Jak bráníme Apple

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak bráníme Apple

Příspěvek od davidhavir » 04 lis 2013 14:04

Věřím, že se s útoky na Apple setkal určitě každý, ať už na internetu, v reálném životě nebo kdekoliv jinde. "je předraženej, neinovuje, za nic nestojí, umí polovinu, co ostatní". Pro někoho je Apple srdcovka, někomu je to možná jedno, ale zajímalo by mě, jak takovéto útoky odvracíte, případně jaký je Váš protiútok nebo co si pomyslíte.

Věřím, že by nás některé odpovědi mohly pobavit, třeba se výbušnější povahy naučí nějaká mentální cvičení, atd... ;)

PS: a pro pamětníky, jak to bylo s haterstvím vůči Apple dřív, před iPhonem, iPodem...
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od lulu » 04 lis 2013 14:09

obecne: cim je apple rozsirenejsi, tim vetsi procento blbcu (cti iFans) v diskuzich. Hodne se to zlomilo, kdyz se z jablek stala masovka a soucast "image".

Casy, kdy nevelka jablecna komunita drzela pri sobe a byla ochotna si nezjistne pomahat je nenavratne pryc.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od MichalM.Mac » 04 lis 2013 14:17

Když mi bylo mezi 12-15, tak jsme pořád řešili Windows vs. Mac OS a GéČtverka/Pětka vs. Intel (argumenty papouškované z článku bez většího pochopení). Dnes to neřešim. Asi jsem z toho Apple evangelisty vyrostl :-)
Naposledy upravil(a) MichalM.Mac dne 04 lis 2013 16:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od lanny » 04 lis 2013 15:54

Nechápu, proč bych měl protiútočit :)

Já jsem z vás v téhle branži asi nejdéle (zde i jinde :) ). Prošel jsem všemi OS a asi většinou hlavních hardware výrobců. Doteď mám několik různých strojů. Apple jsem kdysi vyzkoušel pro zákazníka a už jsem si ho nechal. I mne mrzí o čem se zmiňuje Lulu, ale to je život. UNIX komunita kdysi byla taky užasná ... Amiga taky byla kdysi lepší než cokoliv jiného ...

Apple v IT je jako Saab v autech, B&O v hifi ...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od tlacenka » 04 lis 2013 16:28

ja uz se nezastavam nikoho a niceho :)
kdysi jsem se zastaval linuxu, pak mac osu ... zezacatku i windows, OS2 a podobne, samozrejme amiga, commodore, a podobne, ani iq 151 nebylo na neco spatne - nyni jsem ve stadiu "kazdemu co jeho jest" - tzn vyhovuje ti to, fajn. nelibi se ti to, fajn.
potrebujes poradit ? zaridim. Me aktualne vyhovuje nejvice, lepereceno jsem nejproduktivnejsi v praci s mac os em, i kdyz smer, kterym se ubira se mi nelibi a az budu proste hodne nespokojen, tak zmenim staj...nebude to poprve...a urcite ani naposled

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od davidhavir » 04 lis 2013 16:46

lulu: To, o čem píšete se fakt najde asi všude a čím déle je člověk v komunitě, tím hůř to asi snáší, znám.
Myslíte, že za to haterství může i ta rozsáhlá Apple komunita? Že už nedržíme při sobě a nepomáháme si? Já nemohu posoudit, jsem v ní pár let. V době, kdy jste už byl/i Apple fans jsem byl zatím mladej fan Pixarovek ;)

lanny: protiútok... klasika, která probíhá mezi mladšími. Podle Vámi zmíněných zkušeností chápu, že nepatříte mezi ty, kteří se v lavicích hádají o Samsung vs. Apple ;) za nás se tomu protiútoku, KO nebo jak to nazvat říkalo "stěr", nevím jak je to teď ;) ale můžeme brát v potaz i takovéto popichování, když jsem hovořil s lidmi na iCONu, vyprávěli mi s pobavením, jak se popichují s kolegy v práci, takže i z takových případů lze čerpat.

MichalM.Mac: Já jsem naopak jinej a pokud někdo neoprávněně kritizuje můj milovaný Apple, tak to těžko snáším. ;) Ale zas nejsem takovej, že bych se hádal někde v komentářích.
To si dobře pamatuju z dob, kdy se podle článků, asi z mobilmánie, kritizoval iPhone, nevyměnitelná baterie, bez pam. karty, atd ;)

tlacenka: tak to obdivuju, já si nedokážu představit, že bych měnil, ale když bych byl nespokojen, tak bych měl asi jinej pohled. Jestli se můžu OT zeptat, kam byste přešel?
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
Zen
Příspěvky: 35
Registrován: 04 srp 2012 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od Zen » 04 lis 2013 17:36

Ahoj,

k OT: kdybych si mel ted vybrat: zadny pocitac doma, pouze v praci. To by byl teprve ten pravej Zen.

Jinak: nebranim, pouze argumentuji. Koneckoncu jsou to moje penize a moje produkce. Vysledky Vas HW ovlivnit muze, ale kdyz uz jste natolik velici, tak resite aby to fungovalo a nepadalo. Na znacku typu IBM / apple a pod se uz nehraje.

Pred "par lety" to bylo ovsem jine. Pocitac mela desitka lidi a kdo s tim umel, mel tu smulu, ze tem zbylym 9 lidem musel delat servisaka. Trh nebyl tak otevrenej a vetsina lidi mela doma to stejne. Cili vetsi uzavrenost mohla mit za nasledek tento jev - jednotu.
Obrázek

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od tlacenka » 04 lis 2013 17:50

2 davidhavir - asi zpatky k nejake distribuci linuxu, mozna bych zkusil nejake bsd, pripadne unix - na desktopu je mi to opravdu jedno a spoustu veci umim rozchodit i jinak... je pravda, ze nektere aplikace bych nedokazal na hradit, protoze pro ne nejsou alternativy... a diky tomu se vlastne clovek vice uzavira v platforme...protoze nakoupi aplikace a pak jsou mu jinde ..k nicemu

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od lanny » 04 lis 2013 18:19

@all:

Ono vlastně jee o sebedůvěru: Já věřím, že moje rozhodnutí jsou správná a když ne, tak se zeptám - pak ale nesoptím, když mi někdo to rozhodnutí kritizuje.

Lulu: Já fakt nemyslím, že je to počtem blbů - myslím, že poměry (tedy statistické) se moc nemění. Procento blbců v jakékoliv skupině, Mensu nevyjímaje, je celkem stálý. Mění se homo sapiens a s ním i majitelé jablek.

Mimochodem, toto forum se mně jeví, v rámci českých for, velmi slušné, vstřícné a nápomocné. Velmi málo pejorativních výrazů anebo nezodpovězených dotazů. A naopak - i zahraniční fora hroubnou - tudle jsem dostal pořádnou sodu na Logic Pro X, když jsem se ptal proč Logic neumí něco co GB umí -jako "tupečku, když používáš GB, tak sem nelez..." (volný překlad).

Uživatelský avatar
kaktusik007
Příspěvky: 142
Registrován: 26 úno 2013 09:30

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od kaktusik007 » 04 lis 2013 19:05

lanny - nesuhlas... s tou Mensou, tam je statisticky daleko viac % "blbcov" - ludi, s ktorymi je dost tazko vyjst, ma to suvis s tym ze clovek je len jedna jednina a ked pan Boh niekde dal, logicky musel aj niekde inde vziat... osobna skusenost :)

k teme --- velmi vela takychto otazok riesim, pretoze apple ludia v mojom okoli poznaju maximalne iba vdaka iphone.... Na to mam uz len jeden argument - prejdi na apple a uvidis, o com rozpravam - najlepsia vec co som spravila a nelutujem... proste inak sa to vysvetlit neda.. A ak niekto argumentuje tym, ze pod win si vie stiahnut cracknute programy kdezto apple treba kupovat -- tak ano, nato poviem ze ma pravdu, akurat teda ze cenovo je soft pre apple daleko viac prijatelny a prave preto nema nik potrebu tieto veci crackovat.... :)

Za mna tolko k argumentom :)
iPhone 12 pro max 256 GB
Apple Watch 4
Macbook Air 13" retina 2019
, i5 1,6 GHz

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od mikijoy » 04 lis 2013 22:13

davidhavir>

Ja jsem fanouskem Apple nekdy od prvni poloviny devatesatych let, kdy jsem videl poprve Macintosh, prestoze sam mam Apple hardware pomerne kratkou dobu.

S "citove zabarvenymi" utoky na Apple se setkavam relativne casto, nicmene vetsinou reaguju stylem: "Mne vyhovuje a libi se toto, nekomu dalsimu neco jineho. At si kazdy vyuziva, co je mu blizke." ... Kdyz utoky pokracuji, nema smysl na ne reagovat :)

Na druhou stranu se setkavam i s pozitivnimi reakcemi - napr. od lidi, kteri zatim zadny hardware od Apple nemaji a radi by se jej poridili, treba proto, ze se jim libi.
... even the very wise cannot see all ends

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od Mironet » 04 lis 2013 22:14

Já osobně si myslím, že tohle má kořeny trochu někde jinde: iOS a Android jsou dva systémy postavené na jiné filozofii - Apple vám nedovolí upravit nic, co neuzná za vhodné, že by uživatel měl mít možnost modifikovat, tzn. když to přeženu tak v podstatě jen tapetu a vyzvánění. Android naproti tomu je uživatelským zásahům do systému zcela otevřený a schopný uživatel si může se systémem udělat úplně co chce. Oba přístupy mají svoje výhody i nevýhody, především omezenost, ale stabilita na straně Applu a otevřenost, ale z toho plynoucí rizika na straně Androidu. A právě lidé, kteří touží po tom si svůj telefon vypiplat do nejmenšího detailu, aby nevypadal tak jako Android Franty od vedle, chápou tento přístup Applu jako nedostatek, ačkoli je to opravdu jen JINÝ přístup k věci. A také je jasné, že tihle lidé tráví víc času na fórech, než řadový uživatel, který si ve svém novém smartphonu ani nenastaví e-mail, a proto jsou více slyšet. Stejný přístup Apple poslední dobou v podstatě aplikuje i u HW u počítačů - do Airů se nešlo dostat nikdy a nové Pro s Retinou jsou na tom už taky stejně.

Každopádně, tyhle idioty, co nejsou schopni pochopit, že ne všichni mají stejné priority jako oni, je nejlepší filtrovat v hlavě a především se s nimi nepouštět do diskuze, protože vyhrát nemůžete. Sice mě tyhle řeči taky štvou, ale popravdě se s podobnými názory setkávám v 99% případů pouze na internetu a tam se to dá ignorovat.

A neodpustím si ještě jednu poznámku taky na adresu těch, co stojí ty neskutečné fronty u Apple storů při uvedení nového výrobku. Tohle mi popravdě přijde ještě o fous horší než netolerantní Android fanboyové. Zaznamenal jsem názor, že je to srovnatelné se stáním fronty na koncert oblíbené skupiny - NENÍ. Stojíte ve frontě na výrobek, telefon, který bude za pár dní dostupný všude a bez front. Pokud nemůžete bez nového iPhonu přežít těch několik hodin a stojí vám za to kvůli tomu celou noc stát ve frontě, možná byste se měli zamyslet nad svými prioritami v životě.

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: Jak bráníme Apple

Příspěvek od Tass » 06 lis 2013 22:16

Nijak. Nejsem žádný "fanoušek" apple, používám to, co se mi líbí a co mi vyhovuje, zároveň respektuji volbu všech ostatních. Když má někdo chuť do mě rýt kvůli tomu, jakou mám značku mobilu/laptopu, ok, je to jeho boj, mně osobně je to šumafuk.

Ale mám-li být upřímný, co mě skutečně vytáčí, je dnešní náctiletá generace apple dětiček, které na papínkovi vyprosily iphone a teď mají pocit, že jsou pány světa. S takovou internetovou prezentací, kde jediným argumentem těchto uživatelů je, že „android je pro socky:D:D:D“, se vůbec nedivím tomu, že má většina světa z lidí, jež produkty applu využívají, těžkou prdel. Vůbec, onen kult, jež byl kolem applu uměle vytvořen, je spíš smutný než obdivuhodný. Když vidím fronty lidí, jež čekají před apple story a vlastně ani neví proč, tak jen nevěřícně kroutím hlavou.
Poslední odstavec brát prosím s lehkou nadsázkou - sám jsem omladina (lehce přes 20), ale na druhou stranu mám mozek.
 Mac nemá konkurenci. 

Odpovědět