Poraďte podvodník nebo ne?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Hoblinka
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2013 20:44

Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od Hoblinka » 28 dub 2013 20:47

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli nemáte zkušenost s tímto obchodníkem? Nechci zasílat zálohu a vyhodit tim peníze z okna. Děkuji moc za Vaše odpovědi

Našla jsem to na těchto stránkách: http://mobil.bazos.cz/inzerat/23932140/ ... 6999KC.php

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od tlacenka » 28 dub 2013 21:07

Dle vyse ceny je neco minimalne podezrele-osobne bych penize predem urcite neposilal, zeptal bych se na doklad, pripadne smlouvu o prodeji a seriove cislo-pokud bude s cimkoliv delat prodejce problem, ruce urcite pryc. Osobne bych se tim inzeratem vubec nezabyval, pokud mate sve penize rada.
Naposledy upravil(a) tlacenka dne 28 dub 2013 21:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
czechboy0
Příspěvky: 13
Registrován: 30 črc 2012 17:44

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od czechboy0 » 28 dub 2013 21:11

Ja bych byl opatrnej. Kamarad na Bazosu "kupoval" iPhone a model byl vetsinou: prodavajici se tvaril ochotne, avsak nechtel zaslat na dobirku. Chtel polovinu penez pred a prej polovinu po prijeti zasilky. Nebyl ochoten prijet do Prahy, nabizel, at si clovek prijede nekam daleko (vetsinou Cheb, As atd - teoreticky i Most). Pokud vim, kdyz tam nekdo jel, tak samozrejme se s nim nikdo nesesel.

Nerikam, ze tohle je on (protoze ten konkretni je v base, udelal tohle desitkam lidi). Ale zni to moc dobre na to aby to byla pravda. Kde by vzal prece iPhone 5 za 7k?

Znovu rikam, nevylucuju, ze to je poctivy. Ale muj spidey sense mi rika, ze bych do toho nesel, pokud by se nebyl ochoten sejit osobne v Praze (ci na domluvenem miste). Rozhodne zadne penize neposilat predem.
machine learning & artificial intelligence researcher, iOS developer
http://honzadvorsky.com

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od lulu » 28 dub 2013 21:20

vzhledem k tomu, ze uvedeny mail je unikatni a veskere prodeje mobilu dotycneho jsou s obdobnym textem ne starsi 3 dnu lze s urcitosti rici, ze je to podvod.

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od albertan » 28 dub 2013 21:46

Too good to be truth ... - podle men jde o podvod.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od Streeter » 28 dub 2013 21:51

Rozhodně od tohohle inzerátu ruce pryč. Nemám sice konkrétní zkušenost, ale iPhone 5 64GB za 7 999 kč? To dělá charitu nebo jak tomu rozumět? E-mail Josefobchod@seznam.cz je záměrně nic neříkající.... Řekl bych, že by jste poslala peníze bez jakékoli odezvy...

Bylo by zajimavé, kdyby se někomu investigativnímu chtělo v tom trochu pošťourat a prodejce potrápit. :) Sám na to bohužel nemám čas...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od sallvator » 28 dub 2013 22:57

ikdyž moje spolužačka pořídila iphona 5 za 5000 kc, v mobilbazaru uplně noveho zabaleného takže je relane to sehnat takhle levně tak od poslání předem a dobírky ruce prič

Uživatelský avatar
kocour
Příspěvky: 90
Registrován: 30 črc 2012 20:13
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od kocour » 29 dub 2013 00:35

sallvator píše:ikdyž moje spolužačka pořídila iphona 5 za 5000 kc, v mobilbazaru uplně noveho zabaleného takže je relane to sehnat takhle levně tak od poslání předem a dobírky ruce prič
tak jsou vicemene 3 moznosti ;-) ...
- mela vlhky sen a nakonec se ukazalo, ze si macha ruku v nocniku, ve skutecnosti ji to koupil papa za normalni cenu
- koupila krabicku s napisem "iPhone 5", ktera bezi na Androidu (v lepsim pripade) nebo Windows Mobile, ktere se tvari jako iOS a s iPhonem ma spolecny akorat tak ten napis
- byla to corka a zlodejicek si zoufale potreboval slehnout, ze to podaval tak neskutecne pod cenou

Hoblinka
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2013 20:44

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od Hoblinka » 29 dub 2013 09:40

Tak Vám všem strašně moc děkuju za Vaše odpovědi ;). Rozhodně nikomu peníze nebudu posílat předem, vždy je to blbost a akorát bych tim vyhodila z okna několik tisíc. Vážně moc děkuji a doufám že narazim na někoho bez problémů, který mi to předá i osobně :) . Mějte se

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od sallvator » 29 dub 2013 10:12

Ne opravdu ho ma za tu cenu, v mobilbazaru ji cenu obhajili tim ze ten kdo je tam prinesl nemohl dokazat puvod, a ten iphone plne funguje uz ho ma par mesicu

Ale corka to je 100% spic je vtipne ze ho prodava pobocka mobilbazaru naferovku

Uživatelský avatar
DEALER
Příspěvky: 30
Registrován: 19 úno 2013 14:12

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od DEALER » 29 dub 2013 11:39

Hoblinka píše:Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli nemáte zkušenost s tímto obchodníkem? Nechci zasílat zálohu a vyhodit tim peníze z okna. Děkuji moc za Vaše odpovědi

Našla jsem to na těchto stránkách: http://mobil.bazos.cz/inzerat/23932140/ ... 6999KC.php
Takto přijde od dotyčného odpověď, obrázek nechť si každý udělá sám... :shock: :

Dobrý den,

Pokud máte opravdu zájem o zboží, které na internetu nabízím musíte si pořádně pročíst tento email ve kterém je vysvětleno naprosto vše, pokud tedy máte opravdu zájem, udělejte si pohodlí a vše si pořádně pročtěte a zboží může být vaše.

Zboží o které jevíte zájem, objednávám a poté prodávám, zboží je objednáváno z anglie, přímo ze skladu odkud ho berou obchody jako třeba T-Mobile apod, mě se naskytla neskutečně výhodná možnost mít tyto produkty za opravdu nízkou cenu pokud je budu brát po více kusech, to,že je zboží objednáváno z anglie nemá vliv na jazyk apod. Zboží přímo ve skladu mohou dát do jakéhokoliv jazyku který si budete přát, odblokování samozřejmostí. Jsem ochoten s váma zajít i do jakéhokoliv vámi vybraného obchodu na ověření originality,záruky a všeho co si budete přát.

Nebudu čekat až někdo (apple,samsung......) vydají další novinku kterou srazí cenu produktu který prodávám, proto takto bezkonkurenční cena.

Jde mi o to, že zboží jsem vždy objednával za své peníze a několikrát mi napsali děti, kteří si jen mysleli že jim rodiče dají peníze, já zboží objednal a oni mi napsali že z obchodu bohužel odstupují protože nemají peníze, zboží za tuto cenu prodám vždy,ale se spožděním a tím se může stát že na tom více prodělám než vydělám, proto požaduji zálohu ve výši 2000Kč aby jsem věděl, že to myslíte opravdu vážně (prosím štěte dál, vše je opravdu vysvětlené záloha je vratná proto prosím čtěte dál)

Zálohu by jsem chtěl odeslat složenkou na mé jméno a mou adresu (podvodník by vám své jméno a adresu nikdy nedal a falšenou vám dát nemohu jelikož by jsem poté nemohl peníze na poště vybrat) Bankovním převodem zálohu zasílat můžete také.

(Kontakt na prodejce v anglii rozhodně nikomu nikdy nedám a to ani za 20.000kč)

Mám již přes 150 spokojených zákazníků kteří u mě zboží takto zakoupili a nikdy nenastal jediný problém.

Zálohu jsem se snažil dát co nejnižší aby byla pro každého přijatelná a né moc riskantní, pokud tuto zálohu odešlete budu vědět, že to myslíte opravdu vážně a přiložím k ní i své peníze a požadované zboží objednám, Záloha 2000kč je minimální, kdyby jsem byl podvodník řeknu si,že i tisícovka mi bude dobrá, ale já jsem opravdu seriozní člověk, záloha ve výši 2000kč má své důvody.

Pokud odešlete zálohu složenkou např. v pondělí a zašlete mi emailem foto ústřižku ze složenky který Vám na poště dají, okamžitě po obdržení emailu s fotem ústřižku objednávám Vaše zboží,

pokud zálohu odešlete v pondělí a odešlete mi foto ústřižku, zboží mám do 3 pracovních dnů tedy do středy maximálně do čtvrtka, poté je jen na vás jak obchod dokončíme, mohu zaslat dobírkou za zbytek peněz, nebo si můžete pro zboží přijet (Jsem z Mostu) nebo pokud uhradíte výdaje na cestu mohu Vám zboží přivést, jsem spíše pro osobní setkání kvůli ověření originality apod, ale pokud by to pro Vás byl problém mohu i zaslat tou dobírkou.

Pokud se sejdeme osobně,nebo zašlu dobírkou - Cokoliv by se vám po ověření produktu nelíbilo tak zálohu samozřejmě okamžitě vyplácím zpět, jak už na místě předání,nebo zasláním zpět přes poštu/na účet to je na vás, ale tohle píšu jen proto, protože vím, že po ěm zálohu nikdy požadovat zpět nebudete,protože se zbožím budete více než spokojeni, jak už jsem psal, mám více než 150 naprosto spokojených do dnes děkujících zákazníků.

Takže znovu opakuji, Vše Originál! v zabalené krabici, dostanete vše co by jste dostali pokud si zboží zakoupíte přímo z obchodu - tím myslím naprosto vše příslušenství + záruku od výrobce, Kupní smlouvu prostě naprosto vše.

Bohužel na té záloze musím trvat, trval jsem na ní už od začátku, ale vždycky mě někdo přemluvil tím jaký má on opravdový zájem a že se nestane že by z obchodu opustil,že není žídné dítě ,že peníze má v hotovosti připravené apod. tak jsem mu uvěřil ze zálohy jsme upustil vše uhradil ze svého a většinou jsem na to opravdu doplatil protože zájemce z obchodu upustil, proto na té záloze musím trvat.

VAŠE ZÁRUKA?

Pokud zálohu odešlete, máte mé jméno, Mou adresu, máte můj email a tím i mou IP adresu, v případě podvodu policie podle IP adresy okamžitě vyhledá odkud emaily rozesílám, nebudu si dělat problémy s policií jen kvůli 2.000Kč, ještě když vím jak jsou v našem státě podvody těžce trestány, jen se snažím si nějak legální cestou přivydělat a naskytla se mi možnost které by se chytil každý rozumný člověk.

Podvodu se bát opravdu nemusíte o problémy nestojím v žádném případě jak s někým tak s policií.

Pokud tedy zálohu odešlete, zboží můžete mít již do tří dnů, vím, že se to vše zdá být docela složité, ale věřte, že je to opravdu jednoduché, stačí jen zaslat zálohu ke které doložím své peníze aby jsem zboží objednal poté počkáme jen 3dny a obchod dokončíme už osobně, Vy dostanete své zboží a já peníze a oba budeme spokojeni.

Pokud budete mít jakkoliv dotaz klidně se ptejte rád Vám na vše odpovím, pokud máte zájem stačí napsat,obratem vám pošlu Jméno a adresu na kterou můžete zálohu zaslat a můžeme jít do toho a do 3 dnů mít štastně uzavřený obchod.

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od Streeter » 29 dub 2013 13:26

Díky uživateli DEALER za trochu té pátrací práce. Ten e-mail je tak věrohodný, že bych mu snad i věřil, ale té ceně prostě nevěřím... za tuhle cenu určitě neprodává Apple iPhony APR a operátorům tomu se mi také moc nechce věřit.

Fakt by mě zajímalo rozlousknutí této hádanky :) Na 99,5% je to podvod, ale celkem propracovaný... a zajímalo by mě jak to dělá s tou adresou a jménem, přece když víte jak se člověk jmenuje a kde bydlí tak po něm můžete ty 2000 kč vymáhat soudně nebo se pletu??

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od seaman » 29 dub 2013 13:31

Lepsie nie sudne, ale osobne ;-)

James
Příspěvky: 132
Registrován: 22 zář 2012 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od James » 29 dub 2013 13:37

Viac ako 150 klientov? Hmmm... Niečo pre daňoví úrad :-)
iPod, iPhone, iPad, Macbook user

Uživatelský avatar
susm4n
Příspěvky: 52
Registrován: 08 lis 2012 18:11

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od susm4n » 29 dub 2013 14:48

Kdyby nechtěl ty peníze předem tak bych se sním zkusil setkat. Není nic jednoduššího než si vzít notebook a připojit přes kabel. Kopie se v iTunes nenačte. Přes Most jezdím pracovně skoro každý týden tak by to nebyl problém. Ale myslím že to asi bude čórka z nějakého skladu.

Marthin
Příspěvky: 144
Registrován: 31 črc 2012 08:29

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od Marthin » 29 dub 2013 15:02

Mac mini Late 2012
iPhone 5S

TomAnt
Příspěvky: 32
Registrován: 30 črc 2012 15:12

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od TomAnt » 29 dub 2013 15:03

Zavana to nedovolenym podnikanim :)

A ta formulacia viet a 1000x ubezpecovanie a vysvetlovanie, ze nejde o podvod... To ani nekomentujem...
Inak, realna cena, za aku sa iPhone da teoreticky kupit sa da predsa vyratat. Apple ma celkom dost zname marze, zoberme cenu z Apple Store, odratajme oficialnu marzu a mame cenu aparatu. Nakup akehokolvek najvacsieho velkopredajcu. Lenze, aj ten chce na tom zarobit. A tento mily panko z inzeratu tiez. Takze... polozme si otazku, je ta cena natolko realna, aby na tom zarobili dvaja dealeri, vratane dovozu USA->GB->CR ?

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od Kobra23 » 29 dub 2013 16:20

Pokud date zalohu 2.000 a on nic nedoda, tak se nejedna o trestny cin a policie nema co resit = je to prestupek a resi ho komise na obecnim urade, ktera je bezmocna. Trestny cin by to byl az pri prekroceni 5.000, takze je mazany.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od rony » 29 dub 2013 17:27

Ten mail ma presvedcil, ze je to podvodnik. Prave tou prepracovanostou formulacii, ktore na kazdom kroku uistuju, ze o podvod nejde. Naviac je vhodne vediet, akym sposobom ide distribucny retazec Apple veci. To potom dost pomoze spochybnit niektore z jeho tvrdeni.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od lulu » 29 dub 2013 18:24

Klasickej čórkař.
Frenetická snaha prodat.
Standardní postup - návrh kupní smlouvy, po doplnění z jeho strany prověřit nacionále a sériové číslo. Po podpisu z jeho strany teprve uvažovat o jakekoliv záloze

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od iMe1980 » 29 dub 2013 20:38

Na tohle jestli někdo naletí, tak ... dobře mu tak.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od ra3662 » 07 kvě 2013 08:24

A máme tady další zajímavý odkaz z konkurenčního webu
http://www.macy.cz/bazar-apple/iphone-i ... -lumi.html

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Poraďte podvodník nebo ne?

Příspěvek od lulu » 07 kvě 2013 09:18

to je jasnej nigerijec, tim se ani nema smysl zabyvat, ne?

Odpovědět