Navigace HERE zkušenosti

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirik38
Příspěvky: 79
Registrován: 11 bře 2015 14:10

Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od jirik38 » 17 črc 2015 10:58

Zdarec,má někdo zkušenosti s navigací HERE pro iOS?
Je to použitelný?
Díky za všechny názory.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od Hnata » 17 črc 2015 11:29

Nepoužívám nic jiného už od prvního dne co jsou pro iOS k dispozici - teď jsou navíc i s českým hlasem takže podle mě super.
Hlavní výhody:
- zadarmo úplně kompletně
- velmi dobré mapové podklady
- možnost synchronizace s webovou verzí (uložení míst pohodlně na MACu a v telefonu už jen snadná navigace)
- v ČR velmi dobře fungující informace o dopravě

Uživatelský avatar
jirik38
Příspěvky: 79
Registrován: 11 bře 2015 14:10

Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od jirik38 » 17 črc 2015 12:07

Díky. Je offline i při zapnutí dopravních informaci? Nebo mě to bude brát drahocený FUP. A dovede najít i číslo popisné a body zájmu?

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od Hnata » 17 črc 2015 12:11

dopravní informace logicky offline nemůžou fungovat nikdy
Čísla popisné vyhledává spolehlivě. Body zájmu fungují klasicky vyhledáváním.

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od Tomas1334cz » 18 črc 2015 14:55

Mně osobně HERE prostě nějak nepadla do oka. Špatně mi hledá GPS, občas vyhledává blbosti a pořádně se v ní nevyznám. Zdá se mi, že dvakrát tapnu na to samé místo a pokaždé to udělá něco jiného. Já odobně používám nativní mapy od Applu. Vždycky mě dovedly kamkoliv jsem potřeboval a nenašel jsem nic, co by mi nevyhovovalo. Na druhou stranu je pravda, že pri někoho, kdo jede na FUP, je to asi nepoužitelný, nevím...

dotcomsk
Příspěvky: 46
Registrován: 17 zář 2012 09:43
Bydliště: Karviná

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od dotcomsk » 20 črc 2015 07:53

Zdravím, ako som už písal v recenzii na navigácie Sygic či Navigon, podľa mňa najpresnejšia navigácia na trhu, Vzhľadoim k zabudovanému tabletu Android v aute /moc tým nadený, ako appplista nie som/ suverénne najlepšia navi, aj keď mi chodí len anglicky. /nevadí mi absencia češtiny, či slovenmčiny/ Perfektne ukazuje na 15 metrov i offline. Pre mňa jasná jednotka. Ako dvojka asi Sygic, Navigon po prechode na podklady Garmin, či Tom Tom otrasná. Nevraviac už o tom, že kupovaná s doživotnou aktualizáciou máp, za ktoré už chce platiť každý kvartal.
iPhone XR 128 GB
Apple Watch SE
iPad Air 2
Mac Studio Apple M1 Max 10-Core CPU 24-Core GPU 32GB 512GB, Apple Studio Display - Standard Glass
MacBook Air 13´ 128GB + 64 GB Nifty
Time Capsule 2 TB
Apple Tv IV

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od Hajnejch » 20 črc 2015 20:02

Na iOS jde do map HERE stáhnout čeština pro pokyny. Jak je to na Androidu nevím

Uživatelský avatar
jirik38
Příspěvky: 79
Registrován: 11 bře 2015 14:10

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od jirik38 » 20 črc 2015 20:06

Ano jde.

dotcomsk
Příspěvky: 46
Registrován: 17 zář 2012 09:43
Bydliště: Karviná

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od dotcomsk » 23 črc 2015 05:52

Dík za radu, ale tá angličtina je rozkošná, ako vyslovuje názvy našich miest a ulíc, asi nevymením za češtinu. Inak pridávam článok z LSA
Nokia to od príchodu iPhonu na trh nemala veľmi ľahké a prvý signál konca jednej éry sme videli v roku 2014, kedy 150-ročná fínska legenda predala svoju mobilnú divíziu Microsoftu. Začiatkom tohto roku sa potom objavili špekulácie, že Nokia predá ďalšiu kľúčovú súčasť svojho biznisu a to mapovú službu Here Maps, ktorá je podkladom pre mnohé dnešné GPS systémy. Vravelo sa, že mapy Here odkúpi Apple, ale nakoniec sa ich novým majiteľom môžu stať nemecké automobilky Audi, BMW a Daimler. Trojica by mala odkúpiť Here od Nokie za približne 2,5 miliardy eur.

Zmluva medzi Nokiou a nemcami by mohla byť uzavretá v nasledujúcich dňoch, aspoň podľa zdrojov blízkych Wall Street Journal. Zaujímavý je ale dôvod, prečo ich chcú odkúpiť. Človek by si myslel, že si chcú zabezpečiť exkluzivitu, ale nie je to tak. V skutočnosti chcú, aby bola platforma dostupná pre každého s tým, že aj keď hlavnými majiteľmi budú BMW, Audi a Daimler, ostatné automobilky si budú môcť kúpiť podiel. To vo výsledku bude znamenať, že automobilky budú spolupracovať pri vývoji nových verzií máp a budú tak využívať jeden systém, s ktorým už majú mnohí užívatelia skúsenosti. Systém je user-friendly a bude zabudovaný priamo v autách, vďaka čomu už nebudú musieť kupovať licencie na mapy od Google, Garminu, TomTom alebo iných spoločností. Pre zaujímavosť, takúto licenciu by mohol neskôr odkúpiť aj juhokórejský Samsung, ktorý už dlhší čas spolupracuje s Nokiou v oblasti máp a ich integrovanie do automobilov juhokórejského giganta by tiež dávalo zmysel.

Vlastné integrované mapy môžu navyše tvoriť súčasť inteligentných vozidiel budúcnosti, ktoré možno dokážu jazdiť automaticky bez zásahu šoféra. Navyše je jasné, že automobilky s dlhoročnými skúsenosťami sa môžu prispôsobiť budúcnosti oveľa rýchlejšie a môžu to byť práve ony, kto definuje budúcnosť automobilového priemyslu. Tiež môžu predbehnúť Google a Apple. Kým Google už svoj koncept predviedol, u Applu sa zatiaľ len špekuluje, že sa možno vrhne na výrobu vlastných vozidiel.
iPhone XR 128 GB
Apple Watch SE
iPad Air 2
Mac Studio Apple M1 Max 10-Core CPU 24-Core GPU 32GB 512GB, Apple Studio Display - Standard Glass
MacBook Air 13´ 128GB + 64 GB Nifty
Time Capsule 2 TB
Apple Tv IV

Uživatelský avatar
jirik38
Příspěvky: 79
Registrován: 11 bře 2015 14:10

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od jirik38 » 23 črc 2015 19:59

To je výkon...

Uživatelský avatar
pizuu
Příspěvky: 184
Registrován: 26 říj 2013 08:03

Re: Navigace HERE zkušenosti

Příspěvek od pizuu » 24 črc 2015 10:03

Vsetko mi funguje az na jednu podstatnu vec. Vyberiem si cielove miesto, dám navigovať a vyhodí mi hlašku, ze hlasova navigacia nieje v danej krajine podporovaná. Je jedno či mam slovencinu, cestinu, englictinu alebo hlas. navigaciu uplne vypnutu. Nepustí ma to k samotnej navigacii do cieľovej destinacie. Viete poradiť..?
iPad 11 Pro

Odpovědět