Instalace windows přes jiný počítač

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
krtas
Příspěvky: 2
Registrován: 25 kvě 2014 13:23

Instalace windows přes jiný počítač

Příspěvek od krtas » 25 kvě 2014 13:28

Zdravím,

mám MBP 13 late 2011. Můj dotaz spočívá v tom, že jsem si vyměnil hdd za ssd a hdd jsem dal místo SuperDrive. Momentálně chci nainstalovat Windows na ten HDD, ale neúspěšně. Zkoušel jsem už všelijaké návody ale vždy to skončí tak, že mi bootcamp restartuje mac a zobrazí se černá obrazovka s hláškou, že nelze najít bootovací disk. Důvod je, že MBP 13 nepodporuje bootovaní z USB, ale přitom jsem prováděl čistou instalaci OS X právě z usb...

Napadla mě jedna věc. Je možné, HDD vyjmout, nainstalovat na něj windows přes cizí počítač a pak následně hdd vrátit do macu a bootvat z něj ?

Díky za veškeré rady a připomínky.

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: Instalace windows přes jiný počítač

Příspěvek od zelenac » 25 kvě 2014 13:31

no nevím zda to vubec jde ale pokud ano ,musel by to být mac, a jeste není jiste zda se chytne, bootcamp při instalaci instaluje i ovladace pro daný mac takže se to nemusí chytnout
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

krtas
Příspěvky: 2
Registrován: 25 kvě 2014 13:23

Re: Instalace windows přes jiný počítač

Příspěvek od krtas » 25 kvě 2014 19:33

Zeptám se jinak... Když není jiný způsob, jak to tam dát přes flash, tak jediná možnost mi připadá, že bych vyměnil již naformátovaný a rozdělený (OSx/Windows) disk zpět na místo ssd a na místo hdd dát superdrive a nainstalovat to a následně zase vyměnit.. ale do toho se mi moc nechce. Ani nevím, jestli to mac dovolí :-(

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Instalace windows přes jiný počítač

Příspěvek od lulu » 25 kvě 2014 19:51

Bootcamp funguje spolehlivě pouze na systémovém disku s jednou partition. Ve všech ostatních případech se musíte snažit ručně

Odpovědět