Nový Google Disk (dříve Drive)

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: dandas, zmiy, MichalM.Mac, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Marta
Příspěvky: 144
Registrován: 08 říj 2012 23:24

Nový Google Disk (dříve Drive)

Příspěvek od Marta » 21 lis 2021 21:54

Trapný dotaz, Google mě donutil změnit mnou notně používaný google drive na jeho "novinku" google disk a mám teď zmatky v počítači. Složky se mi zdublovaly (takže + 36 GB), raději jsem vše ručně přetáhla na externí disk a ručně vložím do znovu nainstalovaného disku, ale... Ráda bych ho používala jako dřív, čili složka GOOGLE DRIVE (teď třeba DISK, to je jedno) ve Finderu a co tam vložím, to se mi sesynchronizuje s úložištěm v google disku na netu (ano, jsem tedy spíše pro zrcadlení než pro stream). Jenomže se mi to nedaří v samotném nastavení. Nechápu, proč se mi na ploše objevuje trojúhelníková ikona, když jsem si v nastavení sama zvolila novou lokalizaci složky (ve Finderu), tak to chvíli šlo, ale pak zmizela... Pak se mi začaly zálohovat do složky i fotky, což nechci, ale nejde to vypnout... Promiňte za zmatený dotaz... ale už jsem z toho ve stresu, trávím nad tím celé odpoledne a večer.

Krok za krokem, jak zprovoznit nový Google disk, ale aby byla složka ve Finderu, aby zálohoval (čili zrcadlení) a aby neukládat fotky?

Děkuji a pardon :-)

Marta

Gwaihir
Příspěvky: 485
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Nový Google Disk (dříve Drive)

Příspěvek od Gwaihir » 22 lis 2021 21:39


Odpovědět