Současná kauza Apple vs. FBi

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Mironet » 21 úno 2016 10:00

Předpokládám, že všichni sledujete přetahování mezi Applem a FBI ohledně prolomení zabezpečení útočníkova iPhonu v posledním týdnu. Mě při pročítání zpráv o této kauze ale neustále napadá jedna věc - je v současné sobě vůbec taková věc, tzn. úplné prolomení ochrany zabezpečení iOS, technicky možné (byť by se o to snažil sám výrobce zařízení)? Měl jsem za to, že od nástupu iOS9 Apple přestal archivovat bezpečnostní klíče, které by něco takového umožnovaly. Pokud vyrobím dokonalý sejf, který lze otevřít pouze jedním klíčem a jako výrobce si neudělám kopii toho klíče, tak ho přece také nedokážu otevřít, byť jsem ho sám vyrobil. Uniká mi něco?

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Jadro » 21 úno 2016 10:44

Jde o to, ze v tom telefonu bylo nastavene, ze po 10x spatne zadanem heslu se telefon komplet smazal a ten dotycny byl dostatecne chytry a s predstihem smazal i iCloud.
FBI ted chce, aby Apple zrusil tu moznost smazani telefonu, protoze pak by mohli zkouset hesla dokola az by jej prolomili. Coz Apple nechce dopustit

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od sallvator » 21 úno 2016 15:04

Mironet píše:Předpokládám, že všichni sledujete přetahování mezi Applem a FBI ohledně prolomení zabezpečení útočníkova iPhonu v posledním týdnu. Mě při pročítání zpráv o této kauze ale neustále napadá jedna věc - je v současné sobě vůbec taková věc, tzn. úplné prolomení ochrany zabezpečení iOS, technicky možné (byť by se o to snažil sám výrobce zařízení)? Měl jsem za to, že od nástupu iOS9 Apple přestal archivovat bezpečnostní klíče, které by něco takového umožnovaly. Pokud vyrobím dokonalý sejf, který lze otevřít pouze jedním klíčem a jako výrobce si neudělám kopii toho klíče, tak ho přece také nedokážu otevřít, byť jsem ho sám vyrobil. Uniká mi něco?
Cook rekl že v současné době je iOS uděláno tak že ani oni nevidí do uživatelských dat. Nemužou jim informace dát ani kdby chtěli. FBI a vlady chtěj aby tohle apple změnil + jim dal zadní vrátak.

A aktuální kauza co se řeší ted je jak psal někdo nademnou že iphone terroristy měl nastaveno smazání po 10ti zadání hesla a apple jim odmítl tuhle funkci zrušit.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od lipon » 21 úno 2016 19:13

ono to nebude jen tak černobílé a řekl bych, že spíš větší část informací se ven ani nedostane
"Apple has revealed that the password on the San Bernardino shooter's iPhone was changed while in government possession. The Apple ID password linked to the smartphone was modified less than 24 hours after authorities obtained the iPhone, the company told BuzzFeed. If that hadn't occurred, they may have been able to access a backup of the device."
zdroj: iClarified

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od tlacenka » 22 úno 2016 03:51

to, ze apple rika, ze to tak je, neznamena, ze to tak je ve skutecnosti

vzpomenme na nedavnou kauzu, kdy nektere imessage byly v zaloze na cloudu nesifrovane...
kdo urcuje, co je sifrovane a co neni a je na cloudu ?
americke zakony, americka firma....
a jeste malilinkate rypnuticko
z hlediska ekonomiky - je to nutne jasny postoj - prece nereknou, ze ty data davaji...
juu oni je nedavaji, i kdyz zakon rika, ze musi... juu honem kupovat

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od MichalM.Mac » 22 úno 2016 08:34

V těch článcích se pořád řeší automatický backup do iCloudu. Apple tam navrhoval, ať vezmou telefon a wi-fi, co zná, ať provede automatický backup. Tim, že se změnilo heslo k iCloudu tento postup neni možný.

Z toho usuzuju, že Apple má a poskytne přístup k iCloud backupu, který obsahuje spoustu věcí.

Telefon je zřejmě pořád na lockscreenu. FBI po nich chce, aby vyrobili custom aktualizaci iOS, která jim umožní udělat bruteforce na PIN. (nesmaže se to po 10 pokusech, a šlo by to dělat automatizovaně). Tady mi neni jasné, jak chtějí ten telefon aktualizovat, i když je zamčený. Skrz nějaký exploit? Nebo se dá aktualizovat zamčený telefon v iTunes?

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 08:47

Tak nějak trochu dělám do bezpečnosti dat na windowsech. Kompletní ochrana dat je souhrnem opatření. Jednak místnost do které nesmí mít přístup každý, disk s daty se musí po ukončení práce vytáhnout z Pc a strčit do trezoru do zapečetěné schránky. U tiskáren se nesmí používat jejich vnitřní HDD nebo paměť na ukládání většího množství stránek před tiskem. Uživatel musí používat silné heslo, co se mu často mění, kontroluje se "kvalita" hesla a pamatuje si to hodně hesel zpětně a nesmí se podobat. Systém je pak nastavený, že každý uživatel má přístup jen do určených složek kde může ukládat svoje data. Je silně omezeno používání flash disků a cd nosičů. Jak vidíte tak uživatel je hlavně zodpovědný co s daty udělá, samotný počítač je jen prostředek, asi tak jako že se zednickým žufánkem se špatně nakrájí chleba a namaže na něj máslo. Data na disku jsou základně šifrována metodou Microsoftu protože se ověřilo, že jakýkoliv šifrovací prostředek se dá prolomit, dnes i v reálném čase. Je tedy důležitější aby svoje data chránil samotný člověk. Nevěřím tedy, že u Apple nejde prolomit data. Jen jde o precedens. O pootevření Pandořiny skříňky. O překročení řeky Rubicon. Když Apple tvrdí, že naše data jsou na 100% chráněna jejich technologií a že není možné se do nich jakkoliv dostat pak předáním dat byť od teroristy (co je víc? pedofil, nekrofil, terorista, seriový vrah, bankovní úředník co vybílil konta milionů střadatelů)....tak že by pak kde kdo chtěl se dostat k jakýmkoliv datům. Kde by pak bylo soukromí? V zadeli!!!!
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Mironet » 22 úno 2016 09:18

MichalM.Mac píše:Telefon je zřejmě pořád na lockscreenu. FBI po nich chce, aby vyrobili custom aktualizaci iOS, která jim umožní udělat bruteforce na PIN. (nesmaže se to po 10 pokusech, a šlo by to dělat automatizovaně). Tady mi neni jasné, jak chtějí ten telefon aktualizovat, i když je zamčený. Skrz nějaký exploit? Nebo se dá aktualizovat zamčený telefon v iTunes?
Já se právě domnívám a chápu to tak, že to, co FBI chce po Applu a co se tolik řeší v médiích se už netýká jednoho iPhonu onoho teroristy, ale o úpravu iOS10 a budoucích systémů tak, aby při podobných případech v budoucnu měl stát možnost rychle odemknout jakýkoli telefon, na kterém běží takový OS.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Mironet » 22 úno 2016 09:21

Juras. píše:Nevěřím tedy, že u Apple nejde prolomit data.
Pokud považuji možnost kompletního vymazání telefonu po deseti neúspěšných pokusech zadání hesla jako součást zabezpečení, pak je ale zabezpečení Apple zařízení opravdu 100%ní (jak nakonec dokazuje i současná kauza).

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 09:31

jde o to jak se maže..o mazání hdd a o flash discích bych mohl diskutovat hodiny..respektive. já pro mazání hdd co dáváme s pc k odprodeji používám speciální soft schválený NBU...3x přepis náhodnými znaky kdy se kontrolouje náhodnost znaků, mezi každým přepisem se provede přepsání nulou a pak po posledním přepisu náhodou se provede formát low level.. u hdd kde byly citlivá data pak dávám přepis 35x..u 500gb disku takový pořádný přepis trvá i 3 celé dny. u flash disků 16gb to pak trvá i několik hodin, podle kvality disku klidně 4 i 6 hodin...takže jak rychle se "kvalitně" přemazal telefon 10x ? Jde o to, že existují softy co když máš rychlý počítač (což je dneska kdejaký) tak vytěžíš z disku data jen ten soft spustit..mě se před takovými 10 lety podařilo přeformátovat 2x vlastní hdd a až potom jsem si uvědomil, že tam byl adresář s fotkami dětí. Takže jsem si sehnal ten soft a pustil to..na šílené plečce počítači. 2 dny to šrotovalo a pak mi to našlo tisíce souborů , Obnovení fotek pak trvalo dalších pár hodin. Dneska s mašinou co mám doma by to byla otázka podstatně rychlejší..nevím jak ukládá apple soubory na hdd, na flash čip ale postup obnovení je stejný...a disky do raid polí, do nas? s kolmám zápisem? ty se de fekto nedá pořádně vymazat, ty se musí likvidovat fyzicky...ale i to je pakárny..zkoušel někdo z vás ohnou plotnu z hdd? jestli to chcete zkusit tak jich pár mám...používám jako tácek pod kafe...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Jadro » 22 úno 2016 11:54

Mironet píše: Já se právě domnívám a chápu to tak, že to, co FBI chce po Applu a co se tolik řeší v médiích se už netýká jednoho iPhonu onoho teroristy, ale o úpravu iOS10 a budoucích systémů tak, aby při podobných případech v budoucnu měl stát možnost rychle odemknout jakýkoli telefon, na kterém běží takový OS.
Chapu to stejne.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 12:08

Jen doplním případ který se stal na počátku používání flash disků o kterém vím. To učitel na jedné technické škole vzal před studenty vejšky flash disk a jebnul do něj kladivem, že byl na nanočástice. a dal úkol že kdo z něj dostane data, že nemusí chodit ani na zkoušku, že má rovnou za jedna. Tak si pár kluků ty zbytky nasypaly do kornoutu z papíru a ..pak s tím laborovali až zjistili co za švába je ten paměťový modul..A napojili to a stáhli data... měli jsme to na školení kde nám ukazovali, že obyčejné formátování disku vůbec nesmaže data...a předloni byla veliká konference o bezpečnosti dat v Las Vegas a tam se rokovalo o tom jak uchovat data pro potomky.. nikdo to pořádně neví, my se s tím potýkáme v práci furt..všechny důležité věci se tisknou na archivní papír, archivním inkoustem na speciální inkoustové tiskárně a i tak není zajištěno, že to někdo za 30 let přečte. Zatímco kresby od lovců dinosaurů jsou k prohlídnutí třeba ve Francii. No a na té konferenci se právě výrobci HDD a paměťových médií předháněli v technikách a zabezpečení aby jejich disky byly rychlé a přitom aby když se něco na ně uloží tak se to nedá jen tak ztratit. A prej tam ukazovali i disky utopené, ohořelé na kterých furt byly data. Pokud tedy iphone má v sobě takový šunt kdy stačí to jen párkrát přemazat a je to pryč pak je to na pováženou. Osobně jsem měl asi 6 telefonů ale žádný jsem neprodal, nedal nikomu. Mám je doma a jednoho krásného dne je osobně sešrotuji. Třeba na grilu
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od MichalM.Mac » 22 úno 2016 12:44

nevím jak ukládá apple soubory na hdd, na flash čip
iOS "maže" data tak, že zahodí klíče pro dešifrování obsahu flash paměti. Zdroj iOS security dokument.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 12:55

Pokud apple data šifruje podle nějakého známého klíče, například tak, že písmeno se podle matematického modelu z A změní na F a klíč do toho vzorce (konstanta násobku řekněme polopaticky) se zapomene heslo pak je to složité se k datům dostat. Je to jako by ti někdo dal letadlo rozebrané na díly a nedal to žádný návod..pak je to jasné, že ani appple se k datům nedostane pokud je část klíče v telefonu a část někde v cloudu..já mám na desce hw modul TPM, ještě to nemám rozchozeno protože to potřebuje nějakou čtečku, například čipovku..mělo by mi to pak fungovat tak, že budu mít disk nebo jen složky hw šifrované a v případě nebezpečí (policie za dveřmi) vytáhnu malou kartu mini sdhc s klíčem ze čtečky a proženu ji žaludeční kyselinou...a nikdo se mi k datům nedostane, rozhodně ne v tomto mém životě protože možností jsou miliardy zvlášť pokud použiju citát z bible napsaný hantecem...
nicméně ani šifrování s použitím TPM není 100% (udělal to člověk ta být nemůže) viz
https://www.youtube.com/watch?v=0npTlOq6q_0
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od rony » 22 úno 2016 13:56

alebo strucnejsie: data su sifrovane asymetrickou sifrou. Juras spomina bezpecnost medii, v tomto pripade im ale ide o nepriame umoznenie rozsifrovania -> stale sa pise o bruteforce - moznost opakovat PINy donekonecna. Zacinam vsak mat pocit, ze si to v FBI nejakym sposobom zmrvili (uviedli telefon do slepej ulicky). Nie je mi jasne, co od obsahu ocakavaju -> mne vychadza, ze chcu kontakty a komunikaciu -> oboje by sa vsak mohlo dat restaurovat aj od GSM operatorov. Zbieranie dokazov na obvinenie pachatelov je uz asi vedlajsie.

Ked sa vratim k Jurasovym mediam -> myslim, ze v tomto pripade by im mohlo stacit zobrat storage telefonu von a skusat ich lusknut pomocou bruteforce. Tuto moznost maju ale zjavne ju nepotrebuju a kvoli nejakemu dovodu chcu v nerozobranom telefone vojst do neho.

Takze co chcu, co sa neda ziskat kopiou obsahu storage? Ak je storage sifrovany, tak potom je sifrovany dostatocne silne - alebo vopred vedia, ze sa im to nepodari?

Sposoby menenia hesiel su v tomto pripade irelevantne, to heslo je stale to iste, uz ho nikto nemeni :-) Apple dokonca ani nijako vyznamne nenuti ludi menit si hesla k Apple ID a media pisu stale o PIN - ten patri celkom urcite k tajnej casti kluca a ten zasa celkom urcite nie je na storage telefonu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 14:15

Souhlasím a dodám poslední. V tomto konkrétním případě kdy "terorista=bojovník za svobodu, partyzán bojující proti okupantům" je mrtvý pak je složité se dostat k jeho datům. žije li je (podle mých odborných zkušeností) jednodušší toho člověka se zeptat. Dejte mi kohokoliv na židli, k tomu lepící pásku a zvukotěsnou místnost. Ani se ho nedotknu a jen se vás zeptám jak moc spěcháte na údaje. Pokud by jste nespěchali a dali mi týden pak v místnosti zatopím, položím mu otázku například jaké je heslo / pin k tvé kreditní kartě a odejdu...a vrátím se tak za 3 dny a v ruce ponesu petku s pitnou vodou...chci vidět toho hrdinu co by mi to neprozradil..případně znovu odejdu, petku nechám postavenu aby viděl a nebo lépe zařídím zvuk navíc tekoucí vody..a vrátím se za pár hodin...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od SteveJSF » 22 úno 2016 14:30

Juras. - mám z tebe pocit, že to všechno vidíš ještě dost dětskýma očima. :-) Možná se pletu, ale fakt to tak cítím, jak to prolamování šifer, tak to mučení (a tady až moc naivně). Jen se u toho musím usmívat. :-)

Sorry za OT.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od rony » 22 úno 2016 19:21

Jenže po zadržení iPhonu provedli vyšetřovatelé zásadní chybu. Zástupci San Bernardino County, kteří měli iPhone v držení, ve spolupráci s FBI pár hodin nalezení telefonu resetovali heslo Farookova Apple ID (k tomu nejspíš měli přístup přes útočníkův pracovní e-mail). FBI původně takovou činnost popíralo, ale následně oznámení kalifornského okresu potvrdilo. Zatím není jasné, proč se k takovému kroku vyšetřovatelé uchýlili, ale jeden důsledek je zcela zřejmý: návod Applu na připojení iPhonu ke známé Wi-Fi tím pozbyl platnosti.
http://jablickar.cz/fbi-tlaci-na-apple- ... it-nechce/

uz mi to zacina zapadat s tym, co pozname.

Apple pred zmedializovanim (medializaciu zariadil sud na podnet FBI), aktivne instruoval FBI. Rada znela prist k WiFi, ktoru iPhone pozna (FBI vedela, ktora). Telefon by si spravil backup do iCloud a ten by Apple FBI poskytol. Vymalovane.

Lenze FBI priznali, ze konali ako idioti - miesto tohto mali totiz pristup k teroristovej email schranke a tak proste resetli Apple ID. Cim ale telefon vyziadal ten PIN. Toto vsetko sedi s realitou, takto sa naozaj iOS sprava.

Takze niekto v FBI spackal spracovanie dokazov ale nalady ludi funguju tak, ze Apple hra divadlo a v skutocnosti im nezalezi na datach (zjavne vidiet, ze sa podvoli - podla mna v prijatelnej podobe - ale neriesme to). Treba sa upriamit na to, ze teraz Apple v prvom rade namieta, ze FBI to spackalo a viacmenej sa snazia obvinovanim prinutit Apple k spolupraci.

Myslim, ze najlepsim riesenim by bolo ak by Apple nevyrobil ziadnu pozadovanu upravu - presnejsie, aby FBI poskytlo ten telefon do ruk Apple (nemaju dovod nic falsovat - alebo ano?) a povedzme, ze sa pokusia do telefonu preniknut. S tymto riesenim by som bol spokojny. Obecne si vsak myslim, ze vysetrovatelia FBI zlikvidovali dokazny material a na toto snad maju svoje mechanizmy, kde nemusi figurovat niekto mimo FBI ako "vinnik".
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Juras. » 24 úno 2016 11:58

SteveJSF píše:Juras. - mám z tebe pocit, že to všechno vidíš ještě dost dětskýma očima. :-) Možná se pletu, ale fakt to tak cítím, jak to prolamování šifer, tak to mučení (a tady až moc naivně). Jen se u toho musím usmívat. :-)

Sorry za OT.
Spíš to vidím očima co už něco viděly. FBI řeší jak se dostat do mobilu mrtvýho teroristy . No šroubovák nebo kladivo. A tam na desce, plošáku je čip na kterém jsou ukládány data. Jak se k těm datům dostat musí vědět Apple a nebo nějaký středoškolák co louskne i server FBi. Proto v práci i když systém a všechno je zabezpečeno je nařízeno po skončení práce pevný disk vytáhnout s šuplíkem z PC a uložit do schváleného obalu a ten pak do trezoru. A trezor je v místnosti co má mříže, detektory i prdnutí a navíc je hlídaná policií. Jen to je ochrana dat. Nechat disk byť s šifrovanými daty jen tak ležet a určitě se najde někdo (já bych byl jeden z prvních) co se začne pokoušet se do těch dat dostat.
Zrovna teď doma řeším jen tak pro zábavu šifrování datových disků v PC metodou BitLocker AES 256+diffuser s hw TPM čipem na desce s autorizací chipovou kartou a biometrickým snímačem. A pokud by to šlo tak se pokusím sehnat odpovídajícího vira jako byl OneHalf a v případě špatné autorizace ten na data spustit. Na ty šifrovaná. Jen tak pro srandu co to zvládne.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od rony » 24 úno 2016 15:46

Do toho, ak to das, mas celosvetovu publicitu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od tlacenka » 24 úno 2016 18:26

to mu nepomuze, protoze je to build on windows reseni
spis me zarazi, ze delate s tak citlivymi daty a nepouzivate na ne gutmanna, ale jen standardni DoD 5220.22-M
verit TPM je usmevne...a biometrie... otazka sama pro sebe...

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Kuba » 01 bře 2016 15:59

Ještěže mám v telefonu pouze fotky polonahých holek (svých nebo bývalých) a fotky ožralých kamarádů. Takže jestli by mi někdo sledoval můj obsah v telefonu tak přeji příjemnou zábavu!

Pro všechny ostatní, co mají v telefonu snad státní tajemství, doufám, že Apple neustoupí a nepovolí!!!!!

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od rony » 01 bře 2016 16:35

Kuba v istom zmysle mas pravdu. Problem je mnohovrstevny. Poviem taky extremny ale celkom mozny priklad.

Ak existuje moznost nahliadat ludom do ich komunikacie resp. do obsahu telefonu, tak by ma celkom nakrklo, ak by mi ukradli telefon, policia by ho zhabala zlodejom a uplne v klude si ho otvorila a prehrabavali by sa v nom. Ak by slo len o tie fotky, kaslat na ne. Lenze ten clovek, co by to robil nema zakonom danu ziadny blesk z neba, ktory ho zabije za to, ze si tie informacie ponecha a nejako pouzije. Kazdy z nas mame nejaku tu karieru, nejake vztahy a clovek skuseny vo vydierani alebo len v zlomyselnosti dokaze aj z nevinneho obsahu urobit vec, ktorou mi nejakou formou dokaze skomplikovat zivot. A pokusenie vyuzit moju identitu je tiez velke, akonahle ju ten clovek ma, moze pod nou nafejkovat to, co som neurobil.

Problem je, ze aj ked som nevyznamna osoba, mojim prostrednictvom si moze niekto iny vybavat ucty, moze mi kludne len zo zlomyselnosti ovplyvnit vztahy, karieru atd. Stacilo by ak by som nejakeho policajta iba nastval a on by prekrocil svoje pravomoci v pominuti mysle. Je dost hovad, ktorym slapnes na nohu v nevinnej veci a oni neadekvatne silne sa pomstia.

Toto je na pozadi celej tej nechuti, aby mali kluc dnu. Staci uz len to, ze sa o toto iste pokusaju vsetci blackhat :)

Som vsetkymi desiatimi za to, aby sa mohla FBI dostat len a len do toho jedineho telefonu, ale zjavne to principialne nejde. Naviac ak som sa dnes dozvedel, ze su si vsetci vedomi, ze v tom telefone nic pouzitelne vlastne nie je.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Hajnejch » 01 bře 2016 17:21

Mě ta vaše teorie nějak nepasuje. Když budete slušnej člověk vůči sobě i svým blízkým tak není síla která by vám mohla jakkoliv ublížit i kdyby měli přístup i k vašemu trezoru.
Pokud by jste ale dělal lumpárny a je jedno zda velké nebo malé tak i když se někdo dostane do vašeho telefonu tak jediný výsledek bude že se provalí to že jste lump o něco dřív. A udělá to zas jen lump o trochu větší než jste vy.
Když to řeknu blbě je úplně jedno jestli budou mít všechny tajný služby světa přístup ke všem telefonům na světě. Nic se tím nezmění. Jen lumpové si najdou jiné cesty a té hordě nezajímavých to bude jedno.
Nepřestanu používat telefon, ani já a ani nikdo na světě,jen proto že nějaká vláda, instituce nebo kdokoliv se může dívat do obsahu mého nebo vašeho telefonu.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od tlacenka » 01 bře 2016 17:27

to uz prece delaji davno.
jde jen o to vytvorit precedens
mit to posvecene
ve jmenu terorismu a bezpeci ostatnich

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od rony » 01 bře 2016 18:54

Famtex píše:Mě ta vaše teorie nějak nepasuje. Když budete slušnej člověk vůči sobě i svým blízkým tak není síla která by vám mohla jakkoliv ublížit i kdyby měli přístup i k vašemu trezoru.
Pokud by jste ale dělal lumpárny a je jedno zda velké nebo malé tak i když se někdo dostane do vašeho telefonu tak jediný výsledek bude že se provalí to že jste lump o něco dřív. A udělá to zas jen lump o trochu větší než jste vy.
Když to řeknu blbě je úplně jedno jestli budou mít všechny tajný služby světa přístup ke všem telefonům na světě. Nic se tím nezmění. Jen lumpové si najdou jiné cesty a té hordě nezajímavých to bude jedno.
Nepřestanu používat telefon, ani já a ani nikdo na světě,jen proto že nějaká vláda, instituce nebo kdokoliv se může dívat do obsahu mého nebo vašeho telefonu.
mne nepasuje vasa teoria, tvrdite totiz, ze slusnemu cloveku nemozno ublizit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od albertan » 01 bře 2016 19:50

Pracuji v oil&gas businessu s nejvyssimi bezpecnostnimi proverkami. Veskera kominkace je specielne sifrovana, nas bezpecak jednou pronesl - pokud by se krysa Snowden vyskytla tady a vynesla informace tak by ho zlikvidovali treba i v Kremlu ci Zakazanem Meste (Peking) a s nim pro vystrahu cele jeho pribuzenstvo ... Jsou informace co se musi tajit - jak soukrome tak firemni. I pred FBI, NSA, FSB ci CIA ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Hajnejch » 01 bře 2016 20:04

Ad Albertan: To je určitě potřeba tajit spoustu citlivých dat zvlášť ve firmách, ale telefon není to správné místo kde ty data schovávat. A tady je řeč o telefonech.

Ad Rony: Na světě běhá tolik grázlů že nikdo nemá kapacitu se zabývát slušňákama.

Uživatelský avatar
rein
Příspěvky: 95
Registrován: 31 črc 2012 08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od rein » 01 bře 2016 20:58

Dnes vydali video na tuto tému Digit s Petrom Márom a Honzou Březinou a tam to celkom pekne rozobrali a ja im dávam za pravdu ;) http://www.digit.cz/2016/03/01/digit-141-apple-vs-fbi/

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od rony » 01 bře 2016 21:05

Famtex píše: Ad Rony: Na světě běhá tolik grázlů že nikdo nemá kapacitu se zabývát slušňákama.
Ad Famtex: no a? karieru ti znici za dve minuty. tym asi sme s duchaplnostami vycerpali temu. suhlasim, ze cestny clovek moze byt sam pred sebou v klud. no stojim si za tym, ze nielen grazli su cielom a ked mas nastroj a motivaciu, uskodis lahsie, ak o cestnom cloveku vies aspon par faktov. hotovo bodka, takto a nijako inak to nemyslim a rozhodne nie je nic nove, ked hocikto zamestnany statom vyuzil co mal aby potopil hocaj cestneho nevinneho len tak, lebo ho sral. Preto MA cenu chranit sa - otocim to, pred grazlami, co maju moznosti dane legalne alebo sudne ako v takomto pripade. A ze tu spochybnovaci cestnosti govermentu tvrdia, ze uz davno pristupy maju? no o to viac, ak FBI teraz chce vstup a ide s kozou von, tak ASI by boli radsej keby ten vstup mali a nemuseli sa strapnovat komediou, co teraz sledujeme.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Jadro » 03 bře 2016 09:41

Famtex: nesouhlasim. I kdyz se bude clovek chovat superslusne, tak to lze zneuzit. Nehlede na to, ze pokud budou mit pristup do telefonu, jde si neco neslusneho vyrobit jmenem toho cloveka. A i kdyz pak nakrasne dokaze, ze to udelal ten zlodej/policajt, tak tam zustane stin pochybnosti. A pri prvnim zavahani to na nej nekdo zase vytahne. Co kdyz i tenkrat to byl on? Takhle to v nasi spolecnosti vetsinou funguje

RadekH
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2014 03:13

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od RadekH » 03 bře 2016 13:15

Nerozumím frázím, které se mi snaží vnutit pravdu typu, kdo je poctivý, nemá se čeho bát. Nestojím o zveřejnění své vášnivé komunikace se svou láskou (alá "ultrazločinec" Nečas), nestojím o prohlížení fotek svých dětí cizíma očima (oblečených), nestojím o sledování svých návštěv baru a nákupů v obchodech. Nejsem exhibicionista a nemám potřebu někomu ukazovat, nebo zpětně umožnit prohlížení svého života. A jestli se dnes chce veškerá práce policie stavět jen a jen na odposlechu, vykrádání soukromí, pak jsme došli tam, kde nás demokracie nikdy zavést neměla. Skončí to označkováním člověka... ? A na závěr. Vážně si někdo může myslet, že boji proti terorismu toto pomůže ?
Using Tapatalk

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Hajnejch » 03 bře 2016 13:38

Velice s vámi souhlasím. Taky bych o to nestál. Jen si myslím že když se to stane tak mě za to nezavřou na rozdíl od grázla kterýmu to neulehčí ale spíš přitíží. Fízly v tomto chápu. Pro ně je to cesta nejmenšího odporu. Proč by běhali všude možně a sháněli důkazy když jich může mít plno jen z telefonu. Je jen na nás co si necháme líbit pod rouškou boje za demokracii, proti terorismu a já nevím proti všemu můžou tajný tohohle světa ještě všemu bojovat.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od swenak » 06 bře 2016 01:27

Jenomže ublížit mi neznamená, že budu trestán veřejnou mocí. Co fotky dětí, které mi díky zadním vrátkům ukradne parta sráčů, Ti je dají na net, tam je koupí úchyl, dcera se mu zalíbí a jde po ní?

Nebo, jsem lesba a ač je to dnes in, stydím se a bojím se, že to někdo zjistí, doví se to máma a dostane z toho infarkt?

Nebo napíšu přej iMessage kamarádovi, že šéf se vyspal s ženou kolegy, firma se mi dostane do telefonu a dostanu výpověď?

Nebo bude chtít někdo mé peníze, ale neví, jak na mně. V telefonu mám piny, když nepomůžou, tak seznam přátel, které může obtěžovat.

Je mraky situací a informací, které uškodí stovkami způsobů i slušnému a čestnému člověku.

Stačí si představit, že vše, co vím a mám dám na ulici a na internet. Zůstane to tam bez využití? A k tomu si představte, že jednou uděláte chybu. I slušný člověk ji udělá a pak do té doby bezpředmětná informace najednou má jiný význam, smysl, cenu.

Osobně si myslím, že jenom člověk, který je velice jednoduchý, si může myslet, resp. věřit tomu, že jej se bezpečnost netýká, že jemu nesmyslné zákony a pravidla neublíží, že on nejzedí rychle, na červenou, že on nemá co schovávat a že o něj se stát postrá a že pokud stát něco chce a dělá, je to jistě dobré.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Současná kauza Apple vs. FBi

Příspěvek od Jadro » 29 bře 2016 06:37

Tak FBI tvrdi, ze to dokazala i bez Apple. Co si o tom myslite?
http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=398780&sId=&mId=

Odpovědět