Apple ID

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
jdxx1756
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2018 01:53

Apple ID

Příspěvek od jdxx1756 » 06 led 2018 02:14

Ahoj, předem se omlouvám, pokud jsem tohle téma špatně zařadil. Jsem tady nový a rád bych se na vás obrátil ohledně jedné zvláštní věci, která se mi přihodila.

Jsem poměrně už dlouhodobý uživatel produktů od Applu a nedávno se můj táta rozhodl pořídit si svůj první iPhone. Viděl, jak mi vše funguje jak má a rozhodl se to taky vyzkoušet. Vše bylo naprosto v pohodě, založil si svůj Apple ID a užíval si nový telefon. Asi před měsícem se pokoušel přihlásit na počítači k icloudu. Nemohl si vzpomenout na heslo a bohužel se mu podařilo účet zablokovat. Obnovení hesla se nedařilo, protože zapomněl odpovědi na bezpečnostní otázky (ne, není senilní, jen si jako podnikatel musí pamatovat spoustu věcí a to, kam dal papírek s odpověďmi na ony otázky mezi ně asi nepatří :-D). Chtěli jsme tedy plní beznaděje zavolat na Apple podporu. Telefon sice normáně fungoval, ale byla to velká nepříjemnost, protože odpadly iMessage apod.

No a teď se dostávám k jádru věci. Včera ke mně přišel s tím, že telefon mu "přestal fungovat", nezobrazují se mu příchozí hovory, nikdo se mu nedovolá, nejdou mu přijímat smsky a vůbec se iPhone chová divně. V nastavení jsem zjistil, že má vypnuto (mu někdo vypnul??) oznamování příchozích hovorů, zapnul mu režim nerušit a další věci. Táta není žádný analfabet a tohle si určitě sám omylem nenastavil. Co je ale nejzvláštnější je to, že najednou šly odesílat iMessage. Podíval jsem se tedy do nastavení a táta byl opět přihlášený do svého Apple ID. Nemám ponětí jak se to stalo, stále bylo zablokované. Nikdy jsem nic takového neviděl, ani se s ničím takovým nesetkal. Je nějaká možnost, že by se Apple ID samo od sebe odblokovalo?

Všechno se zdálo být v pořádku, bylyi jsem rádi, že alespon nemusíme volat na support ohledně té blokace, ale mě ta celá věc prostě nedá spát. Dnes jsem se navíc dozvěděl, že telefon už několikrát žádal tátu o potvrzení hesla k iCloudu a emailu xxx@icloud.com. Celá ta věc na mě působí velmi divně. Nejde mi do hlavy, že by se Apple ID samo od sebe odblokovalo, telefon by se u toho stal nedostupný, nešlo by se na něj dovolat apod. Napadlo mě, jeslti se do něj nechtěl někdo dostat a tomu odblokování "nepomohl". Ať už vzdáleně, tak fyzicky. Nicméně má táta telefon neustále při sobě a jediná příležitost při které ho odkládá je v posilovně na okno s pitím. Dělá to tam tak hodně lidí a poslouchá přes bluetooth sluchátka hudbu. Je to ale jediná možnost, kdy mohl mít někdo jiný telefon v ruce, i když je stále na očích. Teď se bojím, že by telefon mohl být hacknutý a celá ta věc mi prostě nejde na rozum.

Budu rád za jakoukoli zpětnou vazbu. Mějte se a děkuju za vás čas.
Kuba

Jirka_S
Příspěvky: 1023
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple ID

Příspěvek od Jirka_S » 06 led 2018 07:20

Netuším, co se mohlo stát, ale v každém případě bych si změnil přihlašovací heslo. A zapnul dvoufázové ověřování. Pokud si ovšem otec ani teď nemůže vzpomenout na to heslo staré, tak to bude horší, snad jen přes Apple podporu, jistě má ještě doklad o koupi.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 2888
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple ID

Příspěvek od rony » 06 led 2018 09:23

Naucit aspon zaklady bezpecnosti a ochrany Apple ID, kludne aj tak, ze to urobis za neho ty.

Hack zvonka je nepravdepodobny ale ukradnutie konta hesla je mozne phishingom.

Podla mna on opakovanymi pokusmi len zvysoval interval pre opatovne vlozenie hesla.

To ty by si mal vediet mu navrhnut sposob pouzitia telefonu a to vratane toho, ze mu pozapinas touchid, dvojfaktor, prinutis ho zapisat si appleid udaje a aj ty budes vediet, kde ich ma.

Vysvetlis mu aj fakt, ze nema primarne chranit telefon ale AppleID

Pokial neciti potrebu stahovat aplikacie, tak s vkladanim hesla ku AppleID sa tak casto nedostane, zostane teda iba vkladanie PINu telefonu (rpetoze touchid raz za cas overi identitu znalostou pun) a tam je to jednoduchsie odlisit od phishingu - stane sa to len pri odomykani telefonu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Macbook Air i7  iPhone 1 / 4 / 5S /6S plus  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods

jdxx1756
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2018 01:53

Re: Apple ID

Příspěvek od jdxx1756 » 06 led 2018 12:23

Všechno tohle už bylo předtím zapnuto. Dvoufázové ověřování, touch ID...
Změníme heslo a uvidíme, děkuju za odpovědi.

Uživatelský avatar
kamooo
Příspěvky: 97
Registrován: 31 kvě 2013 08:41
Bydliště: SLOVENSKO, Banská Bystrica

Re: Apple ID

Příspěvek od kamooo » 06 led 2018 19:48

jdxx1756 píše:Všechno tohle už bylo předtím zapnuto. Dvoufázové ověřování, touch ID...
Změníme heslo a uvidíme, děkuju za odpovědi.
A ako zmeníte heslo, keď to pôvodné neviete?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Apple veci....rôzne

kocpel
Příspěvky: 35
Registrován: 15 lis 2013 08:00

Re: Apple ID

Příspěvek od kocpel » 01 úno 2018 07:35

Změní si když je přihlášený bezpečnostní otázky. Odhlásí se a zadá špatné heslo, telefon se ho zeptá na obnovení hesla a bezpečnostní otázky. Potom si nastaví nové heslo.

Odpovědět