NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
SharkeeCZ

NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 led 2019 20:59

Zdravím, máte někdo instalovaný NETAMO TEHRMOSTAT a propojen na Apple HomeKit? Náš domáci ovladač ke kotlu Baxi je "nepoužitený" tak hledám něco, co budu moci ovládat i mimo domov .
iPhone8/iPad mini2/iPAD2018/MBP2018TB/MBAearly2014/AW3Nike+42/aTV4/BeatsSolo3WL

ChitaCZ

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od ChitaCZ » 24 led 2019 01:43

Ano, uz jede druhou sezonu a spokojenost. Tez ovlada kotel Baxi. Muzu jen doporucit, nastaveni profilu pozadovanych teplot prehledne, vzdalene ovladani tez bez problemu, mam i zatim jednu hlavici na radiator.

SharkeeCZ

Příspěvek od SharkeeCZ » 24 led 2019 10:30

Jde mi o to, jak potom funguje samotný kotel, aby ohříval vodu nejen pro ohřev, ale i do vodovodního řádu. Řídi NETATMO obojí, nebo to si řídí kotel sám a NETATMO řídí jen vytápění? WiFi signál u kotle mám i v celém domě dobrý, takže předpokládám, že kotels thermostatem komunikuje přes WiFi a říká mu kdy zapnout a vypnout.
Jak vůbec bude fungovat HomeKit na AppleTV? Znamená to, že aTV bude stále zapnutá?

ChitaCZ

Příspěvek od ChitaCZ » 26 led 2019 02:04

Jak je asi jasne i podle toho, jak se Netatmo pripojuje ke kotli, zadnou logiku zde nema smysl hledat :) Termostat jen kotli rika, ze "ma topit". Co se tyce ohrevu vody, tu Netatmo neresi, to je stale na kotli jako takovem. HomeKit na aTV nebo na iP - to uz je jedno, je to jen appka, co se pouziva na predavani informace bridgi, ktery pak realne ovlada kotel.

Jirka_S

Příspěvek od Jirka_S » 26 led 2019 07:59

Trochu stranou: nedávno jsme taky měnili plynový kotel, z Wolfu na Vaillant. Zprvu mi bylo doporučeno ovládání přes pokojový termostat, což se záhy ukázalo jako nepříliš příjemné - kotel spínal a vypínal podle teploty, to ano, ale pocitově to bylo špatně. Ten pokles byť i půl stupně byl cítit. Nehledě na to, že výstupní teplotu topení jsem nastavoval zkusmo, což pro účinnost dnešních kondenzačních kotlů není to pravé. Hodně jsem toho načetl i prokonzultoval a termostatické ovládání vyměnil za ekvitermní - kotel topí (v ideálním případě) na takovou teplotu, aby se pokryly okamžité tepelné ztráty (senzor venkovní teploty je součástí kotle). Jede si skoro pořád, těch 100W/hod na čerpadlo je nic, ale je to velmi příjemné, není to tak dynamické jak předtím. Teplotu si řídí sám, já bych tam dal třeba 60°, jemu stačí povězme 45° a v baráku je příjemně. Trochu jsi sice pohrál s ekvitermní křivkou, z původních 1,2 mi stačí 0,75 (dřevostavba). Přidal jsem ještě několik denních režimů (doma, noc apod.) a spokojenost maximální. Předpokládám i úsporu při vyúčtování. Že musí být topení v referenční místnosti, kde je umístěno ovládání, puštěno naplno, je snad logické a jasné. Jinak by to bylo jak auto se dvěma volanty. 😊
Kotel je možno rovněž ovládat vzdáleně aplikací, nutnost být na datovém připojení jako u čehokoli jiného.
Takže zpět: Netatmo je super, mám doma dvě vnitřní a jednu venkovní jednotku, ale smysl má pro mě jen informativní. Jelikož máme asi 17 radiátorů, byla by další nadstavba pro mne extrémně drahá a celkem i zbytečná. 😊

SharkeeCZ

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 led 2019 12:46

Natatmo jsem nakonec vrátil. V podstatě je to hloupý thermostat, který jen dobře vypadá. Teď se orznýšlím mezi TADO a přímo originálem od BAXI. Kitel je chytrý a použitím hloupého on/off thermostatu bych jej degradoval, takže jiná možnost nedává smysl.

ChitaCZ

Příspěvek od ChitaCZ » 26 led 2019 22:26

Mozna by stalo za to si o moznostech termostatu neco precist. Zda se mi ze zklamani hlavne prameni z nejasnosti co muze a nemuze termostat prinest. Napriklad vyhoda Netatma je v histeznich krivkach, ktere se system nauci po cca 3 tydnech nejakeho provozu a pak jen zarizuje, aby dle planovace byla v danou dobu dana teplota. Vylepseni presnosti a potreby nabehu lze zaridit pridanim dalsich cidel, treba toho externiho, kdy pri poklesu venkovni teploty zaridi vcasnejsi spusteni kotle a tim dodrzeni prednastavenych pozadovanuch hodnot.
Ale jak rikate - na prvni pohled je to zcela hloupy termostat, co pomoci dvou dratu jen kotli rekne at se sepne nebo vypne. A jeste k tomu dobre vypada :)

SharkeeCZ

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 led 2019 22:33

Ano, narozdil od TADO, ktery diky schopnosti komunikovat pres opentherm protokol umi ridit vykon kotle apod, stejne tak pracuje s predpovedi pocasi apod, takze umi to co Netatmo + nemalo toho navic. Alespon tak to nyni chapu. Nejvice, co se tyce kotle, jeho vykonu, moznsoti, informaci umi asi ten Baxi Mago, ale ten zase neumi komuikovat s dalsimi cidly, termostaty, hlavicemi, predpovedi pocasi, integrace do HomeKitu atd.

MichalJ

Příspěvek od MichalJ » 27 led 2019 00:50

Z mého pohledu má Tado jednu nevýhodu - pro některé funkce je třeba předplatné, např. detekce otevřeného okna.

SharkeeCZ

Příspěvek od SharkeeCZ » 27 led 2019 13:02

to je něco, co používat neplánuji, stejně tak GEOlokaci

Odpovědět