Sluchátka pro iPhone

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 14 srp 2012 20:12

Ahoj lidi,
potřeboval bych poradit jaká sluchátka k iPhonu. Nebudu poslouchat často, jen občas do práce nebo na vyjímečné cestování hromadnou dopravou (to je několikrát do roka). Proto by tak měla vypadat i cena max. to znamená tak do 1200.
Požadavky: špunty nebo pecky, ovládání pro iPhone (3 tlačítka), mikrofon, nejlépe tkaný kablík - není podmínkou, vyvážený zvuk, případně lehce víc do basů.
Díky za nápady, protože opravdu nemůžu vybrat nic pořádného
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od MikeshCZ » 15 srp 2012 07:09

Mrkni na poslední Videocast od kluků z Appliště. Zrovna to tam řešili.
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 15 srp 2012 09:08

Videocast jsem samozřejmě viděl ... nicméně tam byla spíše obecná diskuze o sluchátkách. Já bych radši nějaké doporučení vzhledem k parametrům co jsem popsal.
Je mi jasné, že každý má sluch postavený jinak, stejně jako např. chuť :)
Koukal jsem trochu po webu a momentálně se rozhoduji mezi:

Skullcandy Riot nebo Ink'd - mluví pro ně příznivá cena, ale nevím zda mají 3 tlačítkové ovládání
Creative HS-660i2 - tady pro změnu bude asi lepší kvalita, určitě kvalitní provedení a 3 tlačítkové ovládání

Máte někdo další nápad na průměrné šupnty, ale hlavně s 3 tlačítkovým ovládáním? :)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od Alisczech » 16 srp 2012 13:01

Ja osobne zvolil kvalitni spunty a priplatil. Konkretne jsou to Monster Turbine Pro i s mikrofonem jako handsfree
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 16 srp 2012 13:37

Díky za typ ... bohužel je to opravdu mimo moje možnosti :? jinak bych si rád za kvalitu připlatil ;)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
dubra
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2012 13:48

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od dubra » 16 srp 2012 14:15

Osobne doporucuju Klipsch S4i nebo levnejsi S3

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od Alisczech » 16 srp 2012 14:54

Klips jsem take zkousel a super
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 16 srp 2012 19:50

Díky, juknu na ně ... cena je sice pořád trochu nad limit, který jsem si dal (ano vím, že je stop je hodně nízko na to, abych dostal kvalitní sluchátka), ale už to není takový rozdíl jako u těch, co doporučil Honza :) i když mít volné finance tak bych Mostry bral :)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 17 srp 2012 07:22

Ty Klipsch S4i se mi moc líbí :) dobrý typ ... možná ještě měsíc s koupí počákám a připlatím si za ně :)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od lipon » 17 srp 2012 07:41

podívej se i na Jays, malá nenápadná sluchátka s pškným přednesem (subektivně)
mám o něco dražší, než jaká chceš ty (mám qJays), ale nelituju jediné investované koruny
i nižší řady jsou vcelku chválené, alespoň soudě podle reakcí na jiných fórech

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 17 srp 2012 08:05

aJays four - taky po nich koukám, ale slyšel jsem špatné ohlasy ohledně toho plochého kabelu, prý za chůze přenáší nepříjemné zvuky do uší ...
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
dubra
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2012 13:48

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od dubra » 17 srp 2012 09:28

aJays mam taky, maji hutnejsi basy, ale plochy kabel je tezky a konce spuntu me rezou do usi :-( Ty klipsch jsou lepsi

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 17 srp 2012 09:35

dubra píše:aJays mam taky, maji hutnejsi basy, ale plochy kabel je tezky a konce spuntu me rezou do usi :-( Ty klipsch jsou lepsi
Díky za info, já mám se špuntama všeobecně problém, že mi delší nošení vadí ... právě u aJays se mi líbí, že má více velikostí nástavců a tím bych mohl eliminovat tento problém.
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
dubra
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2012 13:48

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od dubra » 17 srp 2012 10:05

HiPPoCZ píše:
dubra píše:aJays mam taky, maji hutnejsi basy, ale plochy kabel je tezky a konce spuntu me rezou do usi :-( Ty klipsch jsou lepsi
Díky za info, já mám se špuntama všeobecně problém, že mi delší nošení vadí ... právě u aJays se mi líbí, že má více velikostí nástavců a tím bych mohl eliminovat tento problém.
To ma Klipsch taky, ale problem aJays neni o spuntech, ale o tom, ze ten plastovy vylisek sluchatka ma ostre hrany, ktere pak rezaji do usi...

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 17 srp 2012 12:16

No zatím ve výběru zůstavají Klipsch S4i a Creative HS-660i2. Se špuntama od Creativu mám dobré zkušenosti, bohužel 660i2 zatím nejsou na trhu, ale prý se objeví do 14 dní. Uvidíme jaká bude cena.
Zatím všem moc děkuji za názory ;) a kdyby někdo přihodil ještě nějakou další alternativu, budu rád ;)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od albertan » 17 srp 2012 19:23

Shure 535 s iPhone kabelem ... ale ty jsou cenove jinde ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od Streeter » 17 srp 2012 19:37

Já jsem dlouhou dobu používal Sennheiser CX 300-II, což jsou vzhledem k ceně naprosto vynikající sluchátka. Bohužel nevyhovují tvým požadavkům, protože nemají ovládací prvky pro iPhone a mikrofon. No ale za tu cenu :)

V současné době s hrdostí nosím Etymotic Research mc3. Upřímně říkám, že jsou to nejlepší sluchátka jaké jsem kdy držel v ruce (Nebylo jich mnoho). Cena je tedy trochu jinde, ale řekl bych, že se to opravdu vyplatí. Zvuk je neuvěřitelně věrný. Nečekej, ale žádné výrazné basy. Údajně jsou maličko tižší, ale já jsem to nezaznamenal.

Snad ti moje rady přijdou vhod :)

Uživatelský avatar
Ovomocil
Příspěvky: 135
Registrován: 31 črc 2012 12:53
Bydliště: Pardubice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od Ovomocil » 21 srp 2012 06:50

Osobně bych sáhl po tomto http://sluchatka.net/etymotic-research-mc5/ :-)
iPhone XS & iMac 5K 27"

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 21 srp 2012 08:37

Pánové vy mi dáváte ;)
Když už jsem se rozhodl, že tedy zainvestuji a koupím Klipsch S4i, tak mi ukážete Etymotic Research :) a co já teď :D
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
brtstvo
Příspěvky: 13
Registrován: 04 srp 2012 15:08

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od brtstvo » 21 srp 2012 08:56

doporucil bych ti je uz na zacatku, ale hovoril s o max. 1200 Kc - kazdopadne vlastnim jak zminovane Klipsch tak i Etymotic a pokud bych volil znovu, vynechal bych Klipsche....

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 21 srp 2012 09:15

brtstvo píše:doporucil bych ti je uz na zacatku, ale hovoril s o max. 1200 Kc - kazdopadne vlastnim jak zminovane Klipsch tak i Etymotic a pokud bych volil znovu, vynechal bych Klipsche....
Původní záměr byl koupit něco levnějšího, ale jak tak všechno pročítám, tak ono levnější, ale přitom kvalitní je právě tak okolo 2tis :D takže pomalu zvyšuji strop ;)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od albertan » 21 srp 2012 17:29

Pánové vy mi dáváte
Když už jsem se rozhodl, že tedy zainvestuji a koupím Klipsch S4i, tak mi ukážete Etymotic Research a co já teď
Podivej se na vyssi modely firmy Shure ... :lol: :lol: :lol:
Původní záměr byl koupit něco levnějšího, ale jak tak všechno pročítám, tak ono levnější, ale přitom kvalitní je právě tak okolo 2tis takže pomalu zvyšuji strop
Cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
miniKunta
Příspěvky: 15
Registrován: 01 srp 2012 21:49

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od miniKunta » 28 srp 2012 23:32

A co sluchátka od Apple, in-eary? Nevíte jaké jsou? Samozřejmě tam je cena dost vysoká...

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od albertan » 29 srp 2012 02:41

Apple in-ear na bezny poslech docela ujdou ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od Alisczech » 31 srp 2012 22:07

Apple sluchatka nejsou zvukove nic moc a tvarove nesedi kazdemu. Kabel take neni zadny zazrak a je kratky. Proste to odpovida tomu, ze je Apple rozdava k zarizenim zdarma...
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od Streeter » 31 srp 2012 22:22

Alisczech: Já myslím, že kluci měli na mysli spíše tyto Apple sluchátka http://www.apple.com/ipod/in-ear-headphones/ než klasické Apple headphones, které dává k iPodům a iPhonům.

Ty in-eary by měli být rozhodně kvalitnější, nikdy jsem neměl tu čest, ale raději bych si přidal pár stokorun a pořídil mnou zmiňované Etyomotic, protože ty sluchátka jsou vážně skvělá!

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od Alisczech » 31 srp 2012 22:24

Ok, tak ty neznam
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 04 zář 2012 19:27

Apple in-ear nejsou špatné, ale bohužel mají krátký kabel stejně jako klasická apple pecky. Navíc myslím, že za ty peníze se dají pořídit zvukově lepší špunty ;-)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
-BIGI-
Příspěvky: 60
Registrován: 15 srp 2012 10:58

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od -BIGI- » 05 zář 2012 17:01

Vcera jsem koupil AKG K311 jako nahradu za sluchatka k iPhonu a za tu cenu 340 Kc je to nej koupe cena/vykon. Min. 3x lepsi nez original od Apple.

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od davidhavir » 05 zář 2012 23:02

Zkusím také přispět s vlastními zkušenostmi (snad nebude vadit délka):

Když jsem se poprvé začal poohlížet po nějaké alternativě, ozkoušel jsem pár modelů a následně se rozhodl pro in-eary. Vybíral jsem dlouho a za pomocí několika ochotníků z fór a vybrali jsme Sony MDR EX85LP, tehdá zhruba za 1800 Kč. Vydržely celkem dlouho a umřely ve spoji asymetrických kabelů. Zvuk byl naprosto famózní (co jsem do té doby slyšel), pěkně slyšitelný a čistý zvuk (nesnáším ekvalizér), hloubky, středy i výšky, což bylo (nevím, zda i teď) v kategorii pod a kolem 1500 Kč docela problémem.
Následně jsem koupil opěvované Sennheiser CX-300, ty hrály o poznání hůř, cena tuším kolem 1300 Kč. Umřely dříve, než Sony a to u jacka.
Do třetice jsem koupil a-Jays three, zhruba 1200 Kč myslím, zvuk ještě o poznání horší, plochej kabel - super anti-zamotávač, ale zároveň byl vzpurnej při skládání do kapsy, sluchátka pak zabírala víc místa a byla o poznání těžší (i na uchu). Smrt na zlomení kabelu u jacku, stejně jako u Sennu, ale do čtvrt roku! Jediné balení a příslušenství stojí za menší pochvalu.

Poté jsem už radši každý týden pájel staré Sony, dokud nedošel kabel u jednoho ze sluchátek, teď jsem odkázán na základní od Apple a dokud nebudu ochoten investovat víc, jak 2tis., tak raději nekupuju.
Měl jsem možnost vyzkoušet i Kossy - Plug - nesnesl jsem jejich přebasovanost a žmoulání pěnových výplní do uší + usazení v uchu. Pak jsem zkoušel ještě jedny, na 80% to byly Porty Pro (bohužel si už přesně nevzpomenu, třeba dělají i podobné), ale nevyhovovala mi konstrukce a opět ta přebasovanost.

Co tedy vyplývá z mých zkušeností - zajímat se o celkově o kvalitu zpracování - velikost měniče, materiál a typ kabelu (kluzké a zároveň symetrické kabely byly pro mě utrpením), materiál špuntů v případě in-ear (i tady se dá hodně zkazit a to i když neřešíme odhlučnění, někteří dokážou vyrobit špunt ala zimní pneumatika a ten pocit v uchu je pak hodně špatnej), vybírat podle toho, co posloucháš (žánr) - opravdu není nic horšího, než když si koupíš sluchátka, která mají samolepku "ultra-hyper-super bass", což ve skutečnosti může znamenat, že slyšíš hluboké jednolité "mmmmmm", kdesi se topí středy a bubínek ti řežou ostré výšky.

A poslední rada, až je koupíš, nech je co nejdéle někde "řvát", když mi přišly ty a-Jays, myslel jsem, že se rozbrečim, pak jsem je odložil, nechal dlouho hrát a ten zvuk se docela zlepšil (stejně moc nestál za to). V tvém případě ("nebudu často poslouchat") by ses mohl zbytečně okrádat :) bohužel nemám v hlavě dlouho aktualizovanou databázi modelů, takže neporadím konkrétní model, jen kritéria. Držím palce při výběru, možná se pak nechám inspirovat ;)
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 07 zář 2012 22:44

Davide díky za info. Popravdě se bojím, že si nevyberu :D Možná to nakonec nebudou in-eary, protože mě nejvíc sedí klasická konstrukce s hlavovým mostem + větší uzavřené mušle. Ale je pravda, že k telefonu tahat taková sluchátka se mi moc nechce. Ideální stav vyndat z kapsi něco malého diskrétního a to použít, když někde courám, nebo někam jedu hromadnou dopravou. Nejvíc je asi budu využívat v práci, když budu chtít na chvilku "myšlenkově opustit" kancelář - což znamená opravdu jen pár hodin týdně.
Pokud opravdu něco vyberu, tak napíšu co a třeba bude i krátká recenze, ale nejsem žádný audiofil, navíc myslím, že se zvukem je to jako s chutí, každému sedí něco jiného :)
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 07 zář 2012 22:55

Jinak nemáte někdo zkušenost s firmou Yurbuds? Líbí se mi Yurbuds Ironman Inspire Pro, které se dají sehnat za cca 1500, ale v životě jsem o této firmě neslyšel :D
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

tohe
Příspěvky: 38
Registrován: 15 zář 2012 19:17

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od tohe » 15 zář 2012 22:57

Zkus kouknout na Shure SE 215, je to základní model in-ear monitorů od Shure.
V ČR se myslim dají sehnat okolo 2000 Kč.
Sluchátkový guru Tyll Herstens je dokonce přidal na InnerFidelity's "Wall of Fame".
A myslim, že Tyll za svůj život slyšel (a navíc naměřil/otestoval) víc sluchátek než my všichni tady dohromady :-)

Citace z jeho recenze celé série Shure SE:
Tyll Hertsens - Shure SE215

Shocked! Shocked, I tell ya! Wow, what a great little headphone. I’m thinking this may be the best sounding sub-$100 in-ear headphone I’ve heard. This is a somewhat bass-heavy headphone with nice tight lows and a tasteful emphasis. It’s slightly lacking in detail in the upper registers, but that is preferable to the common failure at this price where highs can often be strident. The impedance curve also indicates it will be driven well by portable players with little coloration. I’d say this is a great headphone for rockers and urban music thumpists where a solid bass and freedom from harshness will greatly please. Highly recommended!
Jinak Etymotic Research mc5 jsou zvukově dobrá sluchátka, já osobně ale měl problém s tím, že neseděla mým uším a při delším poslechu to bylo vyloženě nepříjemné. Tím chci říct, že kvalita zvuku je jedna věc, ale in-ear monitory musí taky sednout konkrétnímu tvaru uší, což může být občas problém. Proto si taky většina hudebníků na profi úrovni (a samozřejmě někteří HiFi nadšenci) nechává zhotovit odlitky a na míru vyrobené nástavce. Ale to už je pak cenová kategorie sama pro sebe.

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 03 říj 2012 12:09

Tak se přiznám, že jsem nedbal rad starších a zkušenějších a objednal jsem na Apple Store sluchátka Marshall Minor FX
Důvody:
1. Je to Marshall :)
2. Cena i s dopravou lehce přes 1500
3. Celkem kladné recenze
4. Jsou to pecky - se špunty mám problémy
5. Modelová řada přímo pro iPhone / iPod
6. Je to Marshall :D

Jakmile dorazí (snad v pondělí) napíšu jak to hraje ...
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Uživatelský avatar
HiPPoCZ
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 11:08
Bydliště: Kačice

Re: Sluchátka pro iPhone

Příspěvek od HiPPoCZ » 05 říj 2012 07:43

Sluchátka Marshall Minor FX jsou doma :)
Překvapila mne rychlost dodání. Objednáno na AppleStore 3.10. okolo 13 hodiny, a 4.10. v 9:50 byly sluchátka doručeny.

Teď již ke krátké recenzi - nejsem žádný audiofil a moje ucho není rozhodně nějak vytříbené.

Sluchátka sedí v uchu hezky - jsou to pecky, ale mají speciální systém uchycení proti vypadnutí. Velikost systému proti vypadnutí si můžete zvolit - v balení jsou 4 velikosti, takže si vybere opravdu každý. A v uchu opravdu drží, mám problém s vypadáváním snad všech sluchátek - ať už jde o pecky nebo špunty.
Co se týče zpracování - už podle balení máte v ruce příjemně zpracovaný produkt. Vyndat sluchátka z držáku v krabičce byl trochu hlavolam, ale povedlo se. Sluchátka jsou hezky a čistě zpracována, výlisky jsou čisté, materiál příjemný.
Co se týče zvuku - jak říkám, nejsem odborník, ale zvuk je příjemný, nepřevládá žádná složka, vše je hezky vyvážené. Někomu mohou trochu chybět silnější basy, ale já s tím nemám problém. Dále někdo může mít problém s tím, že sluchátka netěsní před okolním hlukem, ale já je používám hlavně pro pěší přesun po městě a vyhovuje mi, že slyším auta, cyklisti, ostatní chodce.

Takže pokud někdo hledá kvalitní, příjemná sluchátka k iPhonu v nižší cenové relaci, tak je mohu vřele doporučit. Za 1579,- i s dopravou je to opravdu super koupě!
Michal H. :-)
iPhone6s 64GB
MacBook Pro 13" Late 2013
AirPort Time Capsule 2TB
3x AirPort Express

Odpovědět