Airtags první zkušenosti

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jirikast
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2020 05:47

Airtags první zkušenosti

Příspěvek od jirikast » 30 dub 2021 15:44

Tak jsem si koupil jeden kus na testování - paradoxně přívěšek dražší než tag. Unboxing krása prostě Apple. Instalace step1 telefon si ho sám najde step 2 pojmenujte si to a dejte tomu smajlík step 3 - není step 3 :))))
Bohužel nemám zařízení s U1 chopme takže jsem nemohl vyzkoušet to hledání na centimetry :) (začínám chápat politiku apple kvůli tahu za 900 si koupím mobil za 25k :) )
jak pípá i když celkem tiše jde mi to teda jen z iPhone.
Jaké máte zkušenosti vy?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od rony » 30 dub 2021 18:05

s dovolenim pridam moje
http://spravodaj.madaj.net/view.php/202 ... rtag-a-tag

nastastie ebay je uz plny roznych klucenie, ale ja som kupil hned dve originalne a neskor mi dorazi prva z ebay, ale trosku iny princip, urcena na prilepenie airtagu k nejakemu povrchu.

viac pipa, ked je dalej od teba

zvysok som napisal na moj weblog, link vyssie
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od ric_smd » 07 kvě 2021 07:13

zdravím. tak mám také jeden doma. plus iP11pro. a teď k airtagu. tak nějak jsem shlédl všechna dostupná videa a recenze a stejně pořad nevím, jak to tedy funguje. sparovano mám, ukazuje mi tag v blízkosti a ty ostatní věci taky. ale teď dál:
1. nechám tag třeba v práci. na okně v přízemí, vedle je celkem rušná ulice. odejdu domu. večer mrknu na telefon, a FindMy mi hlásí, ze tag je v práci, kde jsem ho nechal. to je logické, poslední poloha. ale je tam třeba čas a to před 50ti minutami. doma jsem již X hodin. Tag není v režimu ztracený. Takže jak? sám se připojuje k ostatním iphonum? těm, co chodí pod oknem? jiné zařízení v dosahu tagu není. tedy není moje.
2. zapnu režim ztraceny. jak se to dostane k tagu, když není v okolí nic s BT ani iphone? takže tu informaci o aktivovani mají teď v sobě všechny zařízení ios na síti? a předají ji jakmile se přiblíží k mému tagu? a ten teprve potom začne vysílat SOS- jsem ztracen? a bude hledat další zařízení kam se ohlásit?
3. mám klíče doma, nehybou se, a já dam letadlo na všech ios přístrojích doma. co dal? bude něco dělat? hlásit se někomu? když nemá k dispozici připojení k parovanemu zařízení?

proste nechápu, co to děla. chci to na motorku pod sedlo a potřebuji vědět, jak se to tedy vlastně chová, připadá mi, ze se to hlásí ostatním iphonum i bez aktivace Ztraceno.

dejte mi někdo info prosím…diky.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od mberdych » 07 kvě 2021 08:40

Pointa je hlavně v tom, že to nejde použit proti krádeži, nebo jen omezeně. Pokud bude mít zloděj iPhone, tak se mu Airtag sám přihlásí a upozorní ho, že tam je. Je to Apple řešení případné snahy někoho kdo neví přes airtag sledovat. Tím pádem je to pro ochranu majetku imho nepoužitelné.

K otázkám jak to chápu já:

1) ano, komunikuje stále s celou síti iOS zařízení a hlásí přes ně svoji polohu.

2) ano, až se něco co je na síti přiblíží, tak airtag zahlásí, že tam je a že je ztracený.

3) bude se hlásit komukoli, kdo bude dostupný a na datech, Wi-Fi.

Doporučuji shlédnout video Honzy Březiny, docela dobře to tam vysvětluje.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od rony » 07 kvě 2021 09:37

tu chlapik dal airtag do obalky a poslal postou

https://m.youtube.com/watch?v=8zpK-GBOz9A
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od ric_smd » 07 kvě 2021 10:12

diky za info, body 1 a 2 jsou asi tak, jak si myslím….ale bod 3. asi bude používat ostatní zařízení třeba v paneláku a tím kontrolovat svoji pozici a odesílat mi poslední možnou…ale hlásit se jiným nebude, není ztraceny, ze? protože klíče od druhého auta-motorky, mohou doma ležet týdny, když budu třeba na dovolené…jsou doma, nejsou v režimu ztraceno. takže čas od času pošlou čas posledního zahlednuti jiným ios zařízením. je to tak?

a jinak: Honza ve videu nemá všechny odpovědi a ani v komentářích na YT neuměl odpovědět, proto hledám další odpovědi…a všechny videa(skoro) mám shlednuty.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od mberdych » 07 kvě 2021 10:36

Ano, bude se hlásit jen tobě, pokud nebude žádné další zařízení v dosahu, tak čekám, ze bude hlásit poloha neznáma.

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od ric_smd » 07 kvě 2021 11:37

myslím, ze tam bude stále poslední pozice od opuštění tagu mého ios zařízení…má snad čidla, takže by věděl, ze jej někdo přemístil. takže se bude čas od času chytat třeba na sousedy, aby potvrdil svou polohu. ale ví někdo, jak dlouho? nebo do vybití baterie, když ho nedam do ztraceno? nebo začne i tak po case třeba pipat, aby na sebe upozornil?
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od rony » 07 kvě 2021 14:20

tazko odpovedat.

cela logika inteligencie nie je v tagu asi ani v zariadeniach Apple ale na servroch Apple.
zaroven nikde nevysla oficialne ziadna struktura, ktora by to opisovala, a zaroven Apple to bude stopercentne pruzne menit.

my nanajvys po case prideme na situacie, ktore sa daju reprodukovat. ale asi je este priskoro, kedze variabilina situacii je vysoka.

nateraz vo vseobecnosti vieme, ze si mozeme stav veci prepinat - normalny, strateny.

vieme, ze v normalnom rezime vidim na mape polohu. vieme len odhadom povedat, ze aj v tomto rezime komunikuje s Apple zariadeniami a to vlastnymi aj cudzimi. Vacsinou potrebuje zistit ci majitel tagu nieco nepozaduje (pipnutie, zmena stavu) a pravdepodobne aj tag nieco odosiela (zrejme najma to, ci je zapnuty). ci ma pohybovy senzor to som nikde necital.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od ric_smd » 07 kvě 2021 17:03

v nějakém videu je řečeno, ze má akcelerometr, ale jak a jestli vůbec jej využívá, apple nepíše….proto myslím, ze přepínat ztraceno-neztraceno, je otázkou ostatních zařízení v dosahu. pokud žádné není, tak se nemůže přepnout, ani nemůže dostat signál k pipani. zatím se mi to tak jeví, ale testuji teprve par dni…ještě zbývá par věci k vyzkoušení.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od ric_smd » 07 kvě 2021 17:05

jsem teď opět doma, tag je v práci, už od 15.00 hod nemá kontakt k žádnému mému BT. a ukazuje přesnou polohu a čas před 17 minutami. tudíž někdo pod oknem projít musel s ios zařízením, v baráku nikdo není…takže komunikuje stále i s nezaprutym režimem ztraceno.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od mberdych » 07 kvě 2021 17:43

Tak to je v pořádku. Ztratím tašku a ani si toho nevsimnu, takhle o sobě dává vědět.

jirikast
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2020 05:47

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od jirikast » 09 kvě 2021 10:40

nevím jestli to nebonzuje i MacBook když je jen zavřený víko

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od rony » 09 kvě 2021 11:51

tipujem, ze macboo moze ak ma zapnute powernap. ved vtedy aj dava polohu (ak je na nom zapnuta wifi)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

kraken
Příspěvky: 60
Registrován: 29 říj 2015 15:15
Bydliště: Praha

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od kraken » 16 čer 2021 20:08

Podarilo se to nekomu updatovat ?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Airtags první zkušenosti

Příspěvek od rony » 16 čer 2021 20:28

Apple’s tracker debuted running version 1.0.225. Currently, the latest update is 1.0.276. That’s the version that debuted June 3, 2021, and includes a change to the audible alarm put in place to make AirTags harder to use to stalk people.


Este nie.

Upgrade nevies cielene vyvolat. Jedina rada je dat airtagy k iphone.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět