Alternativni sluchatka k Airpodum

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
keop1209
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2013 14:56

Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od keop1209 » 20 kvě 2022 10:44

Zdravim

moje Airpody po 3 letech odchazeji takze stojim pred volbou novych.
Dalsi by mohly byt Airpods Pro nebo i Max, ale rad bych se zeptal jake jsou alternativy.
Pouzivam je hlavne na poslech hodby a k filmu jak v klidnem prostredi (doma, dialyza) nebo na cestach MHD. Dale obcas pri telekonferencich
Pripojuji s nima na 3 az 4 zarizeni - Iphone, Ipad, Mac a i AppleTv.
Mate zkusenosti se sluchatky, ktere plus minus odpovidaji funkcemi a parametry Pro a MAx a umi si pamatovat 3 a vice zarizeni, ke kterym se autamaticky mohou pripojovat? Nerad bych pripadne musel pokazde prochazet procesem sparovani.

Diky!

K.

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od cinges » 20 kvě 2022 17:40

akoze nechces sluchatka od applu?
Jabry nove maju tu funkciu, ze sa sami vedia sami prehadzovat medzi mobilom a pc, ale medzi vsetkym co mas doma by som zase siel len do airpods. Ale osobne by som pockal este pol roka, kym vyjdu nove verzie airpods pro, popripade max.
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od rony » 20 kvě 2022 17:44

premyslam aj ja, moje prve Airpody uz su asi mrtve.

Lenze...

neApple sluchadla su s podporou viac zariadeni vacsinou tak, ze 2 naraz a viac uz nie. Moje Bose funguje teda tak, ze sucasne naozaj idu dve zariadenia (myslene tak, ze napr. mas pripojeny pocitac a mobil, pocuvas hudbu z pocitaca, ak prichadza hovor z mobilu, tak netreba nic zlozite robit). Appka Bose si pamata aj viac zariadeni ale musim ju spustit a prepnut. Prijemne to nie je.

Ak ide o apple zariadenia, potom su asi AirPods idealne pretoze nepouzivaju tie podivne unpair, pair tanecky.

u Airpods ma najviac uchvatilo, ze su bez drotov a pre mna je to velky rozdiel. Bohuzial kedze vydrzia tak tri roky, tak clovek uvazuje, ci si kupit dalsie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

keop1209
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2013 14:56

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od keop1209 » 21 kvě 2022 15:23

Zdravim,

diky za info. Myslel jsem si ze moc alternativ nebude. Za zeptani clovek nic neda :-)
Tak jen zda to budou Pro ci Max.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od rony » 21 kvě 2022 16:58

u Max davam sancu, ze nezdochne baterka po troch rokoch. Ak mam teda porovnat moje Bose, tak tie drzia pekne uz peknych par rokov.

Takze ak nepotrebujes privelku mobilitu a sucasne mas vsetko od Apple, tak Max by som si kupoval aj ja.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od mberdych » 21 kvě 2022 18:07

Nechci dělat reklamu, ale isetos je má do zítra se slevovým kódem za 10 791, což je luxusní cena. Sám jsem si je za tyhle prachy koupil. Luxusní myšleno na ty maxy. Mám AirPods pro a miluju je, ale po maxech jsem koukal už par měsíců a teď jsem je objednal.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od SharkeeCZ » 22 kvě 2022 12:33

keop1209 píše:
20 kvě 2022 10:44
Zdravim

moje Airpody po 3 letech odchazeji takze stojim pred volbou novych.
Dalsi by mohly byt Airpods Pro nebo i Max, ale rad bych se zeptal jake jsou alternativy.
Pouzivam je hlavne na poslech hodby a k filmu jak v klidnem prostredi (doma, dialyza) nebo na cestach MHD. Dale obcas pri telekonferencich
Pripojuji s nima na 3 az 4 zarizeni - Iphone, Ipad, Mac a i AppleTv.
Mate zkusenosti se sluchatky, ktere plus minus odpovidaji funkcemi a parametry Pro a MAx a umi si pamatovat 3 a vice zarizeni, ke kterym se autamaticky mohou pripojovat? Nerad bych pripadne musel pokazde prochazet procesem sparovani.

Diky!

K.
Sony Hi-Res WH-1000XM4 - pamatují si zařízení a automaticky se připojují, mají super odhlučnění a zároveň umí mít připojení dvě zařízení najednou (například WIN notebook a zároveň mobil, takže mohu přijmout hovor na sluchátcích i když sledují něco na NTB.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od kecinzer » 23 kvě 2022 07:58

V Apple ekosystému bych šel jen do AirPods.
V první generaci AirPods mi baterie odešla docela rychle. U aktuálních AirPods Pro jsem si přikoupil AC+ a těsně před koncem záruky jsem si je nechal pro jistotu vyměnit, i když baterie stále vydržely docela dlouho. Teoreticky jsem si tak prodloužil životnost na 4+ let.
Na Maxech budou mít díky velikosti určitě ještě delší životnost. Osobně mi ale tato velká sluchátka nevyhovují, tak bych do nich nešel.

BTW. docela mě překvapuje, že se zrovna tady řeší přepínání sluchátek z PC do telefonu. Přeci jen bych předpokládal, že PC je myšleno Mac (přeci jen jsme na MacForu), na kterém je možné normálně hovory přijímat (a i uskutečňovat), takže nějaké přepínání sluchátek není třeba vůbec řešit :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 kvě 2022 13:34

kecinzer píše:
23 kvě 2022 07:58
V Apple ekosystému bych šel jen do AirPods.
V první generaci AirPods mi baterie odešla docela rychle. U aktuálních AirPods Pro jsem si přikoupil AC+ a těsně před koncem záruky jsem si je nechal pro jistotu vyměnit, i když baterie stále vydržely docela dlouho. Teoreticky jsem si tak prodloužil životnost na 4+ let.
Na Maxech budou mít díky velikosti určitě ještě delší životnost. Osobně mi ale tato velká sluchátka nevyhovují, tak bych do nich nešel.

BTW. docela mě překvapuje, že se zrovna tady řeší přepínání sluchátek z PC do telefonu. Přeci jen bych předpokládal, že PC je myšleno Mac (přeci jen jsme na MacForu), na kterém je možné normálně hovory přijímat (a i uskutečňovat), takže nějaké přepínání sluchátek není třeba vůbec řešit :).
ne všichni mají vždy možnost pracovat jen s Apple konfigurací a Apple zařízeními
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od rony » 23 kvě 2022 17:35

kecinzer píše:
23 kvě 2022 07:58
BTW. docela mě překvapuje, že se zrovna tady řeší přepínání sluchátek z PC do telefonu.
popisem ti nejake situacie:

1. mas sukromny, svoj iphone, sedis v praci za vidlami. chces pocuvat hudbu, chces byt na prijme, no sucasne chces aj pocut cojaviem prichoddzie volanie z messengera na tych vidlach (firemny MS Teams a pod.).

Pochopitelne chces to mat nejako tak, ze v tych sluchadlach to nemas len tak, ze POCUJES len hudbu z toho iPhone ale do sluchadiel sa ti ozvu aj tie prichodzie zvonenia z pocitaca. To nejde riesit prepinanim. To musi byt subezne.

2. mas viac zariadeni, cojaviem viac nez 4. Ak to zrovna nie su vsetko Apple, tak si v systemoch, kde sa prepinanie sluchadiel z jedneho na druhe zariadenie musi robit odparovanim a opatovnym sparovanim. Co je hlupe, ja viem. Ale takto to v tomto svete chodi ;-)

Takze stale sa je o com bavit :-) pretoze nie vzdy sme v cistom Apple ekosysteme. A aj ked sme, pointa je vyssie - airpody do usi pomerne rychlo odidu (pre mna su tie tri roky dovod premyslat, ci kupit zasa dalsie). Mam pocit, ze mrham hmotou, neviem totiz co s nimi. Rad by som bol, keby si ich odomna Apple odkupil a recykloval. Alebo aby aspon nahradne sluchadla predaval za menej ako je cena novych airpods (mam to overene, sluchadla stoja cca 2x90 eur).

Len z toho mizerneho pocitu, ze po 3 rokoch je v nich vsetko fajn, len baterka nanic, Prijatelne by bolo naozaj >6 rokov. A nenapadla ma finta v zaruke ich vyreklamovat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od kecinzer » 24 kvě 2022 05:29

SharkeeCZ píše:
23 kvě 2022 13:34
ne všichni mají vždy možnost pracovat jen s Apple konfigurací a Apple zařízeními
Z toho bych se asi zvencnul 😞.
rony píše:
23 kvě 2022 17:35
popisem ti nejake situacie:

1. mas sukromny, svoj iphone, sedis v praci za vidlami. chces pocuvat hudbu, chces byt na prijme, no sucasne chces aj pocut cojaviem prichoddzie volanie z messengera na tych vidlach (firemny MS Teams a pod.).

Takze stale sa je o com bavit :-) pretoze nie vzdy sme v cistom Apple ekosysteme. A aj ked sme, pointa je vyssie - airpody do usi pomerne rychlo odidu (pre mna su tie tri roky dovod premyslat, ci kupit zasa dalsie). Mam pocit, ze mrham hmotou, neviem totiz co s nimi. Rad by som bol, keby si ich odomna Apple odkupil a recykloval. Alebo aby aspon nahradne sluchadla predaval za menej ako je cena novych airpods (mam to overene, sluchadla stoja cca 2x90 eur).

Len z toho mizerneho pocitu, ze po 3 rokoch je v nich vsetko fajn, len baterka nanic, Prijatelne by bolo naozaj >6 rokov. A nenapadla ma finta v zaruke ich vyreklamovat.
Naštěstí mohu mít firemní Teams na MacBooku.

Ohledně té hmoty naprosto chápu, je to docela zbytečné mrhání (viz moje původní AirPods). Na druhou stranu, když Apple vydá novou generaci AirPods Pro, stejně po nich budu toužit :). Ale to nic nemění na tom, že starší AirPods Pro by se dala prodat, nebo věnovat někomu v rodině a dál by sloužila.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od SharkeeCZ » 24 kvě 2022 05:56

Přesně na těch sluchadlech jde vidět, že politika udržitelnosti je Applu zcela ukradená a jen dělá záměrně bariéry pro servisovatelnost a udržitelnost svých produktů. Bohužel. Aktuálně mi odešlo druhé zařízení pár měsíců po ukončení záruky. Oprava vždy ve výši 70% nového produktu, takže ještě jednou a Apple u mne končí v dominanci kupovaných zařízení, systém, nesystém.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od mberdych » 24 kvě 2022 07:32

Jak někdo psal, Apple zavedl novou kategorii, sluchátka as a service. Docela se divím, že není možnost platit nějakou měsiční částku a každé 2 roky pošlou nové :D

Také mi to nicméně vadí. První Airpods jsem vyhodil jen proto, že baterie vydržela 10 minut.

keop1209
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2013 14:56

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od keop1209 » 25 kvě 2022 16:21

A jak je to u druhych vyrobcu podobnych sluchatek typu Airpods a Airpods PRO? JAk dlouho vydrzi u nich baterky a lze je pak baterky vymenit?
SharkeeCZ píše:
24 kvě 2022 05:56
Přesně na těch sluchadlech jde vidět, že politika udržitelnosti je Applu zcela ukradená a jen dělá záměrně bariéry pro servisovatelnost a udržitelnost svých produktů. Bohužel. Aktuálně mi odešlo druhé zařízení pár měsíců po ukončení záruky. Oprava vždy ve výši 70% nového produktu, takže ještě jednou a Apple u mne končí v dominanci kupovaných zařízení, systém, nesystém.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 kvě 2022 08:15

keop1209 píše:
25 kvě 2022 16:21
A jak je to u druhych vyrobcu podobnych sluchatek typu Airpods a Airpods PRO? JAk dlouho vydrzi u nich baterky a lze je pak baterky vymenit?
SharkeeCZ píše:
24 kvě 2022 05:56
Přesně na těch sluchadlech jde vidět, že politika udržitelnosti je Applu zcela ukradená a jen dělá záměrně bariéry pro servisovatelnost a udržitelnost svých produktů. Bohužel. Aktuálně mi odešlo druhé zařízení pár měsíců po ukončení záruky. Oprava vždy ve výši 70% nového produktu, takže ještě jednou a Apple u mne končí v dominanci kupovaných zařízení, systém, nesystém.
https://www.baterie-pro.cz/sony-wh-1000 ... 2YQAvD_BwE

https://www.sluchatkaservis.cz/produkty-sony/

jde koupit zcela běžně a vyměnit taky otázka pár stovek Kč
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

keop1209
Příspěvky: 42
Registrován: 10 črc 2013 14:56

Re: Alternativni sluchatka k Airpodum

Příspěvek od keop1209 » 26 kvě 2022 15:53

Ale to jsou dily na velka Sony sluchatka, cili podobne Airpod Max. Ale ja se ptal na servis sluchatek podobne Airpodum nebo Airpod Pro.

Odpovědět