Airport express a připojení USB tiskarny

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Airport express a připojení USB tiskarny

Příspěvek od sallvator » 22 dub 2013 11:02

zdarvím tak mi dorazil airport express, wifi jede paradne ,astavení v poho, airplay jede taky ale mám problem s připojením tiskárny pres USB

jak ji mám nastavit na tom Airport ultility 6, vsude jsou navody na starší uplne jinou verzi a nak se mito nedaří zprovoznit

mám tiskárnu HP Deskjet F4180

James
Příspěvky: 132
Registrován: 22 zář 2012 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Airport express a připojení USB tiskarny

Příspěvek od James » 22 dub 2013 11:12

Tlačiareň si musíš nanovo pridať medzi zariadenia pomocou zdielanej tlačiarne
iPod, iPhone, iPad, Macbook user

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Airport express a připojení USB tiskarny

Příspěvek od lulu » 22 dub 2013 11:24

bombonek - řada lidí se domnívá, že USB tiskárnu píchlou do AExpress bude možno používat jako AirPrint tiskárnu z iPadu etc.
NENÍ TOMU TAK! Pro tisk z iOS je potřeba koupit extra novou tiskárnu podporující AirPrint a starší plně funkční vyhodit.

Díky Apple!

Anebo bohudíky použít software třetích stran (Printopia), pokud ovšem člověk před každým tiskem nechce zapínat počítač, řešením je třeba PrintServer X (u nás za cca 3000Kč) anebo moje oblíbená malina (800Kč) se spotřebou několika málo W.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Airport express a připojení USB tiskarny

Příspěvek od sallvator » 22 dub 2013 11:50

ano uz jsem zjistil ze to je jinak než jsem chtěl aby to bylo, tedy aby moje stara tiskarna byla "airplay" po připojení k airportu


no ted me trochu mrzí ta koupe ikdyz repro a airplay je taky dobre (akorat 2000 za tu srandu...nwm nwm) je pravda ze i ten router bude snad kvalitnejsí (rychlejsi) nez muj predchozí TP LINK za 350...


zajímá mě jak je to s 5 ghz, nak sme nastavil ze to vysílá i 5 ghz, zařízení co to umí se připojí na tu 5 ghz a zařízení co to neumí se připojí k te nižší ? a dají se nak odelit heslem např ?


jinak moje stará tiskarna hold pujde do duchodu (na chalupu) a domu koupim Canona s Airprint a WIFI....tu WIFI tiskarnu s Airaply pak ani nemusím parovat s airpotem ? koukal sme ze tam je moznost ridat wifi tiskarnu ma to nake výhody ?

dalzap
Příspěvky: 82
Registrován: 21 bře 2013 11:12

Re: Airport express a připojení USB tiskarny

Příspěvek od dalzap » 22 dub 2013 14:41

Mam canon mp5350 a air print jde bez problemu takze doporucuju :-)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Airport express a připojení USB tiskarny

Příspěvek od lulu » 22 dub 2013 19:24

hm, mám malinu a 12 let starou LaserJetku a AirPrint mi funguje taky bez problémů;)
Kupuj, spotrebuj a vyhod!
Buy more! Buy more! Buy more!
Apple ready iWorld..

Odpovědět