Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
robx
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2013 10:50

Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od robx » 29 kvě 2013 16:32

Ahoj, taky resim koupi TC 2T nebo zvazuju vetsi externi HD nez mam. Jen pro jistotu, jestli rozumim moznostem TC kdo ji pouziva: V praci jedu na MacBookPro, doma mam MacMini s ext. diskem, nemam kabel ale WIFI, taky pouzivam AirPlay. Kdyz koupim TC a zustane doma > probiha backup MacMini, kdyz se pripojim na wifi pak s MacBookem, TC sama zacne zalohovat? Tzn, na TC mam pak backup jak MM tak MB? Filmy z ext. disku muzu nahrat na TC a pak je prehravat na TV pres Apple TV? Diky moc.

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od Schumi » 29 kvě 2013 17:16

Na vše ti neodpovím, ale pro přehrávání filmů z TC na Apple TV pořebuješ Jailbreak a nainstalovat XBMC, nebo něco takového ...

Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od jirsoft » 29 kvě 2013 17:27

Filmy z TC půjdou přehrávat přes aTV bez JB jen pokud bude puštěný ten MM a bude streamovat do aTV ten film z TC přes iT/Beamer/...
JirSoft

Uživatelský avatar
MacUpgrades
Příspěvky: 129
Registrován: 23 kvě 2013 08:57
Bydliště: Praha

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od MacUpgrades » 30 kvě 2013 09:09

Ad zalohy - na TC muze byt vice zaloh , pokud se nejaky pocitac objevi v dosahu wifi a vyprsel li interval zalohovani , zacne sam zalohovat ( predpokladem je spustena TM na notebooku )

Ad streaming - a) bez beziciho pocitace s iTunes a souboru v iTunes formatech nebo b) bez JB ATV to nejde , TC neni media server , je to jen disk a router.

Streamovat z TimeCapusle do ATV s JB ( tedy ATV2 , pro ATV3 JB neni a dlouho nebude) lze , ale hodi se to maximalne pro fotky a hudbu , filmy NE , na to je TC je prilis pomala. To uz muzete jet pres Airplay /ATV z miniho , nebo uplne vynechat ATV a mini pripojit primo k televizi a pouzit v nem nejaky multi-kulti-medialni soft ( front row , xbmc pro OSX , mediacentral, plex ) .
... už 20 let s Macem

Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od jirsoft » 30 kvě 2013 15:01

Streamovat z TimeCapusle do ATV s JB ( tedy ATV2 , pro ATV3 JB neni a dlouho nebude) lze , ale hodi se to maximalne pro fotky a hudbu , filmy NE , na to je TC je prilis pomala (?????). To uz muzete jet pres Airplay /ATV z miniho , nebo uplne vynechat ATV a mini pripojit primo k televizi a pouzit v nem nejaky multi-kulti-medialni soft ( front row , xbmc pro OSX , mediacentral, plex ) .
Já na aTV 2g s JB normálně filmy z TC přehrávám a nemám s tím problém (a to mám aTV také přes wifi)...
JirSoft

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od lanny » 30 kvě 2013 15:34

Blackmagic výsledky přes wifi

Obrázek

a přes ethenet

Obrázek

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od Schumi » 30 kvě 2013 15:45

Přesně tak,
taky jsem neměl nikdy žádné problémy s tím, že by TC byla pomalá a nestíhalo se z ní přehrávat přes Apple TV ...

Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od jirsoft » 30 kvě 2013 16:40

lanny píše:Blackmagic výsledky přes wifi

Obrázek

a přes ethenet

Obrázek
Určitě zajímavá data (třeba mne překvapuje, že i když máte o něco rychlejší zápis, tak čtení přes LAN mám skoro o 50% rychlejší...), ale ne moc relevantní pro daný problém. Přes Wifi naměřím kolem 9MB/s (a Vy máte podle grafu dost podobné rychlosti), což je naprosto v pohodě na většinu HD filmů (cca 6GB soubor pro 90 minutový film). BM test je test přenosu nekomprimovaných dat pro střih, distribuční kodeky jsou s datovými toky úplně jinde...
JirSoft

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od lanny » 31 kvě 2013 11:07

Já jsem to zveřejnil proto, že i mně šlape po této "pomalé" síti vše v pohodě. A to dokonce když se dva díváme na rozdílné filmy.

doctorf
Příspěvky: 144
Registrován: 04 led 2014 21:40

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od doctorf » 25 srp 2014 14:45

Nechci zakládat nové téma...
Používám k přehrávání filmu z TC přes Mac na TV - Plex Media Server. Při přehrávání např. mkv kde jsou dvě zvukové stopy mi nejde na TV nastavit přehrávání té druhé - české (AC3, en je v DTS). Lze to nastavit někde jinde? Děkuji.

badys
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2014 18:49

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od badys » 14 pro 2014 17:36

Dobrý den všem. Potřeboval bych drobnou radu, pořídil jsem novou TC kterou mám zapojenou Ethernetem v režimu most k ADSL modemu O2. Vše jsem snad nastavil jak jsem potřeboval včetně filtru MAC adres a jmen jednotlivých zařízení, ale pokud otvírám Airport Utility a klepnu na ikonu TC tak je v okně i informace o připojených bezdrátových klientech. Bohužel pro mne je to vždy ve formátu:
192:168:1.2 nebo
01:22:F3:51:3A:FC
což je pro mne nečitelné a potřeboval bych, aby se tam místo toho ukázal název připojeného zařízení, třeba iPhone XYZ, kterým je pojmenován telefon jednoho z členů rodiny.

badys
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2014 18:49

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od badys » 05 led 2015 20:55

Ahoj všem, mám takový malý dotaz, na který jsem hledal odpověď, ale ani přes strýčka Go.... jsem nějak nenašel odpověď. Když budu mít Airport Time Capsule i Extreme je jedno, kterou z nich zapojím jako "master"?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od casey » 06 led 2015 11:09

badys píše:Ahoj všem, mám takový malý dotaz, na který jsem hledal odpověď, ale ani přes strýčka Go.... jsem nějak nenašel odpověď. Když budu mít Airport Time Capsule i Extreme je jedno, kterou z nich zapojím jako "master"?
Ano

SenatorVanous
Příspěvky: 16
Registrován: 16 pro 2014 19:55

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od SenatorVanous » 06 led 2015 19:59

Ahoj, chápu dobře, že TC je bezdrátový externí disk, který má navíc funkci automatické zálohování přes TM? Lze TC využít i jako pouze externí disk nebo je lepší koupit si čistě pro potřebu funkcionalit externího disku klasický externí disk?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Time Capsule v praxi - bude vse slapat takto?

Příspěvek od casey » 06 led 2015 20:52

V podstatě ANO.
ANO.
"Klasický disk" má tu nevýhodu, že jej musíš připojovat. Zatímco TC jede bezdrátově a zálohuje si sám, dostaneš se na něj (z interní sítě) vždy a nemusíš hledat "klasický disk" s kabelem. Navíc, pokud jede zálohování automaticky, pak máš zazálohováno. Pokud budeš zálohovat na disk s kabelem, pak se nebude zálohovat, pokud jej zapomeneš nějaký čas připojit.

Odpovědět