Nejde otevírat soubory

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
sniper_tr
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2019 18:41

Nejde otevírat soubory

Příspěvek od sniper_tr » 25 lis 2019 18:54

Dobrý den, poslední dobou se mi na mém MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Název modelu: MacBook Pro
Identifikátor modelu: MacBookPro11,1
Název procesoru: Dual-Core Intel Core i5
Rychlost procesoru: 2,6 GHz
Počet procesorů: 1
Celkový počet jader: 2
L2 mezipaměť (na jádro): 256 kB
L3 mezipaměť: 3 MB
Technologie Hyper-Threading: Zapnuto
Paměť: 8 GB
Verze Boot ROM: 157.0.0.0.0
Verze SMC (systém): 2.16f68
MacOS Catalina 10.15.1,
začalo stávat, že po určité době po restartu mi nejdou otevírat soubory na Ploše a ve složkách, které jsou na Ploše a stejně tak v Dokumentech. V jiných složkách jsem to nezaznamenal. Pokud udělám Restart, soubory jdou otevírat, ale po nějaké době se to vrátí zase do stejného stavu. Mám ještě nainstalované dva virtuální systémy,ve který mám Documents a Desktop nasdílené a přes které tyto soubory mohu v tuto dobu normálně otevřít, takže poškozené by být neměly. Právy by to snad taky být nemělo. Jsem jediný uživate s oprávněním Správce. Soubory z těchto dotčených složek v tuto dobu nejdou ani smazat.
Po restartu ano.
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-11-25 v 18.52.21.png

last
Příspěvky: 21
Registrován: 26 led 2014 18:26

Re: Nejde otevírat soubory

Příspěvek od last » 27 lis 2019 09:23

Používáš iCloud? Tam se ukládají soubory z Plochy a Doc a při nedostatku místa jsou pouze v iCLoudu, tzn. nelze je otevřít dříve, než je znovu reálně stáhneš do Macu. V rámci úspory místa se pak mohou po krátké době zase smazat z disku a vidíš pouze jejich názvy a druh, ale nelze je otevřít ani v náhledu, dokud se opět nestáhnou jednotlivě do Macu. Samozřejmě budou tyto soubory chráněny i ve virtuálním systému proti smazání, protože OSX s nimi počítá jako se soubory, které jsou uschovány na iCloudu pro další použití (stažení do počítače).
Pokdu se jedná o tento problém, pak musíš buď uvolnit místo na disku (např. použitím ext. disku), nebo přestat používat iCloud pro složku Plocha a Doc, anebo s tímhle omezením jednoduše počítat.

sniper_tr
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2019 18:41

Re: Nejde otevírat soubory

Příspěvek od sniper_tr » 27 lis 2019 20:45

Ahoj, tento problém to určitě není. iCloud nepoužívám. Jinak soubory z Plochy a Doc ve veirtuálním systému mohu nejen otevírat, ale i mazat.

last
Příspěvky: 21
Registrován: 26 led 2014 18:26

Re: Nejde otevírat soubory

Příspěvek od last » 28 lis 2019 22:14

sniper_tr píše:
27 lis 2019 20:45
Ahoj, tento problém to určitě není. iCloud nepoužívám. Jinak soubory z Plochy a Doc ve veirtuálním systému mohu nejen otevírat, ale i mazat.
Tak to ti asi nepomohu, víc mě nenapadá. :-(

Odpovědět