hry pod os x vs windows

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Envy
Příspěvky: 95
Registrován: 28 led 2014 23:10

hry pod os x vs windows

Příspěvek od Envy » 02 črc 2014 17:16

chystám se na svůj air nainstalovat Windows 7 přes bootcamp a mám otázku...
Nejsem nějakým velkým příznivcem her, ale občas si zahraju. Někde jsem četl, že pod windowsem běhají hry mnohdy i o více jak 15 fps více než na os x.. co je na tom pravdy? Jde mi o to, že jsem zkoušel Hearthstone a přijde mi, že ty fps jsou fakt nízko, takže by mě zajímalo, jestli je třeba v tomto Windows víc optimalizovaný.
 iPhone 11 Pro
 Watch s4
 MacBook Pro 13" Touch Bar

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: hry pod os x vs windows

Příspěvek od MichalM.Mac » 02 črc 2014 18:12

Záleží na hře a způsobu jejího vývoje pro OS X. Ve většině případů budeš mít pravdu, že Windows to poběží o chlup lépe (někdy i výrazně lépe). Pak je to otázka pohodlnosti. Stojí mi restart do Windows za to, abych získal trochu plynulosti navíc?

Zrovna u Hearthstone je imho nesmysl řešit fps. Ta hra neni o vizuální stránce a plynulost hraní nijak neovlivňuje. Zbývá jen dojem.

Kdybych si chtěl zahrát např. Zaklínače 2, do Win restartuju, protože port není dobrý, hra je hezká a budu u ní sedět několik hodin.

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: hry pod os x vs windows

Příspěvek od zelenac » 02 črc 2014 18:55

jak kdy jak co

blizzard vseobecne ma super porty a me na airu jede starcraft, diablo 3 i wow lepe na OSX nez na WIN na MBA 2013, naopak třeba bioshock infinite jede lepe na win port na OSX je strašnej a osekanej

vetšinou je rozdíl malej, ale zrovna na airu kterej sam o sobe není na hry delanej je znat kdyz hra jede 25 nebo 30 fps, na pocitaci kde to jede na jednom 40 a na druhem 50 uz to je fuk ale na airu je to jak kdy jak co
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
Envy
Příspěvky: 95
Registrován: 28 led 2014 23:10

Re: hry pod os x vs windows

Příspěvek od Envy » 02 črc 2014 19:54

Možná je to jenom můj subjektivní názor, ale připadá mi, že se hra vyloženě seká, tak mě zajímá jaké to bude pod winem.
Jak se tak dívám, tak to bude stejně asi problém ramek. I když nemám nic spuštěného, mám sežrané 3 gb z 4, občas i víc. Je to běžné? Při hearthstonu už lapá po dechu a zabírá 3,99/4 ....asi jsem měl sáhnout po těch 8 gb :/ .
 iPhone 11 Pro
 Watch s4
 MacBook Pro 13" Touch Bar

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: hry pod os x vs windows

Příspěvek od MichalM.Mac » 02 črc 2014 20:05

V 10.9 je snaha o maximální využití RAM normální. Co to je za Air? 2013?
Koukni do nastavení Hearthstone a sundej tomu detaily. Pomůže?

Na 2012 MBA 13' žádný problém.

Uživatelský avatar
Envy
Příspěvky: 95
Registrován: 28 led 2014 23:10

Re: hry pod os x vs windows

Příspěvek od Envy » 02 črc 2014 20:17

Jsem Os X nováček takže se v tom moc nevyznám:-)
Každopádně, zkusil jsem stáhnout detaily, rozdíl myslím ani žádný. Ale jak jsem stáhl rozlišení tak se z toho stala uplně jiná hra, nárust fps podle mě tak o 100% a šlape na jedničku :)))
jinak je to air 2014
 iPhone 11 Pro
 Watch s4
 MacBook Pro 13" Touch Bar

Odpovědět