Externí grafická karta na MacBook Pro 13 palců

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Baldion
Příspěvky: 17
Registrován: 04 črc 2016 12:11

Externí grafická karta na MacBook Pro 13 palců

Příspěvek od Baldion » 04 zář 2020 11:40

Zdravím,
mám třináctipalcový MacBook Pro 2018 a potřebuju na něm pracovat ve Photoshopu, Illustratoru a Capture One. Na tuhle práci používám externí monitor. Macbook dost topí, čemuž rozumím. Dostal jsem radu pořídit k němu externí grafickou kartu s tím, že se část výkonu vyvede ven a výkon se zvedne. Dočetl jsem se, že u MacBooku 15 palců to s výkonem externí grafiky moc slavné není, ale otázka je, jak by se to chovalo na třináctce, která má jen integrovanou grafiku se sdílenou pamětí. Máte někdo zkušenosti? Poradíte?
Moc díky

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Externí grafická karta na MacBook Pro 13 palců

Příspěvek od mberdych » 04 zář 2020 12:35

Tohle nemá s interní grafikou nic společného. Koupíte externí krabici s grafickou kartou a připojíte. Dle výkonu karty a Vašeho CPU se to bude chovat. 15 nebude mít žádný problém a 13 také ne. CPU bude omezovat výkon u opravdu drahých a výkonných karet a ty nedávají ekonomicky smysl.

Baldion
Příspěvky: 17
Registrován: 04 črc 2016 12:11

Re: Externí grafická karta na MacBook Pro 13 palců

Příspěvek od Baldion » 05 zář 2020 05:37

Moc děkuji. Já jsem to myslel tak, že u trinactky s integrovanou grafikou by měl být nárůst výkonu znatelnejsi než u patnáctky se samostatnou kartou. Teď ještě zvažují mezi kartami AMD 580 a AMD 5500. Větší smysl mi dává 5500, ale Apple ji nema uvedenou na seznamu podporovaných karet. Takže si nejsem jistý, jestli se s ni MacBook domluví. Omlouvám se za neznalost, ale nejsem v tomhle zběhlý.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Externí grafická karta na MacBook Pro 13 palců

Příspěvek od mberdych » 05 zář 2020 07:40

Držel bych se toho co je podporováno. Osobně s tom zkušenost nemám.

Odpovědět