Nastavení Logitech MK540 Advanced - nefunguje jako Apple wired keyboard

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Nastavení Logitech MK540 Advanced - nefunguje jako Apple wired keyboard

Příspěvek od jablecnysvet » 26 led 2020 10:55

Zdravím,

mám tu menší problém... Tedy spíš trochu větší problém. K Vánocům jsem dostal novou klávesnici Logitech MK540 Advanced a na zahraničních fórech jsem se dočetl, jak jí na Apple zprovoznit. To se mi nakonec podařilo, ale nefungovaly funkní klávesy a nereagovalo to na klávesové zkratky přes ALT a CMD. Klávesnice má Windows rozhraní, ale to nevidím jako problém.
Skrze aplikaci Karabiner-Elements se mi povedlo zmíněné klávesy zprovoznit. Nicméně sem tam je s něčim problém. Například když chci spustit Voiceover, který k práci potřebuji, tak zmíněná zkratka CMD+F5 prostě nefunguje. Nastavit to v Karabiner-Elements nijak nejde vrtal jsem se v tom docela. Na Apple Wireless i wired keyboard fungují zkratky bez problémů.
Dále je celkově problém se zkratkami přes ALT, CTRL, CMD. Už si s tim nějak nevim rady, jak to nastavit. Hledal jsem na internetu ještě jinou aplikaci, ale nějak se mi to nedaří... Poradí mi někdo?
Důvod pro změnu klávesnice byly zdravotní důvody, kdy mě z obou Apple klávesnic bolely ruce - proč to nevím, ale ta Logitech je dobrá a ruce z ní nebolí, proto jí chci plně zprovoznit tak jako obě klávesnice od Apple. Děkuji moc každému, kdo se pokusí poradit.

EDIT: Ještě stojí za zmínku fakt, že ani ty funkční klávesy VO (ctrl+alt+klávesa ; crl+alt+shift+klávesa) moc nefungují na této klávesnici. Proto jí potřebuji nějak celou přenastavit, abych vše zprovoznil tak, jak je potřeba.
Snímek obrazovky 2020-01-26 v 11.01.52.png
Takhle vypadá současné nastavení po úpravě. Problém je pravá strana klávesnice, kde jsou tlačítka alt;fn;ctrl. Já z toho potřebuji udělat cmd;alt;ctrl a fn přesunout na insert. Pravý alt se mi povedlo modifikovat na cmd, problém je to fn

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Nastavení Logitech MK540 Advanced - nefunguje jako Apple wired keyboard

Příspěvek od jablecnysvet » 07 úno 2020 13:01

Tak nevím, asi budu muset klávesnici jednak reklamovat a pravděpodobně jí i tak nebudu moci používat z důvodu nefunkčnosti klávesových zkratek, které potřebuji a které se mi stále nedaří namapovat... Holt ta kompatibilita s Macem není 100% protože jsem to zkusil připojit i k Macbooku Pro a k Macbooku Air a na obou se klávesnice po chvíli odpojuje a také má mnohem delší odezvu psaní - ve srovnání s klávesnicemi od Apple a kolikrát text ani nedopíše respektive to napíše tak zvláštně

příklad: Ahoj, jak se máš napsala pouze ,,ahj emš". Škoda, píše se na ní moc hezky a nebolí z ní vůbec ruce. Holt si budu muset nějak poradit tady s tou Apple klávesnicí a nějak si to přizpůsobit, aby to zápěstí po pár hodinách nebolelo.
Vždycky jsem měl Logitech za kvalitní značku, u které co je psáno tak platí. Inu časy se asi změnily nebo je to možná jen špatný kus, ale já mám spíš podezření na ne úplně stoprocentní kompatibilitu. Je zajímavé, že když píšu s klávesnicí od Apple, tak chybu neudělám a ani nikde nechybí žádné písmenko. Klávesnice reaguje okamžitě a přesně. Zkusím reklamovaat - snad se jim ta chyba projeví i na Windows, ale já se obávám, že je to jenom záležitost Macu, který tu bohužel moc rozšířený není, tak doufám, že si tam s tim nějak poradí a otestují to na iMacu nebo Macbooku.

Odpovědět