Výběr repro soustavy (SONOS/BOSE)

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
VenZen
Příspěvky: 14
Registrován: 31 kvě 2017 19:07
Kontaktovat uživatele:

Výběr repro soustavy (SONOS/BOSE)

Příspěvek od VenZen » 26 črc 2018 12:42

Zdravím chtěl bych poradit nebo, alespoň znát váš názor jak by jste se v dané situaci rozhodli. Připravuji si doma takovou malinkatou SMART domácnost a jelikož do této chvíle nedisponuji žádnou zvukotechnikou to co mi padlo do oka jsou následující dvě sestavy, ale nedokážu se rozdhodnout co by bylo ve finále větším přínosem. Rád si užiju pořádný rachot při nějakém filmu či občas když zapnu herní konzoli nebo poslech hudby nicméně, že bych byl nějaký fajnšmekr se říct nedá.

Kombinace:
BOSE Soundtouch 300 + BOSE Soundtouch 10
nebo
SONOS Beam + SONOS One

Načetl jsem si o tom dost nicméně, BOSE by mi mělo přinést značně kvalitnější zvukový zážitek, ale nebudu jej schopen začlenit do HomeKit jelikož nepodporuje Airplay2 a spoustu dalších maličkostí. Navzdory tomu SONOS již můžu začlenit ale co se týče soundbaru není tak kvalitní zážitek. Výhody v připojení do Homekit vidím, třeba ve spojistosti s budíkem kdy se mi můžou pomalu rosvěcet světla do toho potichu může začít hrát hudba, popřípadě třeba při nějaké akci dejme tomu se zase můžou světla barvit do barev k aktuální hudbě atp. Chápu jsou to takové blbinky a nevím jaké by bylo skutečné využití. Přesto mě to stále láká oběma směry.

Jaký je váš názor nebo jak to máte třeba doma řešené vy? A prosím zdržte se nějakých sarkastických keců, mouder nebo urážek děkuji.
Grafik na volné nožce a amatérský fotograf. http://www.armedpanda.cz
-----
iPhone 5 32GB | iPhone 7 128GB | iPhone X 256GB
iPad Pro 128GB + Apple Pencil | Apple Watch S3 stříbrný hliník
iMac 27" Retina 5K 2017 (3,8GHz Intel Core i5)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Výběr repro soustavy (SONOS/BOSE)

Příspěvek od tlacenka » 26 črc 2018 16:06

kraviny vas omrzi rychle
zasadni otazka je
chcete lepsi zvukovy projev ? == BOSE
je pro vas prioritnejsi homekit ? == sonos
za me ani jedno, ale to jste slyset nechtel...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Výběr repro soustavy (SONOS/BOSE)

Příspěvek od SteveJSF » 27 črc 2018 06:15

Taky si myslím, že takové ty blbinky rychle omrzí, resp. budou spíš tak na vyzkoušení, ale dlouhodobější užitek a potešení bude z toho lepšího zvuku.

lemon84
Příspěvky: 207
Registrován: 16 lis 2014 15:20

Re: Výběr repro soustavy (SONOS/BOSE)

Příspěvek od lemon84 » 27 črc 2018 13:46

Tiez som hladal zvukove zariadenie pre domacnost, priorita bola aby si kazdy clen vedel pustit svoju hudbu a moznost radia. Volba padla na Bose soundtouch. Nesmierna vyhoda je, ze na zariadeni je 6 fyzickych preddefinovanych tlacitok.( toto som nikde u inych zariadeni nenasiel) Prve tri mam radia, dalsie tri tlacitka su playlisty - moj, zeny a syna. Vsetko ide cez wifi, na routri od optiky orange mam na USB flashke priecinky, ktore su nazdielane na tie tlacitka. Vsetko sa da luxusne nadefinovat v appke na ios, kde je aj super widget na zariadenie. Neskutocne smart. Maly ma 5 rokov, takze len pride stlaci si svoje tlacitko a hra mu jeho hudba, zena IT antitalent takisto. Je k tomu aj dialkovy ovladac. Zvukovo neviem posudit, nie som audiofil ale zvukovy prejav sa mi paci. Ked mas dve tieto zariadenia , mozes ich sparovat do sterea. Odporucam. Kedze nebyvam sam, tak airplay ficurky ako auto zapnutie apod. nemam ako vyuzit, rano vstavam prvy :) nechcel by som vsetkych pobudit. Moje smart pozidavky vsak splna upkne

Uživatelský avatar
VenZen
Příspěvky: 14
Registrován: 31 kvě 2017 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr repro soustavy (SONOS/BOSE)

Příspěvek od VenZen » 31 črc 2018 20:46

2tlacenka: Každý názor je pro mě cenný i ten zdánlivě negativní. 100 lidí 100 názorů. A vše je lepší než mlčet nebo urážky :) no nejraději bych měl kombinaci obou bohužel nic takového jsem na trhu neobjevil, osobně se v tuto chvíli více přikláním k BOSE

2SteveJSF: To je pravda nejsem si přávě zcela jist praktičností myšlenka je hezká, ale právě mě tíží otázka toho jestli to skutečně využiju a neměl jsem pak volit raději kvalitu zvuku před utilitou

2kemon84: díky a názor a minirecenzi, osobně jsem teď více přikloněn právě k variantě BOSE i na úkor absence Airplay2, doma jsem sám a první kdo je vhůru je pes takže v mém případě by tato starost odpadla :D
Grafik na volné nožce a amatérský fotograf. http://www.armedpanda.cz
-----
iPhone 5 32GB | iPhone 7 128GB | iPhone X 256GB
iPad Pro 128GB + Apple Pencil | Apple Watch S3 stříbrný hliník
iMac 27" Retina 5K 2017 (3,8GHz Intel Core i5)

Odpovědět