen podle displeje a k tomu bych koupil Apple TV 4K. Krom stabilního Airplay je i fungujícím HomeKit centrem a hlavně není potřeba používat ten debilní OS přímo v televizi, protože to je fakt voser. Jeden příklad za všechny – klávesnice, když chci na Apple TV něco napsat, hned zavibruje iPhone a můžu psát na něm.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od Jirka_S » 02 lis 2019 07:32

Přesně jak píše Josef F., tv bych si vybral podle kvality obrazu, ta malá černá krabička (myšleno ATV) pak člověku zpříjemní život po mnoho let, ty chytré tv, jakkoli jsou chytré, tak mi to pak stejně přijde jako škrábání se levou rukou za pravým uchem, že by se z toho člověk... :)
Mám nějakou 65" 3D HDR a kdysi (v r. 2016) docela drahou Sony, obraz stále vynikající, ani už nevím, co všech o to umí, kdysi jsem to projížděl, ale byla to trnitá a zdlouhavá cesta, s ATV naprosto nesrovnatelné, nic jiného nepoužívám, vše jede jak po másle.

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od jurast » 02 lis 2019 08:47

Díky.
S variantou AppleTV + vybraná televize nemám problém. Aktuálně používám FullHD Samsung + AppleTV4 (Do budoucna přijde obměna za 4k, nebo ideálně zcela novou ještě nevydanou AppleTV5 ;) ).
Jen když už budu kupovat, tak jsem chtěl nějakou 4k televizi s integrací rovnou do HomeKit. A doufal, že se najde někdo, kdo letos už něco koupil a má vlastní praktickou zkušenost, o kterou se podělí.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od mberdych » 02 lis 2019 09:31

Také bych to vzal separátně. Jedna věc je, jak to funguje teď, druhá jak to bude fungovat za 2 roky.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od SharkeeCZ » 02 lis 2019 16:36

jurast píše:
01 lis 2019 19:17
Zdravím.
Vybíral už někdo. Máte nějaké doporučení?
Původně jsem koukal po Samsung TV, ale ty Homekit nepodporují. Pouze Airplay2 a AppleTV aplikaci.
Takže aktuálně zbývá LG a Sony. Nikde bohužel v eshopech explicitně nebývá uvedeno, který model to podporuje. Na webu jsem našel jen zmínky o sériích a prase, aby se v tom vyznalo. :-(
Má představa je 55" a cenové rozmezí 20- 30 tisíc max.
Díky za Vaše zkušenosti.
Z jakého důvodu trváte na HomeKitu? Shodou okolností jsem teď musel nahrazovat starou TV v ložnici a z nové Samsung TV s AP2 a ATV+ jsem unešen. HomeKit doma nepoužívám vůbec i když mám ještě aTV4 u TV v obyváku.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od jurast » 02 lis 2019 19:37

Třeba proto, abych do homepodu řekl: "Hey Siri, zapni TV." :D
Zajímá mne homekit (Hraju si s Philips Hue, Koogeek, ...) a když tu tv budu kupovat, tak bych to rád vyzkoušel.
Jaký Samsung jste si vybral?

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od SharkeeCZ » 03 lis 2019 19:04

Tak vybírat TV podle takové kraviny....bez komentáře. Mít TV na HomeKit mi přijde zcela zbytečné. Jinak Samsung má na podobné kraviny taky řešení v podobě "homekitu" jmenuje se to Smartthings (appka).

Jedná se o 7 řadu. Na Alze stála se slevou 9,5K, takže za mne i super cena na to co to umí.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Výběr nové 4k TV s podporou Homekit a Airplay2

Příspěvek od jurast » 04 lis 2019 14:06

Tak proč ten komentář, když bez. ;-)
TV vybírám za
1) podle toho, na co mám.
2) podle subjektivně posouzeného obrazu
3) podle technologií
Proč si tedy nevybrat něco, co chci vyzkoušet a udělá mi radost.
Ale trochu se to zvrhává. Chtěl jsem získat osobní zkušenost nějakého kolegy, který používá a ví.

Odpovědět