Zkratky

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
LiborFox
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020 15:59

Zkratky

Příspěvek od LiborFox » 30 bře 2020 07:26

Dobrý den, teď je je celkem hodně času tak mě napadlo vyrobit nějaké zkratky na MacBook. Má někdo nějakou inspiraci na co všecko do jakých aplikaci atd. Budu rád za jakékoliv nápady.
Děkuji.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Zkratky

Příspěvek od SharkeeCZ » 30 bře 2020 09:32

iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

korbic92
Příspěvky: 50
Registrován: 24 srp 2012 08:17

Re: Zkratky

Příspěvek od korbic92 » 30 bře 2020 10:14

Za mě nejlepší Zkratka je pro výdaje - vyberu kategorii a částku a zkratka to pošle přes google script do google sheets, kde mam pak výpočet dle kategorií, grafy, úspory a podobně. To samé pro výpočet spotřeby auta při tankování, v tabulkách pak vidím cenu za km a podobně.
Pak taky zápis údajů do Zdraví - třeba kolik kafí jsem vypil, jak jsem na to zdravotně v návaznosti na sportu, kdy po každém větším výkonu jsem 2 dny KO, protože pomalu regeneruju.
Teď se peru se zkratkou, kde by mi Siri přečetla seznam podcastů, já zvolil jeden z nich, ona přečetla epizody a já zvolil, kterou mi má přehrát - to bych využil na kole, kdy chci obsluhu pouze pomocí hlasu.
To jen pro inspiraci, kde mi zkratky pomáhají nebo jak mě baví si s tím hrát

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Zkratky

Příspěvek od jurast » 01 dub 2020 12:59

Já používám zkratky pro spuštění AppleTV a otevření konkrétní aplikace SledovaniTV a zapnutí Remote aplikace na iPhonu.
Další (nepříliš bezpečnou věc zkratka) "Wake" - probudí se mac a zaloguje se uživatel.
Zkratka "SleepTime" - vytvoří minutku (1/2 hodiny) s vypnutím přehrávání a spustí aplikaci pro přístup k NAS (FileBrowser) s vylistovanou konkrétní složkou a já si vyberu a pustím mluvené slovo na usínání.
K té poslední. Nevěděl by někdo, jak do zkratky ještě přidat, aby rovnou začal přehrávat náhodný výběr z té složky? Dík
A jiné související s homekitem a zapínáním světel a zásuvek.

Odpovědět