Různé

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: dandas, MichalM.Mac, Macforum_Admin

Odpovědět
A.K
Příspěvky: 3
Registrován: 16 úno 2016 23:54

Různé

Příspěvek od A.K » 17 úno 2016 00:05

Dobrý den,
Dokážete mi poradit, jak vyřešit, případně najít někoho kdo by pomohl s řešením nepředvídatelného chování aplikací připojení v síti , případně externích zařízení v Macbooku PRO 13“ Retina IOS El CAPITAN – 10.11.3 + Paralles Desktop 11 ( 11.1.2.) a Win 10.
Mám neustále problémy s aplikacemi ve WIN, síťové programy se od pracovní sítě neustále odpojují jak se jim chce a hlásí chyby, se kterými se běžně dodavatel programu nepotýká, některé aplikace ve Win běží jeden den super a druhý den jak šnek ( to samé ta síť ). Některé se kousnou tak že bez restartu Win je prostě nespustím. Při odpojení externího monitoru se na Macbooku objeví kostičky a ten se sekne tak že bez tvrdého restaru ho nenahodím. A různé jiné nepříjemnosti, které nejdou nasimulovat, protože se stávají náhodně.
Jsem pouze uživatel se znalostí některých nastavení, ale nejsem specialista, a i když jsem nastavil vše možné podle jiného stejného Macbooku s rozdílem že tam je starší verze paralles a Win7. Neustále mě ten jablečný stroj brzdí v práci kde používáme v 90% SW WIN (nejenom mne, ale i moji kolegyni, které má stejné HW a SW + nastavení, jako já – děje se nám +/- to samé na 2 strojích).
Pokud by jste někdo dokázal poradit, jak maximum věcí vyřešit pokud možno najednou, budu rád. Dal bych to poté dohromady všechno...
Děkuji Aleš

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3026
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Různé

Příspěvek od Honza.Mac » 17 úno 2016 06:18

Dobrý den,

já to vidím takhle ...
Nefungují vám aplikace ve virtuálních Windows je jedna část.
Otázkou je, jestli je to způsobené nekompatibilitou podnikových aplikací s Windows 10, já totiž Windows 10 ve firmě nenasazuji
a nasazovat nechci.
O jaké aplikace se jedná ? Máte virtuální Windows 10 v doméně ? Máte ve firmě nasazený Citrix ? Co zobrazují za hlášky ?
Na tom stroji se staršími Parallels a Windows 7 vše funguje ? Jestli ano, je to způsobené Windows 10.

Druhý bod je kostečkování a zasekávání MacBooku Pro při využívání ext. monitoru a přehrávání videa např..
Tady bych otestoval spuštění náročného a vysoce kvalitního videa, pokud se bude book sekat či kostečkovat či "červenat" displej,
tak může být závada na desce nebo displeji (Apple má na určité stroje pozáruční a bezplatný servis, většinou se jedná o první Retiny).
Mě takto na mém MBPro Retina 15 (mid 2012) měnili na konci záruky desku a na konci loňského roku displej - vše zdarma.
Takže bych jako první navštívil autorizovaný Apple servis a tam nechal booka prověřit, pokud je v záruce, tak bych si nechal vyměnit desku a displej (trvejte na displeji od Samsungu !!!) a pak bych řešil virtuální Windows.
Prosím Admini aby toto téma přesunuli tam kam patří, děkuji
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět