Win 8.1 na mac

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Bossd
Příspěvky: 18
Registrován: 12 zář 2013 19:00

Win 8.1 na mac

Příspěvek od Bossd » 03 úno 2015 18:22

Potřebuji nějaký způsobem dostat win 8.1 na macbook air. Moje požadavky mám 128GB paměťovou kartu na který chci nainstalovat win. Je mi jedno jestli to bude přes boot nebo virtualizovaně. Hledal jsem jak na to, ale nic jsem nenašel. BootCamp mě nechce na flash disk vůbec pustit a když jsem zkoušel virtualbox tak při výběru disku používá jen hlavní disk macbooku. Jde vůbec takto nainstalovat win? Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 8.1 na mac

Příspěvek od MichalM.Mac » 03 úno 2015 21:44

Co je to za MBA? (model, rok)

Pokud instalátor nedovolí instalaci na externí médium, nainstalovat bych na interní SSD na malou partišnu.
Následně zkopírovat http://twocanoes.com/winclone/ na paměťovou kartu. Winclone by měl být schopný partišnu roztáhnout na celou kartu (případně to jde udělat ve Windows).

U Virtual Boxu - vidí tu paměťovou kartu Finder? Pokud ano, proč by Virtual Box bránil uložení souborů s virtuálkou tam? Dej sem nějaké screenshoty.

Bossd
Příspěvky: 18
Registrován: 12 zář 2013 19:00

Re: Win 8.1 na mac

Příspěvek od Bossd » 04 úno 2015 18:18

Už jsem to vyřešil. Nakonec jsem si uvolnil místo na interním disku a tam vytvořil virtuál.

Odpovědět