NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 led 2019 20:59

Zdravím, máte někdo instalovaný NETAMO TEHRMOSTAT a propojen na Apple HomeKit? Náš domáci ovladač ke kotlu Baxi je "nepoužitený" tak hledám něco, co budu moci ovládat i mimo domov .
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

ChitaCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2019 00:34

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od ChitaCZ » 24 led 2019 01:43

Ano, uz jede druhou sezonu a spokojenost. Tez ovlada kotel Baxi. Muzu jen doporucit, nastaveni profilu pozadovanych teplot prehledne, vzdalene ovladani tez bez problemu, mam i zatim jednu hlavici na radiator.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od SharkeeCZ » 24 led 2019 10:30

Jde mi o to, jak potom funguje samotný kotel, aby ohříval vodu nejen pro ohřev, ale i do vodovodního řádu. Řídi NETATMO obojí, nebo to si řídí kotel sám a NETATMO řídí jen vytápění? WiFi signál u kotle mám i v celém domě dobrý, takže předpokládám, že kotels thermostatem komunikuje přes WiFi a říká mu kdy zapnout a vypnout.
Jak vůbec bude fungovat HomeKit na AppleTV? Znamená to, že aTV bude stále zapnutá?
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

ChitaCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2019 00:34

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od ChitaCZ » 26 led 2019 02:04

Jak je asi jasne i podle toho, jak se Netatmo pripojuje ke kotli, zadnou logiku zde nema smysl hledat :) Termostat jen kotli rika, ze "ma topit". Co se tyce ohrevu vody, tu Netatmo neresi, to je stale na kotli jako takovem. HomeKit na aTV nebo na iP - to uz je jedno, je to jen appka, co se pouziva na predavani informace bridgi, ktery pak realne ovlada kotel.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od Jirka_S » 26 led 2019 07:59

Trochu stranou: nedávno jsme taky měnili plynový kotel, z Wolfu na Vaillant. Zprvu mi bylo doporučeno ovládání přes pokojový termostat, což se záhy ukázalo jako nepříliš příjemné - kotel spínal a vypínal podle teploty, to ano, ale pocitově to bylo špatně. Ten pokles byť i půl stupně byl cítit. Nehledě na to, že výstupní teplotu topení jsem nastavoval zkusmo, což pro účinnost dnešních kondenzačních kotlů není to pravé. Hodně jsem toho načetl i prokonzultoval a termostatické ovládání vyměnil za ekvitermní - kotel topí (v ideálním případě) na takovou teplotu, aby se pokryly okamžité tepelné ztráty (senzor venkovní teploty je součástí kotle). Jede si skoro pořád, těch 100W/hod na čerpadlo je nic, ale je to velmi příjemné, není to tak dynamické jak předtím. Teplotu si řídí sám, já bych tam dal třeba 60°, jemu stačí povězme 45° a v baráku je příjemně. Trochu jsi sice pohrál s ekvitermní křivkou, z původních 1,2 mi stačí 0,75 (dřevostavba). Přidal jsem ještě několik denních režimů (doma, noc apod.) a spokojenost maximální. Předpokládám i úsporu při vyúčtování. Že musí být topení v referenční místnosti, kde je umístěno ovládání, puštěno naplno, je snad logické a jasné. Jinak by to bylo jak auto se dvěma volanty. 😊
Kotel je možno rovněž ovládat vzdáleně aplikací, nutnost být na datovém připojení jako u čehokoli jiného.
Takže zpět: Netatmo je super, mám doma dvě vnitřní a jednu venkovní jednotku, ale smysl má pro mě jen informativní. Jelikož máme asi 17 radiátorů, byla by další nadstavba pro mne extrémně drahá a celkem i zbytečná. 😊

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 led 2019 12:46

Natatmo jsem nakonec vrátil. V podstatě je to hloupý thermostat, který jen dobře vypadá. Teď se orznýšlím mezi TADO a přímo originálem od BAXI. Kitel je chytrý a použitím hloupého on/off thermostatu bych jej degradoval, takže jiná možnost nedává smysl.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

ChitaCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2019 00:34

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od ChitaCZ » 26 led 2019 22:26

Mozna by stalo za to si o moznostech termostatu neco precist. Zda se mi ze zklamani hlavne prameni z nejasnosti co muze a nemuze termostat prinest. Napriklad vyhoda Netatma je v histeznich krivkach, ktere se system nauci po cca 3 tydnech nejakeho provozu a pak jen zarizuje, aby dle planovace byla v danou dobu dana teplota. Vylepseni presnosti a potreby nabehu lze zaridit pridanim dalsich cidel, treba toho externiho, kdy pri poklesu venkovni teploty zaridi vcasnejsi spusteni kotle a tim dodrzeni prednastavenych pozadovanuch hodnot.
Ale jak rikate - na prvni pohled je to zcela hloupy termostat, co pomoci dvou dratu jen kotli rekne at se sepne nebo vypne. A jeste k tomu dobre vypada :)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od SharkeeCZ » 26 led 2019 22:33

Ano, narozdil od TADO, ktery diky schopnosti komunikovat pres opentherm protokol umi ridit vykon kotle apod, stejne tak pracuje s predpovedi pocasi apod, takze umi to co Netatmo + nemalo toho navic. Alespon tak to nyni chapu. Nejvice, co se tyce kotle, jeho vykonu, moznsoti, informaci umi asi ten Baxi Mago, ale ten zase neumi komuikovat s dalsimi cidly, termostaty, hlavicemi, predpovedi pocasi, integrace do HomeKitu atd.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od MichalJ » 27 led 2019 00:50

Z mého pohledu má Tado jednu nevýhodu - pro některé funkce je třeba předplatné, např. detekce otevřeného okna.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od SharkeeCZ » 27 led 2019 13:02

to je něco, co používat neplánuji, stejně tak GEOlokaci
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od chodec » 16 bře 2019 17:05

U TADO je za peníze a u Netatma je k ničemu. Teplotní snímač v hlavicích je tak děsně pomalej, že hlavice nepozná, že má nad sebou otevřené okno a tedy se bez obav sepne a topí (v místnosti 22°C, venku 0°C).
(detekce otevřeného okna funguje na principu rychlé změny teploty, tj. ochlazení hlavice, když ale teplota klesá pomáááálu, tak nepozná otevřené okno).

Dál se mi nelíbí, že Netatmo aplikace neumí pracovat bez plánovače. Nějaký musí být vždy definován a ruční odchylky od plánovače (i změna teploty přes scénu v Homekitu) je platné max. 12 hodin. Takže když přes Homekit nastavím scénu "topím" s cílovkou 22°C, tak po 12 hodinách se vrátí topení na výchozí hodnotu definovanou v Netatmo aplikaci. V zimě, kdy přepínáme mezi topením, větráním, odchodem z domu a nočním provozem, je to celkem jedno. Teď na "jaře" už do toho tak nezasahujeme a mate mě, proč Homekit neukazuje žádnou předdefinovanou scénu.

Je také škoda, že ruční změna teploty na hlavici probíhá krokově (1x mikrospínač vlevo, druhý vpravo) a nefunguje jako nekonečné kolečko (např. volume na autorádiu) - změna by pak byla provedena rychleji.

(ač jsem zmínil jen negativa, tak v globále jsem spokojený. Grafy vytápění jsou příjemné na optimalizaci topení)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: NETATMO THERMOSTAT + HOMEKIT

Příspěvek od SharkeeCZ » 17 bře 2019 08:37

Nakonec jsem instaloval řešení přímo od Baxi a jsem rád. Jediné co umí vše, co od toho očekávám. Neumíé sice HomeKit, ale to není tak podstatnmé jako jednoduché, ale plně kontrolované, řízení teploty, přepínaní plánu a jednoduché manuální změny. doporučuji.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět