Rozdíl mezi windows ve virtualizaci

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl mezi windows ve virtualizaci

Příspěvek od Petr Illek » 05 zář 2012 08:31

Je nějaký zásadní rozdíl mezi jednotlivými Windows co se výkonu týče, rychlosti startu atp?
Momentálně mám WinXP Pro v Parallels 7 a zajímalo by mě, jestli si pomůžu třeba s Win Vista nebo Win 7?
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

Faramir

Re: Rozdíl mezi windows ve virtualizaci

Příspěvek od Faramir » 06 zář 2012 09:33

IMHO záleží na množství paměti, kterou máš instalovanou. Obecně se nedoporučuje přidělit virtualizovanému OS více než polovinu fyzické RAM, takže pokud máš třeba jen 4 GB RAM, nech si XP, kterým přiděl maximálně 2 GB RAM. Pokud máš ale minimálně 8 GB RAM, použij jednoznačně Windows 7, jsou lepší než XP (aby ne, když XP jsou více než deset let staré :-) ), ale je dobré jim přidělit více paměti, ideálně 3 GB pro 32 bitovou verzi, alespoň dvě jádra procesoru a alespoň 256 MB grafické paměti a bude to dostatečně rychlé.
Jinak Windows 7 jsou s dostatečnými prostředky znatelně rychlejší než XP, na druhou stranu, s pouhým 1 GB RAM a jedním jádrem jsou o něco rychlejší XP.

Uživatelský avatar
Hans_z_
Příspěvky: 15
Registrován: 30 črc 2012 11:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi windows ve virtualizaci

Příspěvek od Hans_z_ » 30 zář 2012 14:38

Instaloval jsem teď přes Parallels 8 Win 7 64bit AutoCAD 64bit a seká se mi při kreslení kurzor. Nedá se s tím pracovat. Mám MB 2009 C2D 2,26 GHz, SSD a 8 GB RAM. Windows jsem přidělil 4 GB. Je tohle chování AutoCADu adekvátní k mému stroji? Pomohlo by nainstalovat Win7 do 32bit verze a AutoCAD taky do 32bit verze? Nebo budu muset jít do Boot Campu. Díky za odpovědi.

Faramir

Re: Rozdíl mezi windows ve virtualizaci

Příspěvek od Faramir » 01 říj 2012 00:02

Mám obavu, že AutoCad je pro virtualizaci na tvém stroji příliš náročný, takže řešení je Boot Camp. A nebo verze pro Mac, pokud existuje.

Uživatelský avatar
Hans_z_
Příspěvky: 15
Registrován: 30 črc 2012 11:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi windows ve virtualizaci

Příspěvek od Hans_z_ » 01 říj 2012 09:36

Potřebuji kvůli škole verzi pro Win. Takže jdu do Boot Campu, dík.

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Rozdíl mezi windows ve virtualizaci

Příspěvek od SobikSaabik » 02 říj 2012 15:25

Jo AutoCAD na Macu teď řeším taky, verze pro mac je jiná než je na Windows ( chybí tam pár funkcí a má to jiné uživatelské rozhraní ).Dnes se chystám na iMaca C2D 3,06 ghz, 4gb ram instalovat W7 professional, tak doufám že to na Autocad a Autodesk Inventor bude stačit.

Odpovědět