Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od Kenika » 17 srp 2012 12:01

Nechci teď bodnout do vosího hnízda a ani způsobit žádný flame. Spíš mě zajímá, jak se díváte na cestu, kterou se vydal MS. Nedávno jsem zkoušel ten jejich Outlook mail s dalšími službami a Online Word a Excel vypadají docela dobře. Až jsem koukal, jak to má vše hezky propojené. Líbí se mi, že na rozdíl do Google šel MS vlastní cestou a uvidíme, zda se mu to vyplatí. každopádně desktop jsem live ještě neviděl, jen jsem si v prodejně osahával WM a tam mě to na první pokus moc neuchvátilo.

Jak se díváte na to grafické rozhraní? Připadá Vám hezké, ošklivé, jiné. Myslíte, že Apple zareaguje? Já mám Apple 4 roky a zatím mi přijde, že OS vypadá stále stejně, jen trošku inovuje a přidává pár funkcí, ale veliká revoluce nebo něco převratného se nekoná, spíše jen postupný upgrade.

Napadá mě ještě jedna myšlenka. iPhone tu máme 5 let, vzhled iOS se vůbec nezměnil, grafické prvky jsou stejné. Myslíte, že Apple přijde s novým GUI v nejbližší době? S něčím modernějším, svěžejším, neokoukanějším? Přijde k tomu sám od sebe, nebo až se bude cítit ohrožený konkurencí?

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od Alisczech » 17 srp 2012 12:06

To, ze MS uz po nekolikate v posledni dobe meni radikalne vzhled OS povazuji za nestastne a jsem rad, ze to Apple nedela. OS je neco co by melo bezet na pozadi, slouzit a nerusit. Nicmene i tak drzim MS palce! Myslim, ze je videt ze se snazi a treba se jim podari svet obohatit o nove myslenky nebo nechnologie.
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Jaroslav
Příspěvky: 18
Registrován: 12 srp 2012 15:43

Re: Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od Jaroslav » 17 srp 2012 12:12

proč ohrožený konkurencí? Vzhled (Mac) OS X je pěkný, jediné co mě mrzí je, že neobarvili ikonky ve Finderu...
Nový vzhled bude u systému 11.0.0

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od Kenika » 17 srp 2012 21:10

Souhlasí s tím, že GUI Apple a je jedno o jaký OS se jedná je hodně nadčasové. Rozhodně se neokouká ani po letech. Skoro by se dalo říct, že je dokonalé, ale ono se dá vždy něco inovovat. Jestli je něco, co mi na GUI nesedí a trošku to nechápu (a byly na to i diskuze na zahraničních serverech) je jeho snaha o old school design nativní či aplikací (kalendář, kontakty, retro mikrofon u diktafonu).
Jako marketér nevěřím, že to je náhoda a určitě to mají podložené nějakým výzkumem, že to je pro lidi příjemnější, ale zatímco na iPadu to chápu, tak vzhled na stolním Macu už je trošku nepřirozený.
Každopádně si myslím, že nás čeká příjemný souboj GUI a nám to určitě mǔže přinést mnoho dobrého. Já bych byl právě rád, kdyby se MS zadařilo, protože silná konkurence může hodně pomoci v zavádění inovací. :-)

Jinak mimochodem vše stárne a i GUI iPhone a MacOS bude potřebovat výměnu. Jsem zvědavý jaká je trvanlivost GUI v IT OD. Vem tě si, že třeba u TV je GUI Max na dva roky, weby mají redesign každých pět let, jak dlouhé intervaly má OS, kdo ví,....:-)

Faramir

Re: Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od Faramir » 18 srp 2012 21:58

Mě se Metro líbí, více než rok jsem používal Windows Phone 7 a byl jsem dokonale spokojený, co se týče ovládání, je WP mnohem lepší než iOS. Kdyby loni v létě byl dostupný tablet s Windows 8 pro ARM, vůbec bych o iPadu neuvažoval a tudíž bych teď neměl ani iPhone ani Mac ani iPod :-) Windows používám od verze 3.1 a nikdy jsem neměl potřebu mít jiný systém. Vlastně až ten iPad mě donutil zajímat se o Apple a díky tomu jsem si koupil i další věci. Škoda, že MS poněkud zaspal, mohl jsem ušetřit hromadu peněz. Na druhou stranu, do OS X a vůbec věcí od Applu jsem se zamiloval a těch peněz nelituju, takže je to vlastně dobře, že MS zaspal :-)

Každopádně Windows 8 se mi líbí, je to sice v první chvíli šok, ale je to velice kvalitní rychlý a nenáročný systém a na chybějící klasickou nabídku Start nahrazenou Metrem se dá rychle zvyknout. Windows Live (dnes Outlook) je také velice kvalitní, email na Hotmailu mám od podzimu 1996 a nikdy jsem neměl problém s dostupností, spolehlivostí a podobně. Akorát mě štve, že nikdo nepodporuje MAPI, takže kvůli OS X jsem musel změnit email, doufám, že jen dočasně, že MS zavede pro Hotmail IMAP nebo ještě lépe Exchange.

Mythic
Příspěvky: 31
Registrován: 30 črc 2012 19:30

Re: Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od Mythic » 24 srp 2012 20:59

Souhlasím s myšlenkou, že je velmi nešťastné pořád dokola měnit vzhled OS. Nadruhou stranu si říkám, že produkty MS začínají trošku dávat smysl - začínají být jednotné a design metra je pěkný/moderní. Bohužel ale asi né nadčasový, takže za 3roky můžeme čekat další radikální přestavbu celé společnosti...

Jediné co se mi zdá jako totální nedostatek je to, že ta jejich nová tvář není kompletní (zatím). Ve W8 stále bude fungovat desktop, který díky novému designu vypadá uplně příšerně a v kombinaci s metrem je to něco naprosto nepoužitelného, nedodělaného a vážně nemůžu pochopit, kdo to takhle vymyslel.

Za metro v telefonech a tabletech velkej palec nahoru. :)
Macbook Air 13'' (mid-2012) | iMac 21.5'' (late-2010) | iPhone 4 | Twitter.

Uživatelský avatar
JKL
Příspěvky: 32
Registrován: 15 črc 2012 20:12
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od JKL » 24 srp 2012 23:05

Microsoft je podle mého názoru schizouš. A taky "pionýr slepých uliček"! Až se zdá, že ho založil Jára Cimrman...

Na jedné straně máme výborné softwarové produkty, které dávají jako celek smysl, ale na druhé straně designově nesourodou platformu. Asi jsem škarohlíd, ale osobně METRO GUI a WP7 vnímám jako krok do prázdna a nikdy se mi "designově" nic tak nehnusilo. A to jsem měl dokonce jako odpůrce i WP telefon zapůjčený. Je sice fajn, že je to svižný systém, ale vypadá to jako nějaký nouzový režim. Metro je sice z hlediska designu revoluční krok, ale jak tak vnímám trendy, frčí "minimalistická propracovanost", nikoliv absolutní triviálnost. Zkuste se podívat, jak vypadají aktuální grafické věci kolem nás... To v roce 2012 opravdu leckteré komerční flyery apod. trumfnou operační systém, který je vlastně na grafice postaven? iOS jistě tyhle trendy dokonce určuje, ale GUI od Microsoftu je podle mně totálně někde jinde. Jako by snad ze svého nedostatku grafické kreativity udělali svojí přednost. Jsem skeptik, možná se pletu, ale nevidím v tom budoucnost. Jestli to bude globální trend (Apple si do toho kecat nenechá) si nejsem jistý, ale v tom případě budu jeden z mála stěžovatelů... Je to můj pohled, tak mě, pls, nekamenujte... :lol: Asi jsem to napsal zmateně, ale dokázal bych to (ve dne) definovat.

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Win + Win mobile + Win Web 8 - co na to říkáte?

Příspěvek od zmiy » 30 zář 2012 11:47

Jen upřesním, že nikoli Windows Mobile, ale Windows Phone, tj. mobilní OS od Microsoftu.
Jako dlouholetý uživatel jejich PocketPC a později Windows Mobile, jsem nějak Windows Phone nerozdejchal a po 7 letech emigroval na iOS. MS to vzal za naprosto špatný konec a místo aby se inspiroval u Apple, a vyvaroval se chyb, kterých se v počátcích u iOS dopustil, tak si tu cestičku od začátku prošlapává znovu a obávám se, že ne zcela správným směrem. Co mě překvapilo, že třeba MS Exchange Server funguje s iOS a OS X zařízeními lépe a rychleji, než s firemními (Win a Win Phone).

Noťas mám ještě s Win 7 doma, ale spíš na špinavou práci a především, když potřebuje některá kolegyně nebo kamarádka poradit. Metro a Win 8? Docela mě to děsí.

A ještě jsem si něco vzpomněl. Cca v březnu jsme byli kupovat kamarádovi nový notebook v Alze v Holešovicích. Co mě překvapilo, že všechny neapplovské notebooky vypadaly buď jako více či méně povedená kopie Air / Pro nebo naopak byly hodně hnusné. Copak nemají návrháři fantazii?

Odpovědět