Nefunkční gesta touchpadu ve WIN10

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
WinMaC
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2022 18:06

Nefunkční gesta touchpadu ve WIN10

Příspěvek od WinMaC » 23 úno 2022 18:20

Ahoj všem, mám MacBook 2017 late, Intel i7, iOS Monterey . Instaloval jsem na polovinu disku WIN10 přes BootCamp. Když pominu problém přepnutí z WIN10 zpět na iOS, kdy musím provést restart a držet option a pak je teprve možno vybrat systém OS nebo WIN, tak mě hrozně vadí nefunkčnost gest na touchpadu. Ve WIN10 ve správci zařízení se vše tváří že je funkční a aktualizování není třeba. V nastavení u touchpadu lze nastavit pouze citlivost jinak nic. Nevíte někdo co se s tím dá dělat ?
Díky,

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční gesta touchpadu ve WIN10

Příspěvek od cinges » 25 úno 2022 13:02

odisntalovat windows a vykaslat sa na to.. Apple nevydava ovladace pre windows.
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční gesta touchpadu ve WIN10

Příspěvek od ra3662 » 25 úno 2022 13:11

WinMaC píše:
23 úno 2022 18:20
Instaloval jsem na polovinu disku WIN10 přes BootCamp. Když pominu problém přepnutí z WIN10 zpět na iOS, kdy musím provést restart a držet option a pak je teprve možno vybrat systém OS nebo WIN, ...
Toto není problém, ale vlastnost. Už před instalací jsi o ní věděl.

WinMaC
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2022 18:06

Re: Nefunkční gesta touchpadu ve WIN10

Příspěvek od WinMaC » 25 úno 2022 20:20

očekával jsem spíše funkčnost bootcampu ve win, kde po jeho spuštění budu mít možnost výběru zda spustit iOS nebo WIN stejně jakoto funguje v iOS. Tam mi bootcamp ukazuje dva disky ze kterých si vyberu. Ve win to ale ukazuje jen disk s WIN. Ale to spouštění jde řešit přes klávesu option, takže mi to tak nevadí.

Co mi vadí je ten touchpad. Ve win má funkci jen posuvu nahoru a dolu a to ještě přesně opačně než v iOS a než se používá na dotykáčích. To je na palici. Vadí mi taky nemožnost zvětšení gestem. Přijde mi, že se to všechno možná nenainstalovalo úplně správně, nebo ...... Proto dotaz tady, kde je spousta lidí používajících systém iOS a předpokládám, že i několik lidí využívajících částečně WIN kvůli SW, který na iOS není k dispozici. Já s tím teprve začínám....

WinMaC
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2022 18:06

Re: Nefunkční gesta touchpadu ve WIN10

Příspěvek od WinMaC » 13 bře 2022 17:55

jen pro info pro někoho, kdo by měl obdobné problémy :
1. po nynější aktualizaci bootcampu již správně zobrazuje dva disky ve Win, takže lze standardně provést spuštění druhého systému
2. určité nastavení touchpadu lze nastavit v bootcampu, ale rozsah nastavení je závislý na HW daného macbooku a podpoře Applu.

Odpovědět